مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان عنوان کرد:
ایجاد اشتغال با راه اندازی نیروگاه های خورشیدی خانگی


مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: تا کنون ۷۰ واحد نیروگاه خورشیدی با حمایت کمیته امداد هرمزگان در سراسر استان وارد مدار شده است.

علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه تولید انرژی برق خانگی یکی از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر به شمار می‌آید، اظهار کرد: در راستای حمایت از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد برای ایجاد اشتغال پایدار از سال ۱۳۹۵ استارت راه اندازی نیروهای خورشیدی پنج کیلو واتی در سراسر استان زده شد.

 

 

 

 

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان تصریح کرد: با همکاری شرکت توزیع برق استان ۷۰ واحد نیروگاه خورشیدی در سراسر هرمزگان وارد مدار شده که میزان درآمد آن برای خانوار ها حدود یک میلیون تومان در ماه است.

 

 

الهیاری با بیان اینکه نصب و راه اندازی این پنل های خورشیدی کمتر از یک ماه طول می کشد، گفت: میران اعتبار برای راه اندازی آن ۲۵ الی ۳۰ میلیون تومان است که  این هزینه ساخت از محل منابع کمیته امداد و منابع بانکی تأمین می‌شود و مددجو از محل فروش برق اقساط وام را پرداخت می‌کند.

 

وی افزود: برق تولیدی نیروگاه های خورشیدی مطابق تعرفه وزارت نیرو از مددجویان خریداری و به‌حساب مجری طرح واریز می‌گردد.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ سال عمر مفید این پنل های خورشیدی است، عنوان کرد: تنها را ه نگهداری و حفظ آن گرد گیری است.

الهیاری خاطر نشان کرد: نیروگاه خورشیدی در شهرستان‌های رودان، بستک، حاجی‌آباد و بخش هایی از بندرعباس راه‌اندازی شده است.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان
کدخبر:10167منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ چهاردهم آبانلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-10167.html