کد خبر: 9793 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ مرداد 11:28 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
66 ارسال به دوست ارسال به دوست


با اجرای طرح توسعه مجتمع پترو صنعت گامرون :
هرمزگان به بزرگترین تولید کننده هگزامین در خاورمیانه تبدیل می شود


نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته مزین به روز خبرنگار گفت:با اجرای طرح توسعه مجتمع پترو صنعت گامرون،این مجتمع به بزرگترین تولید کننده هگزامین در خاورمیانه تبدیل می شود.

 

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ سید یحی واحدی با اشاره به اینکه مطالعات این شرکت از سال ۸۵ آغاز شزه است گفت : این مجموعه به همت جوانان بومی استان توانست برای اولین بار در کشور به احیای کاتالیست نقره دست یابد و بتواند نام تنها صنعت چیشرفته استان را یدک بکشد.

وی افزود این تجریه موفق باعث افزایش خلصوص محصولات خروجی این مجتمع شد که صادارات و بازاریابی موفق مجتمع پترو صنعت گامرون را در برداشت.

نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون با بیان اینکه مجتمع پترو صنعت گامرون با هدف ایفای نقش بخش خصوصی در توسعه صنعتی کشور احداث شده و پس از اتمام مراحل طراحی،ساخت و نصب تجهیزات در سال 91 افتتاح شده است گفت:خوشبختانه دست یابی به ظرفیت اسمی تولید سالانه پنج هزار تن هگزامین،پنج هزار و 600 تن فرمالین و تولید بالغ بر ده هزار تن اوره از اهم اقدامات این شرکت است.

وی در ادامه تولید باکیفیت مطلوب محصولات تکمیلی پتروشیمی بر اساس استاندارد های جهانی،صادرات و رقابت با محصولات مشابه خارجی و حضور در بازارهای جهای،خودکفایی کشور و رفع نیاز منطقه از فرآورده های تولیدی،صرفه جویی انرژی و تامینآن در جهت افزایش بهره وری و کاهش اتلاف انرژی را از اهم اهداف این شرکت خواند.

واحدی همچنین جلوگیری از خام فروشی محصولات پتروشیمی و تبدیل آن به محصولات با ارزش افزوده بیشتر جهت حضور در بازارهای جهانی را از دیگر اهداف و اقدامات این شرکت خواند.

این صنعت گر هرمزگانی گسترش برند ایرانی در عرصه های بین المللی، حمایت از کالای ایرانی و و ارتقای جایگاه  آن و حرکت در راستای اهداف اتقصاد مقاومتی در جهت توسعه کشور را از اهداف محوری این شرکت خواند.

 مدیر مجتمع پترو صنعت گامرون از مجتمع پترو صنعت گامرون به عنوان بزرگترین تولید کننده فرمالین در کشور و خاورمیانه یاد کرد و گفت استفاده از سیستم کنترل PLC  و DCS ، وجود دانش فنی و توانایی دراحیای کاتالیست جهت تداوم تولید، توانایی در تامین محصولات با مشخصات مورد نظر مشتریان و غلظت های مختلف جهت مصارف گوناگون، استفاده از محصولات تولید شرکت به عنوان مواد اولیه در صنایع شیمیایی و ایجاد اشتغال برای جوانان از اهم ویژگی های مجتمع پترو صنعت گامرون است.

واحدی با اشاره به اهمیت و جایگاه حفظ و احیای محیط زیست در این مجتمع صنعتی گفت: کاهش آلودگی های حاصل ار تولیدات ، بازیابی مواد از پساب صنعتی در راستای احیای محیط زیست،ایجاد تصفیه آب و فاضلاب جهت استفاده مجدد در فضای سبز و .... از اهم فعالیت های مجتمع پترو صنعت گامرون در راستای حفظ و احیای محیط زیست است.

وی کسب عنوان واحد نمونه صنعتی و تولیدی استان در سال 95، واحد نومونه صادراتی در سال 95،کسب نشان استاندارد برای محصولات فومالین و هگزامین در سال 95، کسب عنوان واحد نمونه بهداشت و ایمنی در سال 95،برگزیده جشنورازه برترین شرکت های ایران در سال94،کار آفرین شاسته استان در سال 94،برگزیده اجلاس نخبگان پنجاهمین سال صنعت پتروشیمی , طرح نم,نه صنعتی استان در سال 88 را از مهمترین دست آوردهای این مجتمع صنعتی خواند.

نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون مهمترین فعالیت مجتمع پترو صنعت گامرون را تولید محصولات تکمیلی پتروشیمی شامل هگزامین،فرمالین و رزین اوره فرمالدئید جهت  استفاده در صنایع شیمیایی،رنگسازی،مواد ضدعفونی کننده،صنایع آرایشی و بهداشتی،صنعت سیمان، صنایع آزمایشگاهی، لاستیکی و پلاستیکی خواند.

