چون به شورا می روند آن کار دیگر می‌کنند


سرویس اجتماعی-مازیار حمزوی/ پس از کش و قوس های فراوان و اعلام اسامی کاندیدا های شورای شهر بندرعباس، رقابت انتخاباتی وارد دور جدید و جدی تر شده و رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته است.

فارغ از تب انتخاباتی که کاندیداهای شورای شهر را دچار خود کرده، نکته حائز اهمیت، شیوه تبلیغات بصری و میدانی این نامزدها هست که مورد انتفاد شدید مردم قرار دارد.


دیوار ها و مکان های عمومی سطح شهر خود گواه بر این هرج و  مرج ها و تبلیغات نامناسب است، الصاق پوسترهای تبلیغاتی به علائم راهنمایی و رانندگی، درختان، فضای سبز و تیرهای چراع برق چهره شهر را دگرگون و مشکلاتی را  برای شهروندان و رانندگان ایجاد کرده و موجب آسیب رسیدن به فضای سبز و درختان سطح شهر شده است.


این کاندیداها که اغلب با شعار های، شهر زیبا، توسعه شهری، خدمات به شهروندان و...  وارد عرصه انتخابات شده اند باعث تخریب اموال عمومی و  با تبلیغات نامناسب و غیر حرفه ای در معابر و پیاده رو ها و پل های هوایی باعث زشت شدن چهره شهر و ایجاد مشکلات فراوان برای شهروندان شده اند و علی رغم شعار های پر رنگ و لعابشان در عمل نه تنها به این شعارها پایبند نبوده بلکه گام در تخریب اموال عمومی و سلب رفاه و آسایش همشهریان نهاده اند.


از طرفی این روز ها  شعارهای بسیاری در زمینه مدیریت شهری، ایجاد شهری مدرن، خدمات به شهروندان و غیره از سوی کاندیدا ها مطرح می شود، شعار هایی که گرچه زیبا به نظر می رسد، اما در عملکرد ما شاهد کاری خلاف واقع آنچه گفته شده هستی ، کسانی که با شعار خدمت رسانی و تغییر در فضای شهری و پیشرفت شهر پا به عرصه میدان نهاده در همین بدو آغاز تبلیغات خود، شعار های خود رابه دست فراموشی سپرده و در رقابت با یکدیگر دست به هرکاری زده و هیچ ابایی در تخریب  رساندن به اموال عمومی، کثیف شدن سطح شهر و زشت تر شدن چهره آن  و سلب آسایش مردم نداشته و برای ورود به شورایی که خود می بایست در آن  متولی توسعه شهر و نظارت بر شهرداری ها باشند، ندارند.


با گسترش تکنولوژی و اتصال به دهکده جهانی و فراگیر شدن اینترنت، روز به روز متد ها و شیوه های جدید و موثری برای تبلیعات بوجود آمده و دنیا به سرعت سمت و  سوی این شیوه های جدید در حرکت است، اما متاسفانه هنوز ما شاهد این هستیم که نامزدها از تبلیعات منسوخ شده و قدیمی مثل چسباندن بنر و پوستر به در دیوار و سطج شهر و پخش تراکت در بین مردم کرده و با صرف هزینه های گزاف هم موجب کثیف و کریه شدن چهره شهر و باعث هدر رفتن سرمایه های ملی می شوند.


هیئت نظارت بر تخلفات تبلیغات نامزدها می بایست به طور جد پیگیر این تخلفات و خسارات رسیده به شهر بوده و از حقوق شهروندان دفاع و برای احقاق حقوق پایمال شده مردم بکوشد، آسیب هایی که برای بازسازی آنها، شهرداری می بایست از محل اعتبارات مردمی مثل عوارض و مالیات هزینه کرده و متحمل هزینه های گزافی برای بازسازی اموال تخریب شده شود.


هیئت نظارت باید کوشیده تا هرچه بیشتر از بروز این تخلفات جلوگیری کرده و با جدیت تمام با متخلفان برخورد کند تا بیش از این به اموال عمومی آسیب وارد نشده و آسیب های احتمالی وارده با وضع جریمه های سنگین علیه کاندیداهای متخلف جبران گردد و حقوق از دست رفته و پایمال شده مردم دوباره برگردد.


کاندیداهای متخلفی که فقط با وعده های دروغین و پرطمتراق خویش سعی در جلب نظر مردم ورای دهندگان کرده ولی در عمل دست به رفتار و کارهایی زده که تاثیر مستقیم زیان این کارها متوجه خود مردم است.


وعده هایی مثل توسعه شهر، بندرعباسی آباد، افزایش خدمات شهری برای همشهریان، و هزار وعده دیگر که فقط نمایانگر اختلاف حرف و عمل این نامزدهاست و مثل دوره های گذشته با ورود این نامزدها به شورای شهر به کل به دست فراموشی سپرده میشود.


حال سئوال اینجاست چگونه می توان کسی را به نمایندگی شورا انتخاب کرد که بر شعار های خود استوار نبوده و بدون در نظر گرفتن ابتدایی ترین حقوق مردم دست به تخریب اموال، آسیب رساندن به شهر زده، و موجب کریه شدن چهره شهر شود؟


پایان/

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ ارديبهشت
کدخبر:9202منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست و سوم ارديبهشتلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-9202.html