کد خبر: 9429 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۴ شهريور 8:12 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
515 ارسال به دوست ارسال به دوست


وزیر اطلاعات در میناب تاکید کرد
برخورد قطعی با مقصران حادثه اتوبوس دانش‌آموزان


وزیر اطلاعات با تسلیت جان باختن دانش‌آموزان هرمزگانی در حادثه واژگونی اتوبوس گفت: در این راستا اگر قصوری صورت گرفته قطعا برخورد خواهد شد.

به گزارش هرمزگان نیوز، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی ساعتی پیش در چهاردهمین سالگرد حجت‌الاسلام عباس عباسی (فعال انقلابی و نماینده سابق مردم میناب در مجلس) و آیین گرامیداشت شهید فاطمه نیک و شهید فاطمه رنجبری تمبانویی از شهدای حج و حادثه ترور مجلس با قدردانی از مردم میناب به بیان خاطراتی از مرحوم عباسی در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مرحوم عباسی در پیگیری مشکلات مردم سوز و گدازی ستودنی داشت.

وی از میناب به عنوان لنگرگاه اهل بیت (ع) و تشیع در کشور نام برد و گفت: از میناب و مینابی همواره عطر تشیع و عشق به اهل بیت متصاعد می‌شود، با رجوع به تاریخ انقلاب در می‌یابیم که مینابی‌ها همیشه در دفاع از سنگر انقلاب و نظام پیشتاز و در عشق به اهل بیت مثال‌زدنی هستند.

علوی در ادامه به بیان اهمیت جایگاه علما در دین مبین اسلام پرداخت و با بیان اینکه حضور در مراسم یک عالم به مثابه احیا امر اهل بیت (ع) است، افزود: مرحوم عباسی مصداق فرمایش امام رضا (ع) در احیا امر الهی و اولیا و انبیاست چرا که تمام عمر خود را  در عرصه یادگیری علوم اهل بیت و آموزش آن به مردم صرف کرد.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: عباسی با ساده زیستی تمام به هیچ وجه به پست و مقام دلبستگی نداشت و بی‌باکانه در دفاع از حق گام بر می‌داشت و در محیط خود باعث حیات اسلام بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که شناخت وی از علما میناب به زمان تحصیلش در نجف اشرف بر می‌گردد، اضافه کرد: تعداد زیادی از علما میناب را هم از زمانی که مقام معظم رهبری در ایرانشهر تبعید بود و به ایشان سر می‌زدند می‌شناسم.

علوی ابراز داشت: میناب برای من غریب نیست و به جهت ارتباط با بسیاری از بزرگان و شخصیت‌های انقلابی در این منطقه من خود را یک مینابی می‌دانم.

وزیر اطلاعات ضمن اشاره به تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی، ادامه داد: عالم همواره دنبال منافع ملت  و حل مشکلات مردم بوده و مردم نیز در طول تاریخ به علما احترام ویژه‌ای قائل بوده‌اند.

وی با بیان اینکه، مرگ عالم مصیبت و به منزله خاموش شدن ستاره است که هیچ‌گاه جبران نمی‌شود، با اشاره به تجلیل مردم میناب از مرحوم عباسی پس از 14 سال از عروجش، این امر را بیانگر خدمات اثر گذار این عالم وارسته دانست.

علوی گفت: عباسی در کنار عشق و علاقه وافری که به علم و مبانی علمی داشت در مجلس شورای اسلامی و در جهت خدمت به مردم و پیگیری حقوق حوزه انتخابیه به شدت فعال بود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مرحوم عباسی در دفاع از نظام و رهبری و آرمان‌های انقلاب ذره‌ای کوتاه نمی‌آمد، عنوان کرد: مسئولیت‌ها اگر وسیله گره‌گشایی مردم باشد ارزشمند است ولی اگر چنین نباشد هدر دادن عمر است.

وی همچنین با تسلیت جان باختن دانش‌آموزان هرمزگانی در حادثه واژگونی اتوبوس  در داراب، از پیگیری این موضوع توسط استاندار هرمزگان خبر داد و گفت: در این راستا اگر قصوری صورت گرفته قطعا برخورد خواهد شد.
وی افزود: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که جلوی این حوادث تلخ گرفته شود.

علوی همچنین با بیان این که در حادثه ترور در مجلس شورای اسلامی یکی از شهدا از میناب بود، اظهار داشت: از خوبی‌های میناب است که هم در حج، ترور و دیگر عرصه‌ها شهدایی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

در پایان مراسم تعدادی از باغداران و فعالان اجتماعی میناب موضوع بحران آب میناب و تبعات امنیتی اجتماعی آن را با وزیر اطلاعات مطرح کردند.

یادآور می‌شود علوی در سفر به میناب از خانواده دو تن از دانش آموزان جان باخته در اردوی دانش آموزی دیدار و ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور از آنان دلجویی کرد.

پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نخستین شناور تفریحی در مسیر جزیره قشم- هنگام ساخته شدممنوعیت صادرت ۱۷ قلم کالای داخلی از هرمزگانخرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگانرئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند