استاندار هرمزگان:
جایگاه واقعی برخی از اقشار در انتخابات مشخص شد/ برای سال ها به معاندان خوراك دادند/تداوم احضار فرمانداران و مدیران


استاندار هرمزگان در سخنانی بی پیرایه و مستقیم، از رویه حاكم بر كارزار انتخاباتی ابراهیم رئیسی تاخت و گفت: نتیجه انتخابات اخیر معانی زیادی دارد و نشان داد كه متاسفانه با رفتاری كه از برخی از اقشار سر زد جایگاه واقعی آنها در نزد مردم کجاست.

به گزارش هرمزگان نیوز، جاسم جادری امروز در در مراسم تجلیل از فعالان برگزاری انتخابات، با بیان اینكه انتخابات اخیر یكی از شفاف ترین، سالم ترین و معنادارترین انتخابات برگزار شده در نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود، اظهار داشت: در یک طرف این رقابت شاهد حضور رقیبی مهاجم، تهمت زننده و لقب دهنده الفاظ و عناوین بد و در طرف دیگر رقیبی مظلوم بودیم تا جایی که آنها شدند انقلابی و طرف دیگر را به عنوان طرفدار اسرائیل و امریکا و خائن و فاسد لقب دادند.

جادری یادآور شد: تمامی امکانات و اقشار را ساماندهی کردند حتی بعضا برخی از بخش های نظامی که ممنوع از فعالیت انتخاباتی شده اند را برای هجوم به دولت پای كار آوردند.

وی گفت: پس باید پرسید که چه میشود که مردم به دولتی که در بیان و تبلیغات دورغین آنها دولتی فاسد و خائن و ضعیف و جاسوس لقب و عنوان داده می شد با این اختلاف فاحش آرا، رای دادند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه نمی شود حقایق را کتمان و پنهان کرد گفت: متاسفانه برخی از اقشار که در گذشته مورد اعتماد مردم بودند با بد اخلاقی ها و تهمت ها از احساسات مردم سو استفاده کردند و مردم نیز در پای صندوق ها جواب آنها را دادند.

وی ادامه داد: آنها باید از خود بپرسند با وجود برخورداری از آن همه امكانات مالی و ساختاری و نیروی انسانی سازمان یافته و بسیج شده، چرا مردم به آنها اعتماد نکردند، همه باید بنشینند و این رفتار مردم را تحلیل و معنی كنند تا مشخص شود كه قدرت و خواست واقعی این كشور در كجا نهفته است؛ ما می گویم قدرت واقعی در دست مردم است.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: بیداری و حماسه سازی مردم آنجا ارزش بیشتری را پیدا می کند که مردم با آگاهی تمام به صلح طلبی و توسعه در منطقه متلاطم و پر از اسلحه شده خاورمیانه رای می‌دهند و برای نجات کشور خود از تندوری ها پای صندوق ها آمدند.

وی با بیان اینکه انتخابات اشکلاتی هم داشت افزود: باید تجهیزات خود را قوی تر و بهتر می کردیم تا مردم ساعت ها معطل و از طرفی حق چهار پنج میلیون نفر برای رای دادن ضایع نشود.

استاندار هرمزگان همه را به تماشا و یادآوری مجدد مناظره ها و مجادله های انتخاباتی كاندیداها و نمایندگان آنها در زمان قبل انتخابات دعوت كرد و افزود: به حدی در مناظره ها و فیلم ها و سخنرانی های تبلیغاتی خود بد اخلاقی کردند و به بدنه نظام حمله کردند که برای سالهای سال شبکه های معاند خارج نشین خوراک تولید کرده اند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: اینکه مردم با هوشیاری تمام دست رد به سینه یارانه و یارانه دهندگان شعاری زدند، تعجب کشورهای توسعه یافته را رقم زده است.

وی گفت: اینکه مردم پذیرفته اند کشور را باید به صورت پایدار و اصولی و منطقی توسعه داد را می توان در همین تصمیم بزرگ مشاهده کرد.

جادری گفت: یکی از پیامهای مهم این انتخابات ساختن و ایمن کردن فضای کشور برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است که همه باید این پیام را بشنوند.

وی با بیان اینکه مردم به شعارهای فریبنده تن ندادند تصریح کرد: رای مجدد به دولت وظایف مسئولان را سنگین تر از هر زمانی کرده است.

جادری افزود: دولت اکنون با اعتماد دوباره مردم مدیون آنهاست و باید تمام هم و غم خود را بر ر‌وی رفع مشکلات بگذارد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه میزان مشارکت در استان به ۷۸ درصد رسیده است افرود: این رقم بالاتر از میانگین کشوری است.

جادری تاکید کرد: با افتخار میگوییم که از اهل سنت تشکر میکنیم چرا که آنها در حمایت د‌ولت گل کاشتند و شهرستان هایی داریم که بالای ۹۳ درصد به دکتر روحانی رای دادند.

وی افزود: انواع و اقسام دورغ ها را به دولت بسته اند، بنحوی که در نشست استانداران نیز گفتم که خانمی می‌گفت "دولت کیک زرد را خورده" و دیگری می‌گوید "سند ۲۰۳۰ را کشور یونسکو" ارسال کرده است.

جادری با بیان اینکه از پاکی و صافی و اعتقادات مردم بی طرز افسار گسیخته ای سواستفاده کردند، یادآور شدند: در این انتخابات بسیاری از چیزها بر همگان هویدا شد.

استاندار هرمزگان گفت: کماکان و متاسفانه در حال احضار فرمانداران و مدیران و مجریان انتخاباتی به دادسراها هستند و این از عجایب است چرا که بعضا جرم برخی ها را اعلام دستاوردهای دولت بیان می كنند.

پایان/

 

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ سه شنبه ۹ خرداد
کدخبر:9210منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ نهم خردادلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-9210.html