کد خبر: 9586 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير 9:47 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
106 ارسال به دوست ارسال به دوستاولین کاریابی تخصصی دریایی در هرمزگان راه اندازی شد


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: اولین کاریابی تخصصی دریایی برای ساماندهی نیروی کار علاقه مند به فعالیت در مشاغل دریایی و هدایت کارجویان به این نوع فعالیت ها در استان هرمزگان راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، محمد علی سلیمی عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح این کاریابی ابراز داشت: هم اکنون بخشی از نیروی کار شاغل در بخش دریایی کشور را اتباع بیگانه بدون پروانه کار تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: این کاریابی امکان بیشتری برای اشتغال نیروهای توانمند داخلی در مشاغل دریایی فراهم می کند و این نیروها در اولویت اشتغال قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اضافه کرد: همچنین دغدغه های کارفرمایان دریایی کشور مبنی بر در دسترس نبودن نیروی کار توانمند داخلی هم رفع می شود.

سلیمی اضافه کرد: فراهم کردن زمینه بیمه و رفاه، ساماندهی قراردادهای کاری، ایجاد اشتغال نیروهای داخلی و امنیت شغلی کارگران این بخش، از جمله وظایف این کاریابی تخصصی است.

به گفته این مقام مسوول، با توجه به دریا محور بودن پیشرفت هرمزگان باید افراد جویای کار به سمت مهارت آموزی در رشته های دریایی هدایت شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان یادآور شد: این استان ساحلی است و حجم بالایی از فعالیت های دریایی در آن انجام می شود.

سلیمی ابراز داشت: با توجه به این واقعیت از دانشگاه های فعال در هرمزگان انتظار می رود توجه ویژه ای به مقوله رشته های مرتبط با فعالیت های دریایی و اقتصاد دریا داشته باشند.

وی افزود: آموزش و پرورش هرمزگان می تواند به عنوان یکی از نهاد های تاثیر گذار در این زمینه رشته های دریایی را بیش از پیش به دانش آموزان معرفی کند.

استان هرمزگان با دارا بودن یک میلیون و 776 هزار و 415 نفر جمعیت ظرفیت هایی دارد که می تواند علاوه بر جوانان بیکار خود، برای بیکاران سایر استان های کشور نیز شغل ایجاد کند.

این استان با بیکاری 21 و نیم درصدی جوانان (براساس سرشماری سال 95) روبه رو است که بیشتر آنان را دانش آموختگان دانشگاهی تشکیل می دهند.

جوانان (15 تا 29 سال) برابر با 498 هزار و 222 نفر معادل 28 درصد جمعیت هرمزگان را تشکیل می دهند.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
دو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شونداستقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیپرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی منازل روستاییان در هرمزگانخبر مهم برای بازنشستگانوزیر کشور: استانداران جدید روز یکشنبه به دولت معرفی می شوندنظر سخنگوی شورای نگهبان درباره استانی شدن انتخابات مجلسآخرین آمار کاربران پیام‌رسان‌های داخلیفعالیت های اقتصادی نهادها و بنیادها از مالیات معاف نیستندمونسان: هر گردشگر، 30 بشکه نفت / هیچ نسبتی با رئیس جمهور ندارم 70 نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان به شبکه برق متصل شدبسته حمایتی دولت از آبان نقدی پرداخت می‌شودایجاد بخش "حرا" به مرکزیت روستای طبل قشممعرفی عضو جدید هیئت مدیره مناطق آزاد قشم و کیششهرداری بندرعباس به رده دوم جدول رده بندی آمدتاریخ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان مشخص شدجزئیات ماجرای خودکشی دانش آموز در بندرعباسجزییات وام 110 میلیون تومانی ساخت مسکن‍ «سامانه ضد فساد» مجلس برای مفسدینخبر مهم رییس كل بانك مركزی در آستانه ١٣ آبانتوزیع چهارهزار تن مرغ و گوشت برای تنظیم بازار در هرمزگاننام نویسی ۲۲ هزار و ۸۸۶ زائر هرمزگانی در مراسم پیاده روی اربعینسامانه بارشی وارد هرمزگان شداهدای ۸۰۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم توان شهرستان قشمافزایش حقوق کارکنان در سال ۹۸ چقدر است؟توزیع سبد کالای حمایتی دولت آغاز شدخلیج فارس ایران به ثبت جهانی رسیدروحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کردمعاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباس