قانون اجازه خروج همسر از کشور اینبار دامن پرچم دار المپیکی را گرفت


شوهر زهرا نعمتی پرچم دار ایران در المپیک مدعی شده که وی را ممنوع الخروج کرده است.

به گزارش هرمزگان نیوز، رهام شهابی‌پور همسر زهرا نعمتی پرچمدار بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو و قهرمان پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته تیر و کمان مدعی است که این ورزشکار مطرح را با استفاده قوانین موجود در باب اجازه خروج همسر، ممنوع الخروج کرده تا به زعم خود هم او را به راه آورد و هم تا اطلاع ثانوی مانع خروجش برای شرکت در مسابقات بین المللی شود.

همسر نعمتی در بخشی از گفته های خود به ایسنا از تقاضای طلاق از طرف نعمتی خبر داد و گفته است: نمی دانم با کدام مجوز تونسته است از کشور خارج و در مسابقات سوئیس شرکت کند.

قانونی که به مردان این اختیار را می دهد، که اجازه خروج همسران خود به خارج از کشور را ندهد، قبلا نیز برای نیلوفر اردلان، عضو تیم ملی فوتبال بانوان ایران مشکل ساز شده و وی را از همراهی با تیمش برای بازی‌های آسیایی تیم فوتسال در مالزی محروم کرده بود.

با تکرار این پدیده در مورد زهرا نعمتی، دوباره این موضوع مطرح می‌شود كه نگاه قانون به اجازه شوهر برای خروج از كشور چیست و چقدر می‌تواند مطالبات زنان را در جامعه امروز پاسخگو باشد. موضوع بازماندن این ورزشكار از همراهی تیمش اگرچه به خودی خود مهم محسوب می‌شود، اما مهمتر این است كه یادآوری می‌كند چه مسائلی بر سر راه زنان توانمند ایرانی وجود دارد و شاید بتوان با چاره‌اندیشی مناسب درباره چنین موضوعاتی از سوی مسئولان امور زنان، از بی‌انگیزگی دختران جوان برای فعالیت در عرصه‌های مختلف جلوگیری كرد و از هراس آنها درباره ازدواج نیز كاست.

پایان/

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت
کدخبر:9194منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ هجدهم ارديبهشتلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-9194.html