فریدون همتی :
30 هزار فرصت شغلی در هرمزگان هدف گذاری شد


استاندار هرمزگان گفت: سال گذشته حدود 22 هزار شغل در هرمزگان ایجاد شد و برای سالجاری نیز ایجاد 30 هزار شغل در استان هدف گذاری شده است.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی استان هرمزگان که با حضور معاون اول رییس جمهوری معاون روستایی رییس جمهور و وزرای نیرو و جهاد کشاورزی برگزار شد، افزود: استان هرمزگان توانسته در جذب منابع تسهیلات صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی روستایی رتبه نخست کشور را کسب کند.

وی بیان داشت: استان هرمزگان دارای منابع و ظرفیت های غنی اقتصادی است و این استان پذیرای سرمایه گذران داخلی و خارجی است.

استاندار هرمزگان ابرازداشت: در سال 95، میزان صادرات غیرنفتی استان هرمزگان یک میلیارد و 100 میلیون دلار بود که با اقدام های انجام شده در سال 96 به بیش از 2 میلیارد دلار رسید.

همتی گفت: در هشت ماه گذشته نیز با توجه به فعالیت های گسترده صورت گرفته، صادرات کالاهای غیر نفتی در هرمزگان، از مرز یک میلیارد دلار گذشت که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.

وی گفت: مرحله نخست بندر منطقه ویژه پارسیان بزودی آماده بهره برداری است و متاقاضیان جهت سرمایه گذاری در زمینه های پتروشیمی، فولاد و پودر آلومینا در این منطقه اعلام آمادگی داشته اند.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: در منطقه شرق هرمزگان نیز توسعه سواحل مکران در حال پیگیری است و در این راستا طرح های مهمی همچون ایجاد پایانه صادرات نفت، پالایشگاه 350 هزار بشکه ای توسط بخش خصوصی، شهرک صنعتی 2هزار هکتاری، نیروگاه یکهزار و 400 مگاواتی سیریک و ایجاد منطقه آزاد در جاسک از صورت گرفته است.

همتی گفت: در حوزه تامین آب نیز فعالیت های خوبی در استان هرمزگان صورت گرفته است و قرار است فردا سه شنبه مرحله نخست آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی بندرعباس با حضور معاون اول رییس جمهوری به بهره برداری برسد.

معاون اول رییس جمهوری اسحاق جهانگیری روز دوشنبه از طریق فرودگاه بین المللی بندرعباس وارد هرمزگان شده است.

نشست با فعالان اقتصادی و شرکت در جلسه شورای اداری هرمزگان و افتتاح طرح اشتغالزایی در روستای کوشا حاجی آباد به نمایندگی از یک هزار و 200 طرح اشتغالزایی شهری و روستایی کشور و افتتاح آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس از جمله برنامه های مهم سفر جهانگیری به این استان است.

 

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر
کدخبر:10243منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ نوزدهم آذرلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-10243.html