کد خبر: 9829 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد 5:50 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
84 ارسال به دوست ارسال به دوست


معاون سابق حقوقی رییس جمهوری:
هنر زنان هرمزگانی مثال زدنی است


معاون حقوقی رییس جمهوری در دولت یازدهم گفت: حقوق شهروندی برخلاف حقوق بشر ارتباطی دو سویه بوده و بر پایه کرامت، آزادی، برابری و عدالت استوار است.

به گزارش ایرنا، الهام امین زاده روز پنجشنبه در شورای اداری استان هرمزگان افزود: حقوق شهروندی ابتدا از سال 1285 هجری شمسی در کشور کلید خورد اما با توجه به این که نگاه و پشتوانه سیاسی و اقتصادی در آن نبود، به نتیجه نرسید.

وی اظهار داشت: حقوق شهروندی در انتخابات سال 96 دست مایه کار سیاسی نشد، چرا که متعلق به ملت بوده و به فرد خاصی اختصاص ندارد.

امین زاده ادامه داد: آمارها نشان می دهد 75 درصد اهتمام دولت ها اعتلای سیاسی یا اقتصادی بوده و تنها 25 درصد بر پایه حقوق اجتماعی شهروندان استوار است.

وی گفت: مردم باید در منشور شهروندی به حقوقشان پای بند باشند و استانداری ها موظف هستند وظایف شهروندی، سیاسی، قوانین رانندگی، مسوولیت پذیری، احترام به حریم دیگران و رعایت محیط زیست را به مردم آموزش دهند.

 

** هنر زنان هرمزگانی مثال زدنی است

امین زاده یادآور شد: 80 زن دستفروش مترو تهران سرپرست خانوار هستند که همسرانشان یا فوت شده و یا گرفتار بیماری و زندان هستند اما هنر زنان هرمزگان، خوزستان و سیستان و بلوچستان مثال زدنی است و باید ارزش بین المللی پیدا کند.

استاد دانشگاه تهران ادامه داد: سند توسعه محلات باید تهیه شود و از ظرفیت های ذاتی هر منطقه همچون خیران بهره گرفته شود تا بیکاری و تکدی گری از بین برود.

وی با انتقاد از صدا و سیما گفت: این رسانه فرهنگ درست نحوه زندگی را برای مردم تبلیغ نمی کند، در حالی که باید هر چیزی با جامعه ایرانی اسلامی مطابقت داشته باشد.

معاون حقوقی رییس جمهوری در دولت یازدهم خاطر نشان کرد: باید جشنواره های شهروندی در کشور برپا شود تا شاهد افزایش نشاط و شادابی در جامعه باشیم.

وی هم چنین با اشاره به استقرار میز خدمت در دستگاه های اجرایی کشور گفت: اجرای این طرح برای شهروندان بسیار مناسب است اما نباید تبدیل به نارضایتی عمومی و سبب فاصله گرفتن مسوولان و شهروندان شود.

امین زاده هشدار داد: طبق آمار پلیس راهور روزانه 45 نفر در جاده های کشور کشته می شوند و در سال حدود 700 هزار میلیارد ریال برای فوت شدگان، معلولان و مجروحان هزینه می شود.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
روحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کردمعاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباسنامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییهخورشهناز، کانال انتقال فاضلاب یا شاهراه ورود مشکلات بهداشتیاختصاص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه تالاب آذینی سیریکقیمت انواع محصولات ایران خودرو در نمایندگی و بازارنماینده غرب هرمزگان نائب رئیس فراکسیون مناطق آزاد و تجاری در مجلس شدمسابقه استندآپ کمدی "شرجی" در بندرعباس برگزار می‌شودلغو صدور روادید برای شهروندان عمانی مسافر ایراناستقبال هرمزگان از سرمایه گذاری شیلاتی در جمهوری اسلامی موریتانیمتن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسمدانشکده علوم قرآنی هرمزگان در حال تعطیلی استمجمع تشخیص لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد جدید را مغایر سیاست ها می داندنیروگاه سیکل ترکیبی هرمز وارد مدار شدآغاز بیمه صنعتگران صنایع دستی در هرمزگانسخنگوی وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته می شوندایجاد چهارصد فرصت شغلی طی 5 ماه آینده در جزیره هرمزنتایج رسمی انتخابات نظام مهندسی ساختمان اعلام شد40 مدرسه با مشارکت بنگاه های اقتصادی در هرمزگان احداث شودمراسم ترحیم زنده یاد ایوب دبیری نژاد/ گزارش تصویری بهره مندی شناورهای دریایی سنتی از سوخت یارانه ایترانزیت خودرو؛ فرصت طلایی برای تجارت در بندر لنگهنرخ جدید کرایه اتوبوس دانشجویان دانشگاه هرمزگان اعلام شدپیکرایوب دبیری نژاد پیشکسوت مطبوعات هرمزگان به خاک سپرده شدثبت نام آزمون وکالت ۹۷ آغاز شدجزئیاتی ازحمله موشکی سپاه/موشک‌های قیام و ذوالفقار برسرتروریست‌هاارزش روز هر سهم مشمولان سهام عدالت، ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شدآغاز توزیع برنج خارجی احتکار شده در هرمزگان‍درخواست رحمانی‌فضلی از رئیس‌جمهور برای کناره گیری از دبیر کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر برداشت خرمای پیارم از نخلستان های حاجی آباد آغاز شدفصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهر آغاز می شود