کد خبر: 9698 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير 3:02 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
344 ارسال به دوست ارسال به دوست


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان:
شعار"هر هرمزگانی یک مهارت" روزی عملی خواهد شد


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با بیان اینکه امیدواریم شعار هر هرمزگانی یک مهارت روزی عملیاتی شود، اظهار کرد: در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان صرف تجهیز کارگاه‌های آموزشی سراسر استان هرمزگان شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اسماء کریمی در نشستی خبری، افزود: مهارت یکی از مهم‌ترین مسائل امروز جامعه و چالش فقر مهارتی در کشور سبب ایجاد مشکل بزرگی شده است.

وی با بیان اینکه باید گام‌های مؤثری در جهت رفع این چالش برداریم، تصریح کرد: زمانی توانمند و استعدادهای حرفه‌ای افراد، هویتشان را تشکیل می‌داد اما امروز مدرک تحصیلی ملاک است و افراد بر اساس مدرکشان سنجیده می‌شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید حساسیت جامعه را به چالش فقر مهارتی برانگیخته کنیم، اضافه کرد: جامعه‌ای که نیروی انسانی توانمند دارد از عهده مشکلات اشتغال و اقتصادش بر خواهد آمد.

کریمی با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای هرمزگان درمجموع 11 مرکز و 68 کارگاه دولتی را در سراسر استان در اختیار دارد، اظهار کرد: 157 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در سراسر استان در حال فعالیت بوده که از این تعداد 96 واحد مربوط به زنان، 12 واحد به آقایان و 49 مرکز دومنظوره است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 15 هزار نفر در مراکز فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان آموزش‌دیده‌اند، اضافه کرد: در چهارماهه نخست سال جاری با رشد یک و نیم برابری مواجه بوده و شاهد آموزش 6 هزار و 500 نفری افراد در مراکز تحت پوششمان هستیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با بیان اینکه با توجه به توسعه گفتمان مهارت در  بخش دولتی و خصوصی و تعهد دستگاه‌های اجرایی شاهد رشد در این بخش بوده‌ایم، عنوان کرد: کلیه خدمات آموزشی در بخش دولتی رایگان بوده و افراد می‌توانند از این خدمات نهایت بهره را در جهت افزایش توانمندی و مهارتشان به کار ببرند.

کریمی ادامه داد: در چهارماهه نخست سال جاری 8 هزار و 180 نفر در آزمون‌های مراکز فنی و حرفه‌ای هرمزگان شرکت کرده که از این تعداد 6 هزار و 257 نفر موفق به اخذ گواهینامه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌ها نباید بر اساس اقبال بلکه بر اساس نیازسنجی مهارت توسط دستگاه‌های اجرایی و بنگاه‌های اقتصادی باشد، خاطرنشان کرد: سند آموزش مهارت در سال جاری جهت آمایش سرزمینی در حال تدوین است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با بیان اینکه در راستای ایجاد اشتغال چند طرح مهم را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: در طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی در سال 96 و چهارماهه نخست سال جاری 796 نفر نیز حضور یافتند که البته این میزان از تعداد 6 هزار ثبت نامی بوده که یک هزار و 800 نفر آن مشمول این طرح‌شده و مابقی با تعهد دستگاه‌های اجرایی نیز متعهد به آموزششان هستیم.

وی با بیان اینکه در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یک هزار و 100 نفر نام‌نویسی و 710 واحد اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: توسعه آموزش سربازان وظیفه از دیگر طرح‌های اجرایی در 34 کارگاه استان بوده که با همکاری نیروهای مسلح 908 نفر در قالب 96 هزار 232 ساعت نیز آموزش‌دیده‌اند.

کریمی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی ساکنین بافت‌های فرسوده در بندرعباس، اضافه کرد: این طرح در محلات آیت‌الله غفاری، گلزار شهدا، گل کنی، چاهستانی ها و کمربندی اجرا و تاکنون بیش از 149 نفر در قالب 17 هزار و 821 ساعت آموزش‌دیده‌اند.

وی با بیان اینکه البته اجرای این طرح نیازمند به تجهیزات و انجام اصول استاندارد است که نمی‌توان تمامی تجهیزات را به محلات برد، خاطرنشان کرد: در صورت همکاری دستگاه‌های اجرایی و در اختیار قرار دادن وسیله ایاب و ذهاب رایگان می‌توان افراد داوطلب را در کارگاه‌های تخصصی مراکز فنی و حرفه‌ای استان آموزش داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با اشاره به اینکه آموزش معتادان بهبودیافته در کمپ از دیگر طرح‌های در دست اجراست، بیان کرد: در چهار کارگاه آموزشی 605 نفر در چهارماهه نخست سال جاری آموزش‌دیده و در این طرح حضور یافته‌اند.

وی با بیان اینکه طرح‌های مهم توسعه مراکز آموزشی جوار صنایع از دیگر طرح‌های مهم در حال اجراست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در جوار کارخانجات نداجا این مرکز فعال و در هفته جاری مرکز جوار فولاد هرمزگان به بهره‌برداری خواهد رسید و مراکز جوار سیمان قشم، آلومینیوم المهدی، فراساحل، منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس، خلیج پژم و منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی نیز از طرح‌های در دست اقدام است.

کریمی بر توسعه آموزش دانشجویان در جوار دانشگاه‌ها نیز تأکید کرد و افزود: این طرح در دانشگاه هرمزگان، سما بندرعباس، پیام نور بندرعباس و قشم و دانشگاه آزاد اسلامی قشم در حال اجرا و در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در مسیر اقدام قرار دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با اشاره به موفقیت مهارت آموزان هرمزگانی در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت، تصریح کرد: هرمزگان با حضور 18 مهارت آموز در 15 رشته در این مسابقات حاضر شد و موفق به کسب مدال برنز رشته طراحی فضای سبز و دریافت سه دیپلم افتخار در رشته‌های قنادی، الکترونیک و جوشکاری شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم شعار هر هرمزگانی یک مهارت روزی عملیاتی شود، اظهار کرد: در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان صرف تجهیز کارگاه‌های آموزشی سراسر استان هرمزگان شد.

کریمی در پایان با اشاره به جذب خیری جهت تجهیز مرکز آموزش شهرستان بشاگرد و تأمین هزینه‌های شش مربی و مواد مصرفی و تجهیزاتی آن، اظهار کرد: چند آموزشگاه ویژه معلولین نیز به بهره‌برداری رسیده و استاندار فضای آموزشی مناسب این قشر از جامعه است و خیرینی هستند که شغل پس از آموزششان را تضمین کرده‌اند.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
خداحافظی با خیابان‌های انگلیسی بندرعباسفرماندار رودان خواستار عذرخواهی رسمی عوامل یک برنامه طنزشدیک حزب جدید به دهها حزب کشور اضافه شد + اسامی شورای مرکزیفیلم/ رییس شیلات ایران: هیچ شناور خارجی در آبهای ایران نیست!فیلم / حضور سرزده فرماندار جاسک بر عرشه کشتی چینی در خلیج فارساکبری : مسئولان قضایی جاسک به موضوع صیادی کشتی های چینی رسیدگی کنندمنصور آرامی از هرمزگانی های عازم المپیک آسیایی در تهران تجلیل کردتوضیحات استاندار درباره حضور چینی‌ها در آبهای هرمزگانامام جمعه اهل سنت بندرعباس:مناسک حج نمونه ای از عشق به پروردگار استنیروگاه بندرعباس بیش از دو میلیون مگاوات ساعت انرژی برق تولید کرده استبندرعباس از مسیر پروازهای چارتری حذف شدآغاز نام نویسی آزمون استخدامی شرکت توزیع برق هرمزگانتوزیع ماهی هوور با قیمت هرکیلو 11 هزار و 300 تومانفرماندار قشم:نارضایتی مردم از عملکرد ادارات قابل گذشت نیستنصب و راه اندازی 90 دوربین ترافیکی پلاک خوان در معابر هرمزگانافتتاح پاویون جدید فرودگاه بندرعباس تا دو ماه دیگرمختاری : بازارچه صنایع دستی در بندرعباس احداث می شودنخستین هتل جزیره هرمزتا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد آخرین وضعیت تشکیل دادگاه‌های ویژه اقتصادیانهدام دو باند کلان مواد مخدر در هرمزگان و سیستان و بلوچستانمختاری مدیرکل میراث‌فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری هرمزگان شدضرغامی : 75 درصد از کالا ها در بازار رودان دارای پرچسپ قیمت هستندچه کسی جایگزین ربیعی می‌شود؟راه‌اندازی اینترنت فضایی جدید با همکاری اسپیس ایکس، ناسا و دانشگاه استنفوردتشکیل کمیته‌ای برای شناسایی مدیران بازنشستهفرماندار قشم: تقویت امنیت اجتماعی از نتایج مستقیم رونق اقتصادی استسخنگوی قوه قضاییه:پرونده قضایی احمدی نژاد تشکیل شدکمیته امداد به مددجویان آسیب دیده از حوادث غرامت می دهداحداث ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب به مناقصه گذاشته شدمدیرکل جدید شیلات هرمزگان معرفی شدامام جمعه جدید رودان معرفی شدحمایت وزارت کشور از سمن‌های فعال در حوزه ایجاد نشاط و امید اجتماعیبانک مرکزی سکه را ۲.۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری کردهــرمــزگانی ها دوشنبه بــه دیدار رهبــری می روندمرتضی بانک : صدا و سیما آدرس غلط به مردم ندهدخرید سربازی در سال 97 (شرایط، قیمت و نحوه پرداخت)انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شدخرید قشم‌ایر توسط استانداری اصفهان تکذیب شدبا حکم وزیر کشور؛ عباس میرزاد به سمت فرماندار شهرستان پارسیان منصوب شدفرماندار قشم، خطاب به مسئولان ادارات و دهیاران: گوش شنوای مشکلات مردم باشید