کد خبر: 9793 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ مرداد 11:28 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
143 ارسال به دوست ارسال به دوست


با اجرای طرح توسعه مجتمع پترو صنعت گامرون :
هرمزگان به بزرگترین تولید کننده هگزامین در خاورمیانه تبدیل می شود


نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته مزین به روز خبرنگار گفت:با اجرای طرح توسعه مجتمع پترو صنعت گامرون،این مجتمع به بزرگترین تولید کننده هگزامین در خاورمیانه تبدیل می شود.

 

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ سید یحی واحدی با اشاره به اینکه مطالعات این شرکت از سال ۸۵ آغاز شزه است گفت : این مجموعه به همت جوانان بومی استان توانست برای اولین بار در کشور به احیای کاتالیست نقره دست یابد و بتواند نام تنها صنعت چیشرفته استان را یدک بکشد.

وی افزود این تجریه موفق باعث افزایش خلصوص محصولات خروجی این مجتمع شد که صادارات و بازاریابی موفق مجتمع پترو صنعت گامرون را در برداشت.

نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون با بیان اینکه مجتمع پترو صنعت گامرون با هدف ایفای نقش بخش خصوصی در توسعه صنعتی کشور احداث شده و پس از اتمام مراحل طراحی،ساخت و نصب تجهیزات در سال 91 افتتاح شده است گفت:خوشبختانه دست یابی به ظرفیت اسمی تولید سالانه پنج هزار تن هگزامین،پنج هزار و 600 تن فرمالین و تولید بالغ بر ده هزار تن اوره از اهم اقدامات این شرکت است.

وی در ادامه تولید باکیفیت مطلوب محصولات تکمیلی پتروشیمی بر اساس استاندارد های جهانی،صادرات و رقابت با محصولات مشابه خارجی و حضور در بازارهای جهای،خودکفایی کشور و رفع نیاز منطقه از فرآورده های تولیدی،صرفه جویی انرژی و تامینآن در جهت افزایش بهره وری و کاهش اتلاف انرژی را از اهم اهداف این شرکت خواند.

واحدی همچنین جلوگیری از خام فروشی محصولات پتروشیمی و تبدیل آن به محصولات با ارزش افزوده بیشتر جهت حضور در بازارهای جهانی را از دیگر اهداف و اقدامات این شرکت خواند.

این صنعت گر هرمزگانی گسترش برند ایرانی در عرصه های بین المللی، حمایت از کالای ایرانی و و ارتقای جایگاه  آن و حرکت در راستای اهداف اتقصاد مقاومتی در جهت توسعه کشور را از اهداف محوری این شرکت خواند.

 مدیر مجتمع پترو صنعت گامرون از مجتمع پترو صنعت گامرون به عنوان بزرگترین تولید کننده فرمالین در کشور و خاورمیانه یاد کرد و گفت استفاده از سیستم کنترل PLC  و DCS ، وجود دانش فنی و توانایی دراحیای کاتالیست جهت تداوم تولید، توانایی در تامین محصولات با مشخصات مورد نظر مشتریان و غلظت های مختلف جهت مصارف گوناگون، استفاده از محصولات تولید شرکت به عنوان مواد اولیه در صنایع شیمیایی و ایجاد اشتغال برای جوانان از اهم ویژگی های مجتمع پترو صنعت گامرون است.

واحدی با اشاره به اهمیت و جایگاه حفظ و احیای محیط زیست در این مجتمع صنعتی گفت: کاهش آلودگی های حاصل ار تولیدات ، بازیابی مواد از پساب صنعتی در راستای احیای محیط زیست،ایجاد تصفیه آب و فاضلاب جهت استفاده مجدد در فضای سبز و .... از اهم فعالیت های مجتمع پترو صنعت گامرون در راستای حفظ و احیای محیط زیست است.

وی کسب عنوان واحد نمونه صنعتی و تولیدی استان در سال 95، واحد نومونه صادراتی در سال 95،کسب نشان استاندارد برای محصولات فومالین و هگزامین در سال 95، کسب عنوان واحد نمونه بهداشت و ایمنی در سال 95،برگزیده جشنورازه برترین شرکت های ایران در سال94،کار آفرین شاسته استان در سال 94،برگزیده اجلاس نخبگان پنجاهمین سال صنعت پتروشیمی , طرح نم,نه صنعتی استان در سال 88 را از مهمترین دست آوردهای این مجتمع صنعتی خواند.

نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون مهمترین فعالیت مجتمع پترو صنعت گامرون را تولید محصولات تکمیلی پتروشیمی شامل هگزامین،فرمالین و رزین اوره فرمالدئید جهت  استفاده در صنایع شیمیایی،رنگسازی،مواد ضدعفونی کننده،صنایع آرایشی و بهداشتی،صنعت سیمان، صنایع آزمایشگاهی، لاستیکی و پلاستیکی خواند.

واحدی با بیان اینکه گشترش بیش از پیش صنایع مادر پتروشیمی در سطح کشور،زمینه های مناسبی در جهت سرمایه گذاری مرتبط با صنایع پائین دستی این صنعت به وجود آمده است گفت:امید است با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری بتوانیم طرح توسعه تولید محصولات جدید با گریدهای تخصصی آزمایشگاهی و دارویی که همگی از صنایع هایتک بوده و ارزش فراوانی به همره خواهد داشت اقدام نمائیم.

 وی کلنگ زنی طرح توسعه مجتمع پترو صنعت گامرون در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این طرح مجتمع پترو صنعت گامرون را به بزرگتربن تولید کننده هگزامین کشور و خاورمیانه با افزاش ۳۶۰ هزار تنی تولید فرمالین، ۶۸هزار تنی تولید هگزامین،۴۴ هزارتنی تولید پارا فرمالدئید و بیست هزار تنی تولید متانول نقش مهم در توسعه و ارز آوری کشور خواهد داشت.

نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون افزود با بهره براداری از این طرح توسعه بیش از ۶۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی ایجاد خواهد شد.

وی با تشکر از حمایت های و پیگیری های مسئولین گفت: در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مصوبات و تصمیمات خوبی گرفته می شود که امید است با قدرت این مصوبات اجرایی شوند و اجرایی شدن آن نیازمند پیگیری با جدیت بیش تری از سوی مسئولین است.

 
نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
رئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شوند