بیشترین میزان بارندگی هرمزگان در قشم ثبت شد


کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: بیشترین میزان بارندگی در این استان ظرف روز های یکشنبه و دوشنبه، مربوط به شهرستان قشم با 62 میلیمتر بوده است.

مجتبی حمزه نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در این مدت براساس ایستگاه های هواشناسی هرمزگان در سردشت بشاگرد 7.4 میلیمتر، پارسیان 3 میلیمتر، بندرعباس 2 و نیم میلیمتر و لاوان و بندرخمیر کمتر از یک دهم میلمتر باران ثبت شده است.

وی بیان داشت: سامانه بارشی در هرمزگان از عصر روز شنبه هفته جاری بر روی مناطق مرکزی و جزیره های خلیج فارس آغاز شده و تا فردا شب (سه شنبه) در ارتفاعات و مناطق مستعد استان ادامه دارد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: دریا نیز در این مدت کمی مواج است و با وجود رگبار، رعد و برق و ناپایداری به صورت موقتی متلاطم می شود.

حمزه نژاد با اشاره به این که دمای هوای بیشتر نقاط استان هرمزگان در 24 ساعت گذشته تغییر محسوسی نداشته است، گفت: در این مدت حاجی آباد با 17 درجه سانتیگراد سردترین و میناب با 34 درجه سانتیگراد گرمترین شهرستان های استان بودند.

وی ابرازداشت: نوسان دمایی شهرستان بندرعباس نیز در شبانه روز گذشته بین 25 تا 32 درجه سانتیگراد بوده است.

*ورود سامانه سرد شمالی به هرمزگان از روز پنجشنبه

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان یادآورشد: از روز چهارشنبه هفته جاری به طور موقتی شرایط آرامی در استان حاکم است و از روز پنجشنبه سامانه سرد شمالی وارد هرمزگان می شود.

حمزه نژاد گفت: با ورود این سامانه ناپایدار به هرمزگان، علاوه بر کاهش رطوبت نسبی و کاهش پنج درجه ای دمای کمینه، افزایش سرعت باد و متلاطم شدن دریا تا روز یکشنبه هفته آینده را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بیشینه سرعت باد نیز طی این مدت در مناطق شرقی، شمالی و مرکزی استان هرمزگان (تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس) به بیش از 45 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

این کارشناس هواشناسی در هرمزگان گفت: طی این مدت به شناورهای سبک و صیادی توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تردد ایمن دریایی داشته باشند.

 

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان
کدخبر:10156منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ هفتم آبانلینک خبر: http://www.hormozgannews.com/Pages/News-10156.html