واحدی با بیان اینکه گشترش بیش از پیش صنایع مادر پتروشیمی در سطح کشور،زمینه های مناسبی در جهت سرمایه گذاری مرتبط با صنایع پائین دستی این صنعت به وجود آمده است گفت:امید است با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری بتوانیم طرح توسعه تولید محصولات جدید با گریدهای تخصصی آزمایشگاهی و دارویی که همگی از صنایع هایتک بوده و ارزش فراوانی به همره خواهد داشت اقدام نمائیم.

 وی کلنگ زنی طرح توسعه مجتمع پترو صنعت گامرون در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این طرح مجتمع پترو صنعت گامرون را به بزرگتربن تولید کننده هگزامین کشور و خاورمیانه با افزاش ۳۶۰ هزار تنی تولید فرمالین، ۶۸هزار تنی تولید هگزامین،۴۴ هزارتنی تولید پارا فرمالدئید و بیست هزار تنی تولید متانول نقش مهم در توسعه و ارز آوری کشور خواهد داشت.

نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون افزود با بهره براداری از این طرح توسعه بیش از ۶۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی ایجاد خواهد شد.

وی با تشکر از حمایت های و پیگیری های مسئولین گفت: در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مصوبات و تصمیمات خوبی گرفته می شود که امید است با قدرت این مصوبات اجرایی شوند و اجرایی شدن آن نیازمند پیگیری با جدیت بیش تری از سوی مسئولین است.

 
نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
خداحافظی با خیابان‌های انگلیسی بندرعباسفرماندار رودان خواستار عذرخواهی رسمی عوامل یک برنامه طنزشدیک حزب جدید به دهها حزب کشور اضافه شد + اسامی شورای مرکزیفیلم/ رییس شیلات ایران: هیچ شناور خارجی در آبهای ایران نیست!فیلم / حضور سرزده فرماندار جاسک بر عرشه کشتی چینی در خلیج فارساکبری : مسئولان قضایی جاسک به موضوع صیادی کشتی های چینی رسیدگی کنندمنصور آرامی از هرمزگانی های عازم المپیک آسیایی در تهران تجلیل کردتوضیحات استاندار درباره حضور چینی‌ها در آبهای هرمزگانامام جمعه اهل سنت بندرعباس:مناسک حج نمونه ای از عشق به پروردگار استنیروگاه بندرعباس بیش از دو میلیون مگاوات ساعت انرژی برق تولید کرده استبندرعباس از مسیر پروازهای چارتری حذف شدآغاز نام نویسی آزمون استخدامی شرکت توزیع برق هرمزگانتوزیع ماهی هوور با قیمت هرکیلو 11 هزار و 300 تومانفرماندار قشم:نارضایتی مردم از عملکرد ادارات قابل گذشت نیستنصب و راه اندازی 90 دوربین ترافیکی پلاک خوان در معابر هرمزگانافتتاح پاویون جدید فرودگاه بندرعباس تا دو ماه دیگرمختاری : بازارچه صنایع دستی در بندرعباس احداث می شودنخستین هتل جزیره هرمزتا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد آخرین وضعیت تشکیل دادگاه‌های ویژه اقتصادیانهدام دو باند کلان مواد مخدر در هرمزگان و سیستان و بلوچستانمختاری مدیرکل میراث‌فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری هرمزگان شدضرغامی : 75 درصد از کالا ها در بازار رودان دارای پرچسپ قیمت هستندچه کسی جایگزین ربیعی می‌شود؟راه‌اندازی اینترنت فضایی جدید با همکاری اسپیس ایکس، ناسا و دانشگاه استنفوردتشکیل کمیته‌ای برای شناسایی مدیران بازنشستهفرماندار قشم: تقویت امنیت اجتماعی از نتایج مستقیم رونق اقتصادی استسخنگوی قوه قضاییه:پرونده قضایی احمدی نژاد تشکیل شدکمیته امداد به مددجویان آسیب دیده از حوادث غرامت می دهداحداث ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب به مناقصه گذاشته شدمدیرکل جدید شیلات هرمزگان معرفی شدامام جمعه جدید رودان معرفی شدحمایت وزارت کشور از سمن‌های فعال در حوزه ایجاد نشاط و امید اجتماعیبانک مرکزی سکه را ۲.۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری کردهــرمــزگانی ها دوشنبه بــه دیدار رهبــری می روندمرتضی بانک : صدا و سیما آدرس غلط به مردم ندهدخرید سربازی در سال 97 (شرایط، قیمت و نحوه پرداخت)انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شدخرید قشم‌ایر توسط استانداری اصفهان تکذیب شدبا حکم وزیر کشور؛ عباس میرزاد به سمت فرماندار شهرستان پارسیان منصوب شدفرماندار قشم، خطاب به مسئولان ادارات و دهیاران: گوش شنوای مشکلات مردم باشید