کد خبر: 9698 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير 3:02 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
430 ارسال به دوست ارسال به دوست


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان:
شعار"هر هرمزگانی یک مهارت" روزی عملی خواهد شد


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با بیان اینکه امیدواریم شعار هر هرمزگانی یک مهارت روزی عملیاتی شود، اظهار کرد: در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان صرف تجهیز کارگاه‌های آموزشی سراسر استان هرمزگان شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اسماء کریمی در نشستی خبری، افزود: مهارت یکی از مهم‌ترین مسائل امروز جامعه و چالش فقر مهارتی در کشور سبب ایجاد مشکل بزرگی شده است.

وی با بیان اینکه باید گام‌های مؤثری در جهت رفع این چالش برداریم، تصریح کرد: زمانی توانمند و استعدادهای حرفه‌ای افراد، هویتشان را تشکیل می‌داد اما امروز مدرک تحصیلی ملاک است و افراد بر اساس مدرکشان سنجیده می‌شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید حساسیت جامعه را به چالش فقر مهارتی برانگیخته کنیم، اضافه کرد: جامعه‌ای که نیروی انسانی توانمند دارد از عهده مشکلات اشتغال و اقتصادش بر خواهد آمد.

کریمی با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای هرمزگان درمجموع 11 مرکز و 68 کارگاه دولتی را در سراسر استان در اختیار دارد، اظهار کرد: 157 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در سراسر استان در حال فعالیت بوده که از این تعداد 96 واحد مربوط به زنان، 12 واحد به آقایان و 49 مرکز دومنظوره است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 15 هزار نفر در مراکز فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان آموزش‌دیده‌اند، اضافه کرد: در چهارماهه نخست سال جاری با رشد یک و نیم برابری مواجه بوده و شاهد آموزش 6 هزار و 500 نفری افراد در مراکز تحت پوششمان هستیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با بیان اینکه با توجه به توسعه گفتمان مهارت در  بخش دولتی و خصوصی و تعهد دستگاه‌های اجرایی شاهد رشد در این بخش بوده‌ایم، عنوان کرد: کلیه خدمات آموزشی در بخش دولتی رایگان بوده و افراد می‌توانند از این خدمات نهایت بهره را در جهت افزایش توانمندی و مهارتشان به کار ببرند.

کریمی ادامه داد: در چهارماهه نخست سال جاری 8 هزار و 180 نفر در آزمون‌های مراکز فنی و حرفه‌ای هرمزگان شرکت کرده که از این تعداد 6 هزار و 257 نفر موفق به اخذ گواهینامه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌ها نباید بر اساس اقبال بلکه بر اساس نیازسنجی مهارت توسط دستگاه‌های اجرایی و بنگاه‌های اقتصادی باشد، خاطرنشان کرد: سند آموزش مهارت در سال جاری جهت آمایش سرزمینی در حال تدوین است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با بیان اینکه در راستای ایجاد اشتغال چند طرح مهم را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: در طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی در سال 96 و چهارماهه نخست سال جاری 796 نفر نیز حضور یافتند که البته این میزان از تعداد 6 هزار ثبت نامی بوده که یک هزار و 800 نفر آن مشمول این طرح‌شده و مابقی با تعهد دستگاه‌های اجرایی نیز متعهد به آموزششان هستیم.

وی با بیان اینکه در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یک هزار و 100 نفر نام‌نویسی و 710 واحد اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: توسعه آموزش سربازان وظیفه از دیگر طرح‌های اجرایی در 34 کارگاه استان بوده که با همکاری نیروهای مسلح 908 نفر در قالب 96 هزار 232 ساعت نیز آموزش‌دیده‌اند.

کریمی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی ساکنین بافت‌های فرسوده در بندرعباس، اضافه کرد: این طرح در محلات آیت‌الله غفاری، گلزار شهدا، گل کنی، چاهستانی ها و کمربندی اجرا و تاکنون بیش از 149 نفر در قالب 17 هزار و 821 ساعت آموزش‌دیده‌اند.

وی با بیان اینکه البته اجرای این طرح نیازمند به تجهیزات و انجام اصول استاندارد است که نمی‌توان تمامی تجهیزات را به محلات برد، خاطرنشان کرد: در صورت همکاری دستگاه‌های اجرایی و در اختیار قرار دادن وسیله ایاب و ذهاب رایگان می‌توان افراد داوطلب را در کارگاه‌های تخصصی مراکز فنی و حرفه‌ای استان آموزش داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با اشاره به اینکه آموزش معتادان بهبودیافته در کمپ از دیگر طرح‌های در دست اجراست، بیان کرد: در چهار کارگاه آموزشی 605 نفر در چهارماهه نخست سال جاری آموزش‌دیده و در این طرح حضور یافته‌اند.

وی با بیان اینکه طرح‌های مهم توسعه مراکز آموزشی جوار صنایع از دیگر طرح‌های مهم در حال اجراست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در جوار کارخانجات نداجا این مرکز فعال و در هفته جاری مرکز جوار فولاد هرمزگان به بهره‌برداری خواهد رسید و مراکز جوار سیمان قشم، آلومینیوم المهدی، فراساحل، منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس، خلیج پژم و منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی نیز از طرح‌های در دست اقدام است.

کریمی بر توسعه آموزش دانشجویان در جوار دانشگاه‌ها نیز تأکید کرد و افزود: این طرح در دانشگاه هرمزگان، سما بندرعباس، پیام نور بندرعباس و قشم و دانشگاه آزاد اسلامی قشم در حال اجرا و در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در مسیر اقدام قرار دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان با اشاره به موفقیت مهارت آموزان هرمزگانی در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت، تصریح کرد: هرمزگان با حضور 18 مهارت آموز در 15 رشته در این مسابقات حاضر شد و موفق به کسب مدال برنز رشته طراحی فضای سبز و دریافت سه دیپلم افتخار در رشته‌های قنادی، الکترونیک و جوشکاری شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم شعار هر هرمزگانی یک مهارت روزی عملیاتی شود، اظهار کرد: در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان صرف تجهیز کارگاه‌های آموزشی سراسر استان هرمزگان شد.

کریمی در پایان با اشاره به جذب خیری جهت تجهیز مرکز آموزش شهرستان بشاگرد و تأمین هزینه‌های شش مربی و مواد مصرفی و تجهیزاتی آن، اظهار کرد: چند آموزشگاه ویژه معلولین نیز به بهره‌برداری رسیده و استاندار فضای آموزشی مناسب این قشر از جامعه است و خیرینی هستند که شغل پس از آموزششان را تضمین کرده‌اند.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نخستین شناور تفریحی در مسیر جزیره قشم- هنگام ساخته شدممنوعیت صادرت ۱۷ قلم کالای داخلی از هرمزگانخرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگانرئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند