کد خبر: 9816 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد 6:37 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
161 ارسال به دوست ارسال به دوستفیبر نوری جدید قشم، پشتیبانی برای چند دهه خدمات مخابراتی


مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم از اجرای فیبر نوری جدید در این جزیره به عنوان پشتیبانی برای چند دهه خدمات عالی در حوزه فعالیت های مخابراتی نام برد.

به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، محمد رضا عباسی اعلام کرد: اجرای این طرح در مسیر شهر قشم تا بندر تاریخی لافت به طول 55 کیلومتر با مشارکت سازمان منطقه آزاد و شرکت زیرساخت تا پایان شهریور ماه امسال موجب افزایش سرعت ارتباطات از جمله اینترنت، کاهش قطعی تلفن ها و پنج برابر شدن توان انتقال دیتا (داده ها) در کل جزیره می شود.
وی با اعلام اینکه این پروژه ثبات ارتباط را نیز به دو برابر افزایش می دهد، افزود: اجرای فیبر پشتیبان در قشم علاوه بر حذف محدودیت ها در بخش ارائه خدمات، موجب ارتقای کیفیت و بهبود خدمات به مشترکان نیز می شود.
به گفته مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم، با تکمیل این پروژه آینده حوزه مخابراتی جزیره قشم تا چندین دهه تامین می شود و تمامی سرویس دهنده های ارتباطی از بستر فیبر در بخش مخابراتی بهره مند می شوند.
او اظهار کرد: تمامی کاربران حوزه مخابراتی قشم اعم از منازل، مراکز تجاری و خدماتی، سازمان ها و موسسات و ادارات می توانند از مزایای مختلف مبتنی بر فیبر نوری از جمله افزایش سرعت داده ها استفاده کنند.
عباسی گفت: این پروژه قرار بود در یک دوره چهار ساله اجرا شود، اما با همکاری شرکت زیرساخت پروژه فیبر نوری پشتیبان از شهر قشم تا بندر لافت طی 6 ماه و تا پایان شهریور ماه به پایان می رسد.
وی ادامه داد: بخش دوم این طرح به طول 28 کیلومتر از بندر لافت جزیره قشم تا بندر پهل بندرعباس در دو بخش زمینی و دریایی نیز پس از تکمیل فاز اول و از اواخر شهریور ماه آغاز خواهد شد.
شایان ذکر است، نخستین مرحله انتقال فیبرنوری از بندرعباس به قشم که بخش اعظم آن از طریق دریا انجام شده بود در نخستین سال های فعالیت سازمان منطقه آزاد در قشم به بهره برداری رسیده بود.
فیبرنوری پشتیبان قشم به عنوان یک پروژه مهم سازمان منطقه آزاد با هدف ثبات خطوط مخابراتی و افزایش داده ها با توجه به توسعه فعالیت های ساخت و سازهای مسکونی، خدماتی، تجاری، صنعتی و ... در این منطقه با مشارکت شرکت زیر ساخت از ابتدای امسال در جزیره قشم آغاز شده است.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نخستین شناور تفریحی در مسیر جزیره قشم- هنگام ساخته شدممنوعیت صادرت ۱۷ قلم کالای داخلی از هرمزگانخرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگانرئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند