استاندار هرمزگان:
مدیران لباس رزم بپوشند و از سرمایه گذاران حمایت کنند


استاندار هرمزگان از مدیران دستگاه‌های دولتی خواست برای حمایت از سرمایه گذاران و بخش خصوصی در استان، لباس رزم بپوشند.
به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، فریدون همتی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی هرمزگان گفت: باید مانند دوران دفاع مقدس همه با هم برای رفع موانع تولید و رشد و توسعه کشور تلاش کنیم.
وی افزود : مشکل مالیاتی واحد‌های صنفی و اقتصادی منطقه آزاد قشم بررسی شد که مقرر شد کمیته‌ای با دو راه کار بلند مدت به صورت اصلاح قانون و شفاف سازی قوانین مالیاتی مناطق آزاد و راه کار کوتاه مدت گرفتن مصوبه از سران قوا، حل مشکلات مالیاتی منطقه آزاد قشم را پیگیری کند.
همتی افزود: در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان نیز چهار شرکت پتروشیمی، یک واحد نیروگاه و یک واحد آبشیرین کن متقاضی سرمایه گذاری هستند که با پیگیری‌های استانداری، مشکل تامین خوراک و اخذ مجوز این واحد‌ها برطرف می‌شود
استاندار هرمزگان گفت: پالایشگاه لاوان نیز متقاضی ساخت واحد جدیدپالایشگاهی با ظرفیت پالایش صدهزار بشکه میعانات گازی است که وزیر نفت در این زمینه قول مساعد تامین خوراک و صدور مجوز‌های لازم را داده است.
همتی افزود: طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی خلیج فارس به وسعت دو هزار و ۵۰۰ هکتار در دست اجرا است و شهرک پتروشیمی ۶۷۰ هکتاری با سرمایه گذاری ستاد اجرای فرمان امام نیز در نزدیکی پالایشگاه خلیج فارس راه اندازی می‌شود.
استاندار هرمزگان گفت: برای رونق کشتی سازی در استان نیز بدنبال ایجاد ارتباط با کشتیرانی‌ها برای گرفتن سفارش ساخت و تعمیرات کشتی و ایجاد اشتغال در این زمینه هستیم.
وی گفت: برنامه توسعه زیرساخت‌های گردشگری جزیره هرمز نیز پیش رفت خوبی دارد و طرح بازسازی نوار ساحلی این جزیره به طول یک کیلومتر و عرض ۲۰ متر بزودی به بهره برداری می‌رسد.
استاندار هرمزگان گفت: در حال رایزنی برای سفر معاون اول رئیس جمهور به هرمزگان در نیمه اول مرداد ماه برای بهره برداری از طرح‌هایی مانند فاز اول آبشیرین کن بندرعباس و فولاد جنوب هستیم.
همتی افزود: همه دستگاه‌های دولتی باید طرح‌های نیمه تمام، تکمیل شده و طرح‌های در حال بهره برداری را به بخش خصوصی واگذار کنند و اگر دستگاهی در این زمینه سهل انگاری کند سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اجازه دارد اعتبارات آن دستگاه را تخصیص ندهد.
استاندار هرمزگان گفت: ۶۲ میلیارد تومان اعتبار کم آبی به استان تخصیص یافته که باید بین پیمانکاران توزیع شود.
وی گفت: با توجه به افزایش مصرف آب و برق در استان همه دستگاه‌های دولتی موظف هستند حداقل ۲۰ درصددر مصرف برق و آب صرفه جویی کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان نیز در این نشست گفت: عملکرد اقتصادی شش ماهه اول سال ۹۶ استان در ارزیابی کشوری جزء استان‌های گروه برگزیده و شایسته تقدیر اعلام شده است.
صالح دریانورد افزود: مدیران دولتی باید با پایش مستمر تلاش کنند تسهیلات اشتغال زایی به سمت طرح‌های با اشتغال پایدار هدایت شود.
 

 

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير
کدخبر:9634منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ بيست تيرلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-9634.html