کد خبر: 9821 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ مرداد 6:24 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
129 ارسال به دوست ارسال به دوستمهمترین گزینه ها برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی


در روزی که ابتدا نمایندگان مجلس به دلیل اعتراض به روند استیضاح علی ربیعی خواستار به تعویق افتادن این استیضاح شدند، در نهایت با غیر علنی اعلام کردن جلسه از طرف رئیس مجلس و تنفس 30 دقیقه ای روند استیضاح مجدد پیگیری شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در روزی که ابتدا نمایندگان مجلس به دلیل اعتراض به روند استیضاح علی ربیعی خواستار به تعویق افتادن این استیضاح شدند، در نهایت با غیر علنی اعلام کردن جلسه از طرف رئیس مجلس و تنفس 30 دقیقه ای روند استیضاح مجدد پیگیری شد. روندی که ربیعی وزیر سابق تعاون کار و رفاه اجتماعی در اولین جمله در دفاع از خود گفت امروز دو بار و در جلسه علنی و غیر علنی استیضاح شدم. 30 دقیقه ای که معلوم نشد چه اتفاقی در آن افتاده است. 

نزدیکان ربیعی نقش علی لاریجانی را در به نتیجه رسیدن استیضاح جدی می بینند و اعتقاد دارند لاریجانی با حرفهای آخر خود مدیریت مجلس زمینه رای آوری استیضاح را رقم زد.
حال بعد از رای آوری استیضاح ربیعی و برکناری وی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزینه هایی برای تصدی این وزارت خانه مطرح شده است، وزارت خانه ای که نگاه همه جناح ها به شستا و شرکت سرمایه گذاری صندق بازنشستگی پرپولش است . 
شنیده ها حاکی است که یکی از گزینه برای این وزارتخانه کسی نیست جز کاظم جلالی یار نزدیک علی لاریجانی رئیس مجلس، جلالی دارای تحصیلات علوم سیاسی است و از راهروهای مجلس شنیده می شود طی توافقی بین رئیس دولت و مجلس، کاظم جلالی به زودی به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی می شود. جلالی هم اکنون نماینده مجلس و رئیس مرکز پژوهش های مجلس است. کاظم جلالی با لیست امید وارد مجلس شد.
سید کامل تقوی نژاد با تحصیلات کارشناسی ارشد مدیریت سیستم‌ها  از دانشگاه تهران گزینه طیف نزدیک به غلامرضا تاجگردون و فراکسیون زاگرس نشینان است ، فراکسیونی که اکثریت استیضاح کنندگان از آن بودند. تقوی نژاد متولد شهرستان لنده استان کهگیلویه و بویر احمد است. وی هم اکنون ریاست سازمان امور مالیاتی را بر عهده دارد و از حمایت غلامرضا تاجگردون برخوردار است. 
احمد میدری اقتصاددان و نماینده سابق مجلس نیز گزینه اصلاح طلبان برای تصدی پست وزیری تعاون کار و رفاه اجتماعی است، میدری هم اکنون معاون رفاه وزیر است و در دولت دوم روحانی و همزمان با ربیعی نیز گزینه تصدی وزارت بود. 
و اما گزینه چهارم که از حمایت اصلاح طلبان نزدیک به رئیس جمهور دولت اصلاحات برخوردار است غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان است، شریعتی حمایت طیف اصلاح طلبان را به دنبال دارد. 
 
پنجمین گزینه اما سید تقی نوربخش با تحصیلات پزشکی است، نور بخش مورد حمایت وزیر بهداشت است و اکنون لابی نزدیک به وزیر بهداشت در دولت و مجلس قصد دارد نوربخش را به صندلی وزارت برساند . سید تقی نوربخش هم اکنون رئیس سازمان تامین اجتماعی است و عمده اختلافات بین ربیعی و وزیر بهداشت، بر سر ماندگاری وی بر صندلی تامین اجتماعی بود، نوربخش چندین ماه است بدون حکم بر صندلی تامین اجتماعی تکیه زده است . 
از سویی دیگر نیز شنیده می شود احتمال حضور نهاوندیان و یا رضا رحمانی رئیس سابق کمیسیون صنایع مجلس که هم اکنون در وزارت صنعت مشغول فعالیت است در وزارت کار وجود دارد. 
همچنین گفته می شود سید ابوالحسن فیروزآبادی که قائم مقامی وزارت کار و دبیر شورای عالی فضای مجازی را در کارنامه خود دارد یکی از گزینه های جدی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است.
از طرفی هم شنیده ها حاکی از این است که رئیس جمهور که در زمان طرح تفکیک وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی قصد داشت نوبخت را برای وزارت رفاه  و تامین اجتماعی معرفی کند حال قصد دارد نوبخت را راهی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کند و طیب نیا بر صندلی ریاست سازمان برنامه و بودجه تکیه بزند.
باید منتظر ماند و دید که در نهایت رایزنی های کدام طیف بر دیگری می چربد و کدام گزینه به عنوان وزیر پیشنهادی دولت به مجلس معرفی می شود.
 

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
رئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شوند