جادوان در پاسخ به هرمزگان نیوز
احتمال آغاز فعالیت دانشکده نفت دانشگاه هرمزگان/ توقف پذیرش دانشجو در علمی کاربردی تایدواتر


رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان از آغاز احتمال فعالیت دانشکده نفت دانشگاه هرمزگان و توقف پذیرش و احتمال انحلال واحد آموزشی علمی کاربردی تایدواتر بندرعباس خبر داد.

به گزارش هرمزگان نیوز،‌ موسی جاودان امروز در نشستی خبری با بیان اینکه در حال حاضر 70 موسسه آموزشی در هرمزگان دایر است، اظهار داشت: 65 هزار دانشجوی فعال در هرمزگان داریم.
وی ادامه داد: از 24 مرکز علمی کاربردی در استان تاکنون 4 مورد تعطیل شده است که در این میان می توان به واحدهای مرتبط با امور زندان ها، پست و شهرک های صنعتی اشاره کرد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان، با بیان اینکه انتظار بر این نیست که بخش‌های صنعتی به آموزش‌های علمی کاربردی و تربیت مختصص بی تفاوت باشند، اضافه کرد: 75 درصد از مجموع فارغ التحصیلان علمی کاربردی که از سال 82 تاکنون مجموع آنها به 20 هزار نفر می رسد شاغل شده اند.
وی گفت: در حال حاضر تعداد هشت هزار و 500 دانشجو در واحدهای علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند که در 224 رشته در بخش‌های کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.
جاودان با اشاره به اینکه 40 درصد دانشجویان فعال دانشگاه علمی کاربردی در استان را بانوان تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: 14 درصد از مجموع دانشجویان در مراکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: متاسفانه برخی از دستگاه‌هایی که واحدهای علمی کاربردی را اداره می‌کنند این مبحث را جدی نمی‌گیرند و دلیل بی کیفیتی برخی از این واحدها ریشه در تفکر حاکم به این نوع واحدهای آموزش‌ی دارد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان به ظرفیت‌های استان اشاره و افزود: به عنوان نمونه در شهرستان حاجی آباد حدود هزار و 500 گونه گیاهی داریم که بخش قابل توجهی از آنها دارویی درمانی هستند و جا دارد که مراکز علمی کاربردی هم طراز با نیازها و ظرفیت‌ها در اینگونه مناطق فعال شود.
جاودان افزود: متاسفانه دانشگاه علمی کاربردی استان در جدول رده‌بندی دانشگاه‌های علمی کاربردی استان‌‌ها معمولا در اکثر شاخص‌ها رتبه خوبی نداشته‌ و در این راستا تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته‌ایم که شاخص‌های موجود را ارتقا دهیم.
وی ادامه داد: در استان به ایجاد یک مرکز آموزش علمی کاربردی مرتبط با حوزه صنعت نیاز داریم که برای راه‌اندازی آن نیازمند رایزنی‌ها و پیگیری‌ها در سطوح عالی استانی هستیم.
جاودان که سابقا معاون دانشگاه هرمزگان بوده در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به خبرنگار هرمزگان نیوز با اشاره به اینکه باید به سمت توسعه واحدهای آموزشی مرتبط با صنعت حرکت کنیم، اضافه کرد: دانشکده صنعت نفت دانشگاه هرمزگان احتمال زیاد در شهریور امسال فعالیت خود را آغاز کند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان اگر ادعا داریم که پایتخت صنعت کشور هستیم، باید دست کم چندین مرکز مهم علمی کاربردی مرتبط با حوزه صنعت داشته باشیم.
وی افزود: به دلیل برخی از تخلفات، واحد آموزشی علمی کاربردی تایدواتر که تحت عنوان آموزش های فراساحل فعالیت داشت، از دو سال پیش از پذیرش دانشجو منع شده و در آستانه تعطیلی کامل و انحلال قرار دارد و این در حالیست ما به طور جد پیگیر رفع مشکل داریم.
جاودان اضافه کرد: این مرکز در حال حاضر 200 دانشجو دارد و امید است که مشکل رفع شود.
پایان/

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت
کدخبر:9197منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ نوزدهم ارديبهشتلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-9197.html