کد خبر: 9429 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۴ شهريور 8:12 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
432 ارسال به دوست ارسال به دوست


وزیر اطلاعات در میناب تاکید کرد
برخورد قطعی با مقصران حادثه اتوبوس دانش‌آموزان


وزیر اطلاعات با تسلیت جان باختن دانش‌آموزان هرمزگانی در حادثه واژگونی اتوبوس گفت: در این راستا اگر قصوری صورت گرفته قطعا برخورد خواهد شد.

به گزارش هرمزگان نیوز، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی ساعتی پیش در چهاردهمین سالگرد حجت‌الاسلام عباس عباسی (فعال انقلابی و نماینده سابق مردم میناب در مجلس) و آیین گرامیداشت شهید فاطمه نیک و شهید فاطمه رنجبری تمبانویی از شهدای حج و حادثه ترور مجلس با قدردانی از مردم میناب به بیان خاطراتی از مرحوم عباسی در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مرحوم عباسی در پیگیری مشکلات مردم سوز و گدازی ستودنی داشت.

وی از میناب به عنوان لنگرگاه اهل بیت (ع) و تشیع در کشور نام برد و گفت: از میناب و مینابی همواره عطر تشیع و عشق به اهل بیت متصاعد می‌شود، با رجوع به تاریخ انقلاب در می‌یابیم که مینابی‌ها همیشه در دفاع از سنگر انقلاب و نظام پیشتاز و در عشق به اهل بیت مثال‌زدنی هستند.

علوی در ادامه به بیان اهمیت جایگاه علما در دین مبین اسلام پرداخت و با بیان اینکه حضور در مراسم یک عالم به مثابه احیا امر اهل بیت (ع) است، افزود: مرحوم عباسی مصداق فرمایش امام رضا (ع) در احیا امر الهی و اولیا و انبیاست چرا که تمام عمر خود را  در عرصه یادگیری علوم اهل بیت و آموزش آن به مردم صرف کرد.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: عباسی با ساده زیستی تمام به هیچ وجه به پست و مقام دلبستگی نداشت و بی‌باکانه در دفاع از حق گام بر می‌داشت و در محیط خود باعث حیات اسلام بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که شناخت وی از علما میناب به زمان تحصیلش در نجف اشرف بر می‌گردد، اضافه کرد: تعداد زیادی از علما میناب را هم از زمانی که مقام معظم رهبری در ایرانشهر تبعید بود و به ایشان سر می‌زدند می‌شناسم.

علوی ابراز داشت: میناب برای من غریب نیست و به جهت ارتباط با بسیاری از بزرگان و شخصیت‌های انقلابی در این منطقه من خود را یک مینابی می‌دانم.

وزیر اطلاعات ضمن اشاره به تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی، ادامه داد: عالم همواره دنبال منافع ملت  و حل مشکلات مردم بوده و مردم نیز در طول تاریخ به علما احترام ویژه‌ای قائل بوده‌اند.

وی با بیان اینکه، مرگ عالم مصیبت و به منزله خاموش شدن ستاره است که هیچ‌گاه جبران نمی‌شود، با اشاره به تجلیل مردم میناب از مرحوم عباسی پس از 14 سال از عروجش، این امر را بیانگر خدمات اثر گذار این عالم وارسته دانست.

علوی گفت: عباسی در کنار عشق و علاقه وافری که به علم و مبانی علمی داشت در مجلس شورای اسلامی و در جهت خدمت به مردم و پیگیری حقوق حوزه انتخابیه به شدت فعال بود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مرحوم عباسی در دفاع از نظام و رهبری و آرمان‌های انقلاب ذره‌ای کوتاه نمی‌آمد، عنوان کرد: مسئولیت‌ها اگر وسیله گره‌گشایی مردم باشد ارزشمند است ولی اگر چنین نباشد هدر دادن عمر است.

وی همچنین با تسلیت جان باختن دانش‌آموزان هرمزگانی در حادثه واژگونی اتوبوس  در داراب، از پیگیری این موضوع توسط استاندار هرمزگان خبر داد و گفت: در این راستا اگر قصوری صورت گرفته قطعا برخورد خواهد شد.
وی افزود: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که جلوی این حوادث تلخ گرفته شود.

علوی همچنین با بیان این که در حادثه ترور در مجلس شورای اسلامی یکی از شهدا از میناب بود، اظهار داشت: از خوبی‌های میناب است که هم در حج، ترور و دیگر عرصه‌ها شهدایی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

در پایان مراسم تعدادی از باغداران و فعالان اجتماعی میناب موضوع بحران آب میناب و تبعات امنیتی اجتماعی آن را با وزیر اطلاعات مطرح کردند.

یادآور می‌شود علوی در سفر به میناب از خانواده دو تن از دانش آموزان جان باخته در اردوی دانش آموزی دیدار و ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور از آنان دلجویی کرد.

پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
جزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضاییدو هرمزگانی در لیست داغ‌ترین‌های مردادیسرپرست روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان منصوب شدفیلم 13 میلیون دلاری فرهادی در اسپانیا 100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50 پیشی گرفتن حاجیه ها از حاجی ها