كادرسازی؛ زمینه ساز به كارگیری نیروهای جوان در مناصب مدیریتی


محمدباقر كشفی مشاور عالی و رئیس گروه مشاوران استاندار هرمزگان با انتشار یادداشتی در سایت روابط عمومی استانداری هرمزگان به اهمیت کادرسازی و به کارگیری نیروهای جوان پرداخته است که متن این یادداشت را در ذیل می خوانید :

كادرسازی یك امر بسیار مهم و حیاتی برای استمرار خدمت رسانی، مدیریت پویا و جلوگیری از ركود در انجام ماموریت ها و وظایف سازمان ها و دستگاه های اجرایی است اما نسبت به این موضوع مهم غفلت و كم توجهی صورت گرفته است.

مدیریت علم است و اهمیت آن تا آنجا پیش می رود كه گاه هنر مدیریت به آن گفته می شود و واضح است كه این علم یا هنر پدیده ای عارضی یا ناگهانی نیست و در مقطعی كوتاه به دست نمی آید و عوامل و شرایط و مجموعه ای از ویژگی های متعدد و متنوع در كنار هم قرار می گیرند تا بتوانیم مدیری را موفق و كارآمد تلقی نماییم و البته هزینه های پیدا و پنهان مادی و معنوی بسیاری نیز صرف می شود تا مدیری توانمند و قابل اتكا به سیستم و نظام مدیریتی كشور و جامعه عرضه شود.

بخشی از هنر و مهارت مدیریت وابسته به استعداد ذاتی فرد است اما بخش دیگر آن در طول سالیان متمادی و با آموزش، تحصیلات دانشگاهی، آزمون و خطا در كار و كسب تجربه به دست می آید كه این عوامل موجب خواهد شد تا یك مدیر موفق و توانمند باشد.

دوران خدمت افراد در جایگاه مدیر یك مجموعه محدود است و بر این اساس از جمله اصلی ترین كارها برای مدیران این است كه به فكر تربیت جانشین برای خود باشند.

برای تربیت كادر مدیریتی لازم است كه مدیران در كنار خود، نیروهای برخوردار از زمینه لازم را به كار گرفته و ضمن آموزش و انتقال تجربه، به آنها فرصت آزمون و خطا دهند تا در سازمان ها نیروهای آماده جهت واگذاری تصدی پست های مدیریتی وجود داشته باشد.

امروزه در جامعه مباحث بسیاری پیرامون به كارگیری نیروهای جوان و بانوان در مناصب مدیریتی مطرح می شود كه اگر بناست چنین اتفاقی بیفتد، لازم است این نیروها كه فاقد تجربه مدیریتی هستند، مدتی در كنار مدیران توانمند مشغول به كار شده و كسب تجربه كنند تا برای حضور در عرصه های مدیریتی آمادگی لازم و زمینه قبلی را داشته باشند.

از جمله اقدامات موثر برای رشد نیروهای توانمند و كسب تجربه مدیریتی این است كه آنها تحت عناوینی همچون جانشین و یا به عنوان معاون در كنار مدیر قرار گیرند و در كنار آن استفاده از مشاوره های پیشكسوتان عرصه مدیریت نیز دیگر عامل موفقیت مدیران جوان خواهد بود.

اگر چنین مواردی در انتصاب جوانان و بانوان به عنوان مدیر رعایت نشود، آنها به علت نداشتن پیشینه و بی تجربگی در عرصه مدیریت موفق نخواهند بود و در كار خود با مشكل مواجه می شوند كه بر این اساس لازم است، مدیران ارشد به نیروهای جوان و بانوان میدان دهند.

به واقع با توجه به هزینه های بسیاری كه به جهات مختلف برای رسیدن یك فرد به مرحله مدیریت، صرف می شود، مدیر یك سرمایه است و مدیر شایسته كسی است كه به معنای واقعی وظیفه خود را خدمتگزاری به مردم و انجام درست مسئولیت ها بداند.

عدم كادرسازی و تربیت مدیر، لطمات بسیاری به سازمان ها وارد می كند و موجب سوء مدیریت و بروز اشكالات زیادی در مجموعه مدیریتی سازمان خواهد شد كه با توجه به این موارد نیاز است كه كادرسازی در دستگاه های اجرایی جدی گرفته شود.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ مرداد
کدخبر:9901منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ بيست و هفتم مردادلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-9901.html