کد خبر: 9824 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ مرداد 1:41 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
160 ارسال به دوست ارسال به دوست


دکتر همتی در آئین بزرگداشت روز خبرنگار:
ادارات موظفند به صورت ماهانه مطالبات رسانه ها را پرداخت کنند


استاندار هرمزگان با بیان اینکه نقش خبرنگاران در بیداری و آگاهی بخشی به جامعه بی بدیل است، گفت: جامعه خبری به افکار عمومی شکل می دهد و پویایی جامعه به رشد افکار عمومی وابسته است.

به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین بزرگداشت روز خبرنگار در استان هرمزگان با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و دیگر شهدای خبرنگار، عنوان کرد: به برکت خون مطهر شهید صارمی روز خبرنگار شکل گرفت و نام این شهید بزرگوار هر سال زنده است.

وی ادامه داد: نقش خبرنگاران در طول انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس بسیار برجسته بوده است و در آن دوران با تلاش اصحاب رسانه مردم از وقایع جبهه ها اطلاع می یافتند که این کار خبرنگاران موجب می شد جوانان ایران اسلامی از سراسر کشور عازم جبهه های جنگ شوند و مردم خود را در دفاع مقدس سهیم می دانستند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه نقش خبرنگاران در بیداری و آگاهی بخشی به جامعه بی بدیل است، افزود: جامعه خبری به افکار عمومی شکل می دهد و با کار خود افکار عمومی را در موضوعات مختلف بسیج می کند و پویایی جامعه به رشد افکار عمومی وابسته است.

همتی با بیان اینکه کار خبرنگاران تعطیل پذیر نیست و خبرنگاران بین جامعه و رویدادها ارتباط برقرار می کنند، تصریح کرد: با تکنولوژی های جدید شرایط جامعه متفاوت از گذشته است و هیچ پدیده و اتفاقی پنهان نمی ماند و فضای مجازی کاری کرده که همه در کمترین زمان از موضوعات مطلع می شوند.

وی گفت: امروز در جامعه آزاد ایران زندگی می کنیم که انتقادات مختلف در موضوعات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی توسط رسانه ها مطرح می شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان جایگاه خبرنگاران را بسیار رفیع و مهم دانست و بیان داشت: باید شرایطی فراهم کنیم که خبرنگاران آزادانه به تولید و انتشار محتوا بپردازند اما این حجم از تولید محتوا باید به شکلی هدایت شود که جامعه دچار آسیب نشود.

همتی تاکید کرد: در حرفه حساس و تاثیرگذار خبرنگاری باید اخلاق حرفه ای را مد نظر داشته باشیم و اگر همه ما در چارچوب اخلاق حرفه ای اقدام کنیم، حتما به اهداف مورد نظر خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه رسانه ها و خبرنگاران پرچم آگاهی بخشی و بیداری جامعه را به دست دارند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران شرایطی را به وجود آورده اند که جامعه در یک اتاق شیشه ای قابل رویت قرار گرفته است.

استاندار هرمزگان با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی نمایندگان خبرنگاران در این مراسم، اظهار داشت: در بحث مسکن خبرنگاران اگر مجموعه های صنفی خبرنگاران پای کار باشند، آمادگی داریم زمین و تسهیلات ارزان قیمت اختصاص دهیم تا خبرنگاران استان بدون مسکن نباشند.

همتی اضافه کرد: در زمینه چاپخانه نیز آمادگی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و اختصاص کمک های فنی و اعتباری را داریم تا چاپخانه مناسبی در استان هرمزگان احداث شود.

وی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان باید بحث بیمه خبرنگاران استان را به طور جدی پیگیری کند تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون شکایت برخی دستگاه های اجرایی استان از خبرنگاران، عنوان کرد: مدیران استان به تبعیت از سیاست دکتر روحانی رئیس جمهوری نباید از خبرنگاران شکایت کنند و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری باید بخشنامه ای به تمامی ادارات استان صادر کند تا ادارات از رسانه ها و خبرنگاران شکایت نکنند.

همتی افزود: خبرنگاران را به تقوای کاری و مدیران را به تقوای صبر و حوصله دعوت می کنم تا با این تحمل و نگاه دلسوزانه به کار، مشکلی میان مجموعه خبرنگاران و مدیران وجود نداشته باشد.

وی به بدهی دستگاه های اجرایی به رسانه ها اشاره کرد و گفت: دستگاه های اجرایی استان هرمزگان موظف هستند به صورت ماهانه با رسانه ها تسویه حساب و مطالبات آنها را پرداخت کنند.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه رسانه ها باید مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند، بیان داشت: تلاش می کنیم اگر قوانین اجازه دهد سالانه کمک های بلاعوض به رسانه های استان داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه همه خبرنگاران و رسانه ها نورچشم ما هستند و همه آنها را دلسوز می دانیم، اظهار داشت: ما مدیران وظیفه داریم از خبرنگاران تشکر کنیم و از زحمات و تلاش های تمامی خبرنگاران استان هرمزگان قدردانی می نمایم.

وی یادآور شد: خبرنگاران در مسیر خدمت با احساس وظیفه کار می کنند و باید جایگاه، اهمیت و اثرکاری خبرنگاران را به معنای حقیقی قبول کنیم.

در این مراسم از خبرنگاران و فعالان رسانه ای در استان هرمزگان تجلیل و قدردانی شد.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نخستین شناور تفریحی در مسیر جزیره قشم- هنگام ساخته شدممنوعیت صادرت ۱۷ قلم کالای داخلی از هرمزگانخرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگانرئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند