کد خبر: 9698 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير 3:02 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
380 ارسال به دوست ارسال به دوست


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان:
شعار"هر هرمزگانی یک مهارت" روزی عملی خواهد شد


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با بیان اینکه امیدواریم شعار هر هرمزگانی یک مهارت روزی عملیاتی شود، اظهار کرد: در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان صرف تجهیز کارگاه‌های آموزشی سراسر استان هرمزگان شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اسماء کریمی در نشستی خبری، افزود: مهارت یکی از مهم‌ترین مسائل امروز جامعه و چالش فقر مهارتی در کشور سبب ایجاد مشکل بزرگی شده است.

وی با بیان اینکه باید گام‌های مؤثری در جهت رفع این چالش برداریم، تصریح کرد: زمانی توانمند و استعدادهای حرفه‌ای افراد، هویتشان را تشکیل می‌داد اما امروز مدرک تحصیلی ملاک است و افراد بر اساس مدرکشان سنجیده می‌شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید حساسیت جامعه را به چالش فقر مهارتی برانگیخته کنیم، اضافه کرد: جامعه‌ای که نیروی انسانی توانمند دارد از عهده مشکلات اشتغال و اقتصادش بر خواهد آمد.

کریمی با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای هرمزگان درمجموع 11 مرکز و 68 کارگاه دولتی را در سراسر استان در اختیار دارد، اظهار کرد: 157 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در سراسر استان در حال فعالیت بوده که از این تعداد 96 واحد مربوط به زنان، 12 واحد به آقایان و 49 مرکز دومنظوره است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 15 هزار نفر در مراکز فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان آموزش‌دیده‌اند، اضافه کرد: در چهارماهه نخست سال جاری با رشد یک و نیم برابری مواجه بوده و شاهد آموزش 6 هزار و 500 نفری افراد در مراکز تحت پوششمان هستیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با بیان اینکه با توجه به توسعه گفتمان مهارت در  بخش دولتی و خصوصی و تعهد دستگاه‌های اجرایی شاهد رشد در این بخش بوده‌ایم، عنوان کرد: کلیه خدمات آموزشی در بخش دولتی رایگان بوده و افراد می‌توانند از این خدمات نهایت بهره را در جهت افزایش توانمندی و مهارتشان به کار ببرند.

کریمی ادامه داد: در چهارماهه نخست سال جاری 8 هزار و 180 نفر در آزمون‌های مراکز فنی و حرفه‌ای هرمزگان شرکت کرده که از این تعداد 6 هزار و 257 نفر موفق به اخذ گواهینامه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌ها نباید بر اساس اقبال بلکه بر اساس نیازسنجی مهارت توسط دستگاه‌های اجرایی و بنگاه‌های اقتصادی باشد، خاطرنشان کرد: سند آموزش مهارت در سال جاری جهت آمایش سرزمینی در حال تدوین است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با بیان اینکه در راستای ایجاد اشتغال چند طرح مهم را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: در طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی در سال 96 و چهارماهه نخست سال جاری 796 نفر نیز حضور یافتند که البته این میزان از تعداد 6 هزار ثبت نامی بوده که یک هزار و 800 نفر آن مشمول این طرح‌شده و مابقی با تعهد دستگاه‌های اجرایی نیز متعهد به آموزششان هستیم.

وی با بیان اینکه در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یک هزار و 100 نفر نام‌نویسی و 710 واحد اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: توسعه آموزش سربازان وظیفه از دیگر طرح‌های اجرایی در 34 کارگاه استان بوده که با همکاری نیروهای مسلح 908 نفر در قالب 96 هزار 232 ساعت نیز آموزش‌دیده‌اند.

کریمی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی ساکنین بافت‌های فرسوده در بندرعباس، اضافه کرد: این طرح در محلات آیت‌الله غفاری، گلزار شهدا، گل کنی، چاهستانی ها و کمربندی اجرا و تاکنون بیش از 149 نفر در قالب 17 هزار و 821 ساعت آموزش‌دیده‌اند.

وی با بیان اینکه البته اجرای این طرح نیازمند به تجهیزات و انجام اصول استاندارد است که نمی‌توان تمامی تجهیزات را به محلات برد، خاطرنشان کرد: در صورت همکاری دستگاه‌های اجرایی و در اختیار قرار دادن وسیله ایاب و ذهاب رایگان می‌توان افراد داوطلب را در کارگاه‌های تخصصی مراکز فنی و حرفه‌ای استان آموزش داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با اشاره به اینکه آموزش معتادان بهبودیافته در کمپ از دیگر طرح‌های در دست اجراست، بیان کرد: در چهار کارگاه آموزشی 605 نفر در چهارماهه نخست سال جاری آموزش‌دیده و در این طرح حضور یافته‌اند.

وی با بیان اینکه طرح‌های مهم توسعه مراکز آموزشی جوار صنایع از دیگر طرح‌های مهم در حال اجراست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در جوار کارخانجات نداجا این مرکز فعال و در هفته جاری مرکز جوار فولاد هرمزگان به بهره‌برداری خواهد رسید و مراکز جوار سیمان قشم، آلومینیوم المهدی، فراساحل، منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس، خلیج پژم و منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی نیز از طرح‌های در دست اقدام است.

کریمی بر توسعه آموزش دانشجویان در جوار دانشگاه‌ها نیز تأکید کرد و افزود: این طرح در دانشگاه هرمزگان، سما بندرعباس، پیام نور بندرعباس و قشم و دانشگاه آزاد اسلامی قشم در حال اجرا و در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در مسیر اقدام قرار دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با اشاره به موفقیت مهارت آموزان هرمزگانی در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت، تصریح کرد: هرمزگان با حضور 18 مهارت آموز در 15 رشته در این مسابقات حاضر شد و موفق به کسب مدال برنز رشته طراحی فضای سبز و دریافت سه دیپلم افتخار در رشته‌های قنادی، الکترونیک و جوشکاری شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم شعار هر هرمزگانی یک مهارت روزی عملیاتی شود، اظهار کرد: در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان صرف تجهیز کارگاه‌های آموزشی سراسر استان هرمزگان شد.

کریمی در پایان با اشاره به جذب خیری جهت تجهیز مرکز آموزش شهرستان بشاگرد و تأمین هزینه‌های شش مربی و مواد مصرفی و تجهیزاتی آن، اظهار کرد: چند آموزشگاه ویژه معلولین نیز به بهره‌برداری رسیده و استاندار فضای آموزشی مناسب این قشر از جامعه است و خیرینی هستند که شغل پس از آموزششان را تضمین کرده‌اند.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
توزیع سبد کالای حمایتی دولت آغاز شدخلیج فارس ایران به ثبت جهانی رسیدروحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کردمعاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباسنامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییهخورشهناز، کانال انتقال فاضلاب یا شاهراه ورود مشکلات بهداشتیاختصاص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه تالاب آذینی سیریکقیمت انواع محصولات ایران خودرو در نمایندگی و بازارنماینده غرب هرمزگان نائب رئیس فراکسیون مناطق آزاد و تجاری در مجلس شدمسابقه استندآپ کمدی "شرجی" در بندرعباس برگزار می‌شودلغو صدور روادید برای شهروندان عمانی مسافر ایراناستقبال هرمزگان از سرمایه گذاری شیلاتی در جمهوری اسلامی موریتانیمتن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسمدانشکده علوم قرآنی هرمزگان در حال تعطیلی استمجمع تشخیص لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد جدید را مغایر سیاست ها می داندنیروگاه سیکل ترکیبی هرمز وارد مدار شدآغاز بیمه صنعتگران صنایع دستی در هرمزگانسخنگوی وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته می شوندایجاد چهارصد فرصت شغلی طی 5 ماه آینده در جزیره هرمزنتایج رسمی انتخابات نظام مهندسی ساختمان اعلام شد40 مدرسه با مشارکت بنگاه های اقتصادی در هرمزگان احداث شودمراسم ترحیم زنده یاد ایوب دبیری نژاد/ گزارش تصویری بهره مندی شناورهای دریایی سنتی از سوخت یارانه ایترانزیت خودرو؛ فرصت طلایی برای تجارت در بندر لنگهنرخ جدید کرایه اتوبوس دانشجویان دانشگاه هرمزگان اعلام شدپیکرایوب دبیری نژاد پیشکسوت مطبوعات هرمزگان به خاک سپرده شدثبت نام آزمون وکالت ۹۷ آغاز شدجزئیاتی ازحمله موشکی سپاه/موشک‌های قیام و ذوالفقار برسرتروریست‌هاارزش روز هر سهم مشمولان سهام عدالت، ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شدآغاز توزیع برنج خارجی احتکار شده در هرمزگان‍درخواست رحمانی‌فضلی از رئیس‌جمهور برای کناره گیری از دبیر کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر