کد خبر: 9824 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ مرداد 1:41 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
89 ارسال به دوست ارسال به دوست


دکتر همتی در آئین بزرگداشت روز خبرنگار:
ادارات موظفند به صورت ماهانه مطالبات رسانه ها را پرداخت کنند


استاندار هرمزگان با بیان اینکه نقش خبرنگاران در بیداری و آگاهی بخشی به جامعه بی بدیل است، گفت: جامعه خبری به افکار عمومی شکل می دهد و پویایی جامعه به رشد افکار عمومی وابسته است.

به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین بزرگداشت روز خبرنگار در استان هرمزگان با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و دیگر شهدای خبرنگار، عنوان کرد: به برکت خون مطهر شهید صارمی روز خبرنگار شکل گرفت و نام این شهید بزرگوار هر سال زنده است.

وی ادامه داد: نقش خبرنگاران در طول انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس بسیار برجسته بوده است و در آن دوران با تلاش اصحاب رسانه مردم از وقایع جبهه ها اطلاع می یافتند که این کار خبرنگاران موجب می شد جوانان ایران اسلامی از سراسر کشور عازم جبهه های جنگ شوند و مردم خود را در دفاع مقدس سهیم می دانستند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه نقش خبرنگاران در بیداری و آگاهی بخشی به جامعه بی بدیل است، افزود: جامعه خبری به افکار عمومی شکل می دهد و با کار خود افکار عمومی را در موضوعات مختلف بسیج می کند و پویایی جامعه به رشد افکار عمومی وابسته است.

همتی با بیان اینکه کار خبرنگاران تعطیل پذیر نیست و خبرنگاران بین جامعه و رویدادها ارتباط برقرار می کنند، تصریح کرد: با تکنولوژی های جدید شرایط جامعه متفاوت از گذشته است و هیچ پدیده و اتفاقی پنهان نمی ماند و فضای مجازی کاری کرده که همه در کمترین زمان از موضوعات مطلع می شوند.

وی گفت: امروز در جامعه آزاد ایران زندگی می کنیم که انتقادات مختلف در موضوعات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی توسط رسانه ها مطرح می شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان جایگاه خبرنگاران را بسیار رفیع و مهم دانست و بیان داشت: باید شرایطی فراهم کنیم که خبرنگاران آزادانه به تولید و انتشار محتوا بپردازند اما این حجم از تولید محتوا باید به شکلی هدایت شود که جامعه دچار آسیب نشود.

همتی تاکید کرد: در حرفه حساس و تاثیرگذار خبرنگاری باید اخلاق حرفه ای را مد نظر داشته باشیم و اگر همه ما در چارچوب اخلاق حرفه ای اقدام کنیم، حتما به اهداف مورد نظر خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه رسانه ها و خبرنگاران پرچم آگاهی بخشی و بیداری جامعه را به دست دارند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران شرایطی را به وجود آورده اند که جامعه در یک اتاق شیشه ای قابل رویت قرار گرفته است.

استاندار هرمزگان با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی نمایندگان خبرنگاران در این مراسم، اظهار داشت: در بحث مسکن خبرنگاران اگر مجموعه های صنفی خبرنگاران پای کار باشند، آمادگی داریم زمین و تسهیلات ارزان قیمت اختصاص دهیم تا خبرنگاران استان بدون مسکن نباشند.

همتی اضافه کرد: در زمینه چاپخانه نیز آمادگی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و اختصاص کمک های فنی و اعتباری را داریم تا چاپخانه مناسبی در استان هرمزگان احداث شود.

وی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان باید بحث بیمه خبرنگاران استان را به طور جدی پیگیری کند تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون شکایت برخی دستگاه های اجرایی استان از خبرنگاران، عنوان کرد: مدیران استان به تبعیت از سیاست دکتر روحانی رئیس جمهوری نباید از خبرنگاران شکایت کنند و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری باید بخشنامه ای به تمامی ادارات استان صادر کند تا ادارات از رسانه ها و خبرنگاران شکایت نکنند.

همتی افزود: خبرنگاران را به تقوای کاری و مدیران را به تقوای صبر و حوصله دعوت می کنم تا با این تحمل و نگاه دلسوزانه به کار، مشکلی میان مجموعه خبرنگاران و مدیران وجود نداشته باشد.

وی به بدهی دستگاه های اجرایی به رسانه ها اشاره کرد و گفت: دستگاه های اجرایی استان هرمزگان موظف هستند به صورت ماهانه با رسانه ها تسویه حساب و مطالبات آنها را پرداخت کنند.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه رسانه ها باید مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند، بیان داشت: تلاش می کنیم اگر قوانین اجازه دهد سالانه کمک های بلاعوض به رسانه های استان داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه همه خبرنگاران و رسانه ها نورچشم ما هستند و همه آنها را دلسوز می دانیم، اظهار داشت: ما مدیران وظیفه داریم از خبرنگاران تشکر کنیم و از زحمات و تلاش های تمامی خبرنگاران استان هرمزگان قدردانی می نمایم.

وی یادآور شد: خبرنگاران در مسیر خدمت با احساس وظیفه کار می کنند و باید جایگاه، اهمیت و اثرکاری خبرنگاران را به معنای حقیقی قبول کنیم.

در این مراسم از خبرنگاران و فعالان رسانه ای در استان هرمزگان تجلیل و قدردانی شد.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
روحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کردمعاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباسنامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییهخورشهناز، کانال انتقال فاضلاب یا شاهراه ورود مشکلات بهداشتیاختصاص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه تالاب آذینی سیریکقیمت انواع محصولات ایران خودرو در نمایندگی و بازارنماینده غرب هرمزگان نائب رئیس فراکسیون مناطق آزاد و تجاری در مجلس شدمسابقه استندآپ کمدی "شرجی" در بندرعباس برگزار می‌شودلغو صدور روادید برای شهروندان عمانی مسافر ایراناستقبال هرمزگان از سرمایه گذاری شیلاتی در جمهوری اسلامی موریتانیمتن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسمدانشکده علوم قرآنی هرمزگان در حال تعطیلی استمجمع تشخیص لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد جدید را مغایر سیاست ها می داندنیروگاه سیکل ترکیبی هرمز وارد مدار شدآغاز بیمه صنعتگران صنایع دستی در هرمزگانسخنگوی وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته می شوندایجاد چهارصد فرصت شغلی طی 5 ماه آینده در جزیره هرمزنتایج رسمی انتخابات نظام مهندسی ساختمان اعلام شد40 مدرسه با مشارکت بنگاه های اقتصادی در هرمزگان احداث شودمراسم ترحیم زنده یاد ایوب دبیری نژاد/ گزارش تصویری بهره مندی شناورهای دریایی سنتی از سوخت یارانه ایترانزیت خودرو؛ فرصت طلایی برای تجارت در بندر لنگهنرخ جدید کرایه اتوبوس دانشجویان دانشگاه هرمزگان اعلام شدپیکرایوب دبیری نژاد پیشکسوت مطبوعات هرمزگان به خاک سپرده شدثبت نام آزمون وکالت ۹۷ آغاز شدجزئیاتی ازحمله موشکی سپاه/موشک‌های قیام و ذوالفقار برسرتروریست‌هاارزش روز هر سهم مشمولان سهام عدالت، ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شدآغاز توزیع برنج خارجی احتکار شده در هرمزگان‍درخواست رحمانی‌فضلی از رئیس‌جمهور برای کناره گیری از دبیر کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر برداشت خرمای پیارم از نخلستان های حاجی آباد آغاز شدفصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهر آغاز می شود