کد خبر: 9793 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ مرداد 11:28 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
108 ارسال به دوست ارسال به دوست


با اجرای طرح توسعه مجتمع پترو صنعت گامرون :
هرمزگان به بزرگترین تولید کننده هگزامین در خاورمیانه تبدیل می شود


نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته مزین به روز خبرنگار گفت:با اجرای طرح توسعه مجتمع پترو صنعت گامرون،این مجتمع به بزرگترین تولید کننده هگزامین در خاورمیانه تبدیل می شود.

 

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ سید یحی واحدی با اشاره به اینکه مطالعات این شرکت از سال ۸۵ آغاز شزه است گفت : این مجموعه به همت جوانان بومی استان توانست برای اولین بار در کشور به احیای کاتالیست نقره دست یابد و بتواند نام تنها صنعت چیشرفته استان را یدک بکشد.

وی افزود این تجریه موفق باعث افزایش خلصوص محصولات خروجی این مجتمع شد که صادارات و بازاریابی موفق مجتمع پترو صنعت گامرون را در برداشت.

نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون با بیان اینکه مجتمع پترو صنعت گامرون با هدف ایفای نقش بخش خصوصی در توسعه صنعتی کشور احداث شده و پس از اتمام مراحل طراحی،ساخت و نصب تجهیزات در سال 91 افتتاح شده است گفت:خوشبختانه دست یابی به ظرفیت اسمی تولید سالانه پنج هزار تن هگزامین،پنج هزار و 600 تن فرمالین و تولید بالغ بر ده هزار تن اوره از اهم اقدامات این شرکت است.

وی در ادامه تولید باکیفیت مطلوب محصولات تکمیلی پتروشیمی بر اساس استاندارد های جهانی،صادرات و رقابت با محصولات مشابه خارجی و حضور در بازارهای جهای،خودکفایی کشور و رفع نیاز منطقه از فرآورده های تولیدی،صرفه جویی انرژی و تامینآن در جهت افزایش بهره وری و کاهش اتلاف انرژی را از اهم اهداف این شرکت خواند.

واحدی همچنین جلوگیری از خام فروشی محصولات پتروشیمی و تبدیل آن به محصولات با ارزش افزوده بیشتر جهت حضور در بازارهای جهانی را از دیگر اهداف و اقدامات این شرکت خواند.

این صنعت گر هرمزگانی گسترش برند ایرانی در عرصه های بین المللی، حمایت از کالای ایرانی و و ارتقای جایگاه  آن و حرکت در راستای اهداف اتقصاد مقاومتی در جهت توسعه کشور را از اهداف محوری این شرکت خواند.

 مدیر مجتمع پترو صنعت گامرون از مجتمع پترو صنعت گامرون به عنوان بزرگترین تولید کننده فرمالین در کشور و خاورمیانه یاد کرد و گفت استفاده از سیستم کنترل PLC  و DCS ، وجود دانش فنی و توانایی دراحیای کاتالیست جهت تداوم تولید، توانایی در تامین محصولات با مشخصات مورد نظر مشتریان و غلظت های مختلف جهت مصارف گوناگون، استفاده از محصولات تولید شرکت به عنوان مواد اولیه در صنایع شیمیایی و ایجاد اشتغال برای جوانان از اهم ویژگی های مجتمع پترو صنعت گامرون است.

واحدی با اشاره به اهمیت و جایگاه حفظ و احیای محیط زیست در این مجتمع صنعتی گفت: کاهش آلودگی های حاصل ار تولیدات ، بازیابی مواد از پساب صنعتی در راستای احیای محیط زیست،ایجاد تصفیه آب و فاضلاب جهت استفاده مجدد در فضای سبز و .... از اهم فعالیت های مجتمع پترو صنعت گامرون در راستای حفظ و احیای محیط زیست است.

وی کسب عنوان واحد نمونه صنعتی و تولیدی استان در سال 95، واحد نومونه صادراتی در سال 95،کسب نشان استاندارد برای محصولات فومالین و هگزامین در سال 95، کسب عنوان واحد نمونه بهداشت و ایمنی در سال 95،برگزیده جشنورازه برترین شرکت های ایران در سال94،کار آفرین شاسته استان در سال 94،برگزیده اجلاس نخبگان پنجاهمین سال صنعت پتروشیمی , طرح نم,نه صنعتی استان در سال 88 را از مهمترین دست آوردهای این مجتمع صنعتی خواند.

نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون مهمترین فعالیت مجتمع پترو صنعت گامرون را تولید محصولات تکمیلی پتروشیمی شامل هگزامین،فرمالین و رزین اوره فرمالدئید جهت  استفاده در صنایع شیمیایی،رنگسازی،مواد ضدعفونی کننده،صنایع آرایشی و بهداشتی،صنعت سیمان، صنایع آزمایشگاهی، لاستیکی و پلاستیکی خواند.

واحدی با بیان اینکه گشترش بیش از پیش صنایع مادر پتروشیمی در سطح کشور،زمینه های مناسبی در جهت سرمایه گذاری مرتبط با صنایع پائین دستی این صنعت به وجود آمده است گفت:امید است با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری بتوانیم طرح توسعه تولید محصولات جدید با گریدهای تخصصی آزمایشگاهی و دارویی که همگی از صنایع هایتک بوده و ارزش فراوانی به همره خواهد داشت اقدام نمائیم.

 وی کلنگ زنی طرح توسعه مجتمع پترو صنعت گامرون در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این طرح مجتمع پترو صنعت گامرون را به بزرگتربن تولید کننده هگزامین کشور و خاورمیانه با افزاش ۳۶۰ هزار تنی تولید فرمالین، ۶۸هزار تنی تولید هگزامین،۴۴ هزارتنی تولید پارا فرمالدئید و بیست هزار تنی تولید متانول نقش مهم در توسعه و ارز آوری کشور خواهد داشت.

نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع پترو صنعت گامرون افزود با بهره براداری از این طرح توسعه بیش از ۶۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی ایجاد خواهد شد.

وی با تشکر از حمایت های و پیگیری های مسئولین گفت: در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مصوبات و تصمیمات خوبی گرفته می شود که امید است با قدرت این مصوبات اجرایی شوند و اجرایی شدن آن نیازمند پیگیری با جدیت بیش تری از سوی مسئولین است.

 
نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباسنامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییهخورشهناز، کانال انتقال فاضلاب یا شاهراه ورود مشکلات بهداشتیاختصاص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه تالاب آذینی سیریکقیمت انواع محصولات ایران خودرو در نمایندگی و بازارنماینده غرب هرمزگان نائب رئیس فراکسیون مناطق آزاد و تجاری در مجلس شدمسابقه استندآپ کمدی "شرجی" در بندرعباس برگزار می‌شودلغو صدور روادید برای شهروندان عمانی مسافر ایراناستقبال هرمزگان از سرمایه گذاری شیلاتی در جمهوری اسلامی موریتانیمتن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسمدانشکده علوم قرآنی هرمزگان در حال تعطیلی استمجمع تشخیص لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد جدید را مغایر سیاست ها می داندنیروگاه سیکل ترکیبی هرمز وارد مدار شدآغاز بیمه صنعتگران صنایع دستی در هرمزگانسخنگوی وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته می شوندایجاد چهارصد فرصت شغلی طی 5 ماه آینده در جزیره هرمزنتایج رسمی انتخابات نظام مهندسی ساختمان اعلام شد40 مدرسه با مشارکت بنگاه های اقتصادی در هرمزگان احداث شودمراسم ترحیم زنده یاد ایوب دبیری نژاد/ گزارش تصویری بهره مندی شناورهای دریایی سنتی از سوخت یارانه ایترانزیت خودرو؛ فرصت طلایی برای تجارت در بندر لنگهنرخ جدید کرایه اتوبوس دانشجویان دانشگاه هرمزگان اعلام شدپیکرایوب دبیری نژاد پیشکسوت مطبوعات هرمزگان به خاک سپرده شدثبت نام آزمون وکالت ۹۷ آغاز شدجزئیاتی ازحمله موشکی سپاه/موشک‌های قیام و ذوالفقار برسرتروریست‌هاارزش روز هر سهم مشمولان سهام عدالت، ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شدآغاز توزیع برنج خارجی احتکار شده در هرمزگان‍درخواست رحمانی‌فضلی از رئیس‌جمهور برای کناره گیری از دبیر کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر برداشت خرمای پیارم از نخلستان های حاجی آباد آغاز شدفصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهر آغاز می شودهرمزگان با کمبود بیش از 350 نفر محیط بان مواجه است