دكتر حیدری در ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان حاجی آباد:
ظرفیت های كشاورزی، گردشگری و معادن باید محور توسعه حاجی آباد باشد


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: با توجه به وجود ظرفیت های كشاورزی، گردشگری و معدنی در شهرستان حاجی آباد این پتانسیل ها باید محور توسعه این شهرستان باشد.

به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دكتر ایرج حیدری در نشست ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان حاجی آباد با اشاره به سفرهای شهرستانی معاونین استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی به شهرستان های تابعه استان، خاطرنشان كرد: این سفرها به دستور شخص جناب آقای دكتر همتی استاندار هرمزگان  با هدف خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم شریف استان و احصاء مسائل و مشكلات مردم این مناطق در دستور كار قرار گرفته است.

وی افزود: معاونین هماهنگی اموراقتصادی و امور عمرانی از سوی استاندار مامور پیگیری و حل مشكلات شاخص شهرستان های استان در راستای تحول اساسی شده اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح كرد: یك هفته قبل از سفر معاونین استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی به شهرستان های استان مشكلات این مناطق احصاء و در اختیار مدیران كل دستگاه ها قرار داده می شود تا با آمادگی كامل در شهرستان های هدف حضور پیدا كنند.

حیدری خاطرنشان كرد: معاونین هماهنگی امور اقتصادی و امور عمرانی بعد از هر سفر نتایج آن  را تقدیم استاندار  محترم می كنند و از نقطه نظرات ایشان برای پیشبرد هر چه بیشتر امور شهرستان های استان بهره می گیرند.

وی با اشاره به ضرورت پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی توسط فرمانداران، بیان داشت: فرمانداران مسئول پیگیری مصوبات سفرها می باشند و مدیران دستگاه های اجرایی نیز  مسئول اجرای مصوبات سفرها هستند و عملكرد مدیران در این سفرها نیز ارزیابی می گردد.

وی گفت: ایجاد زیرساخت های عمرانی شالوده كارهای اقتصادی و اجتماعی است  و اگر مشكلات عمرانی شهرستان ها مرتفع گردد سرعت اجرای كارهای اقتصادی شتاب می گیرد و به تبع آن با مسائل و مشكلات اجتماعی كمتری مواجه خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اظهار داشت: هدف مهمی كه در تمامی تقاط استان دنبال و پیگیری می گردد تسهیل  فرآیندهای سرمایه گذاری در این مناطق است كه اساس آن فراهم بودن زیرساخت های عمرانی نظیر راه ، برق ، گاز و آب می باشد.

وی افزود: با سیستم مدیریتی چابك ، جهادی ، كارآمدی  با مدیریت استاندار هرمزگان و هماهنگی خوبی كه بین دستگاه ها و به ویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ، تمامی دستگاهی نظامی ، ائمه جمعه ، نیروهای های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی استان وجو دارد اقدامات خوبی برای توسعه هرمزگان در حال انجام است.

حیدری بیان داشت: به كار در نظام اسلامی باید  به عنوان تكلیف و وظیفه شرعی نگاه كرد و خدمت  بی منت  و عاشقانه به مردم ارائه كرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری  گفت: با آغاز جنگ اقتصادی دشمن مدیران استان با انرژی و توان چند برابر نسبت به گذشته برای عبور از مشكلات وارد صحنه شده اند  و همانند دفاع مقدس لباس رزم بر تن نموده اند و  به تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب و در استای اجرای سیاست های دولت جمهوری اسلامی با تمام توان در صحنه اند  و آنچه شایسته نظام است را انجام خواهند داد و همان طور كه دشمن را در دفاع مقدس و سایر توطئه ها به زانو درآوردیم در جنگ اقتصادی نیز دشمن را ناكام خواهیم گذاشت.

حیدری با تاكید بر توسعه هر چه بیشتر شهرستان حاجی آباد، خاطرنشان كرد: با توجه به استعدادهای شهرستان حاجی آباد در زمینه های  كشاورزی ، گردشگری و معدنی محور توسعه این شهرستان تقویت این ظرفیت ها  قرار گیرد.

وی افزود: دستگاه  های اجرایی استان برنامه های خود را برای توسعه شهرستان حاجی آباد ارائه كنند و برای پیشرفت این شهرستان از ظرفیت استانداری بهره بگیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اضافه کرد: توسعه كشت نخیلات پیارم، ایجاد صنایع بسته بندی و فرآوری و توسعه كشت های گلخانه ای از اقدامات مهم دیگری است كه باید در شهرستان حاجی آباد پیگیری شود و از تسهیلات اشتغال روستایی برای توسعه این شهرستان بهره گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: زنجیره ارزش افزوده را باید در شهرستان حاجی آباد كامل كرد و به سمت صادرات مواد معدنی و كشاورزی حركت نمود و سازمان های جهاد كشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای تحقق این اهداف وظایف مهمی بر عهده دارند.

حیدری با اشاره به دغدغه دکتر همتی استاندار هرمزگان برای حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در قالب میز خدمت خاطرنشان کرد: بلافاصله پس از استقرار میز خدمت در استانداری و سایر دستگاه های اجرایی جناب آقای دکتر همتی دغدغه حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در شهرستان ها در قالب میز خدمت را داشتند و معاونین هماهنگی اموراقتصادی و امور عمرانی را مامور تحقق این امر نمودند.

وی افزود: سفرهای شهرستانی معاونین استاندار و مدیران کل دستگاه های اجرایی به شهرستان های تابعه استان در قالب میز خدمت ایده جناب آقای دکتر همتی بود که عملیاتی شد و مدیران با حضور در شهرستان ها از نزدیک مشکلات این مناطق را لمس و تصمیمات مناسب در این رابطه اتخاذ خواهد شد.

حیدری خاطرنشان کرد: مدیران مکلف هستند به صورت مداوم در قالب میز خدمت به شهرستان های استان سفر کنند و از نزدیک و بدون واسطه به بررسی مسائل و مشکلات این مناطق بپردازند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: سفرهای معاونین استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی در قالب میز خدمت با توجه به تاکید دکتر همتی استاندار هرمزگان به تمامی شهرستان های استان صورت خواهد پذیرفت تا تصمیمات مناسب برای رشد و توسعه این مناطق اتخاذ گردد.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۸ تير
کدخبر:9617منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ هجدهم تيرلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-9617.html