رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان :
تکلیف متولی دستگاه فرهنگ و ارشاد هر چه زودتر باید مشخص شود


رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: باید هرچه زودتر تکلیف مدیریت این دستگاه مهم مشخص شود زیرا نمی‌توان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان را بدون متولی به حال خود رها کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، احمد مرادی شب گذشته(17 مرداد) در آئین بزرگداشت روز خبرنگار در استان هرمزگان، گفت: از نماینده عالی دولت در هرمزگان  می‌خواهم اجازه ندهد هیچ مدیری به خاطر یک نقد در مقابل خبرنگاران قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه رسالت خبرنگار در مطالبه گری و بیان مشکلات مردم، رسالتی عظیم است و قطعاً در این مسیر هزینه‌های سنگینی متوجه اصحاب رسانه است، تصریح کرد: به‌عنوان نماینده مردم این درخواست را از استاندار و مدیران دارم که مجال پرسشگری، نقد و بیان مشکلات را به خبرنگاران بدهند و اجازه ندهیم مدیری به‌واسطه انعکاس یک نقد در برابر خبرنگاران قرار بگیرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: قطعاً می‌توان در چارچوب گفت‌وگو برخی مسائل را حل‌وفصل کرد و نباید به خود اجازه بدهیم در مقابل یک فکر یا ایده بایستیم.

مرادی با بیان اینکه هیچ‌کدام از ما از خطا مصون نیستیم و باید اجازه بدهیم که خطاها و اشتباهات ما را به ما منعکس کنند، یادآور شد: چه کسی بهتر از خبرنگاران عزیز که با انعکاس یک موضوع یا مشکل می‌توانند ما را در حل مشکلات کمک کنند، بنابراین باید از نقد خبرنگاران استقبال کنیم نه اینکه مقابله کنیم.

مرادی تأکید کرد: به خبرنگاران نیز تأکید می‌کنم حتماً روحیه جسور خود را در مطالبه گری حفظ و به وظیفه خود در قبال مردم عمل کنند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با بیان اینکه نمی‌توانیم خود را در یک نگاه  محصور و محدود کنیم تأکید کرد:  باید با دیدی باز به مسائل و مشکل مردم توجه کنیم.

 نماینده مردم بندرعباس با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید با جامع‌نگری در عمق مسائل ورود و حرفه‌ای عمل کنند، تأکید کرد: خبرنگاران باید با دید بازو دلی دریایی وظیفه خود را انجام بدهند و با شناختی که از جامعه رسانه‌ای استان دارم قطعاً این ویژگی را در خبرنگاران سراغ دارم که انتقادات و پیشنهاد‌ها را برای رفع مشکلات مردم برای ما بازگو کنند.

وی در ادامه در خصوص وضعیت فعلی دستگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، اظهار کرد: باید هرچه زودتر تکلیف مدیریت این دستگاه مهم مشخص شود زیرا نمی‌توان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان را بدون متولی به حال خود رها کرد.

مرادی با تأکید بر اینکه امیدوارم هرچه زودتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر سر گزینه معرفی‌شده از سوی استاندار و مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس به جمع‌بندی برسد، اضافه کرد: از استاندار هرمزگان می‌خواهم که این موضوع را پیگیری کند زیرا فرهنگ و هنر یک جامعه از مهم‌ترین ظرفیت‌های آن جامعه است و نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

 

 

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد
کدخبر:9827منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ هجدهم مردادلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-9827.html