کد خبر: 9586 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير 9:47 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
71 ارسال به دوست ارسال به دوستاولین کاریابی تخصصی دریایی در هرمزگان راه اندازی شد


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: اولین کاریابی تخصصی دریایی برای ساماندهی نیروی کار علاقه مند به فعالیت در مشاغل دریایی و هدایت کارجویان به این نوع فعالیت ها در استان هرمزگان راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، محمد علی سلیمی عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح این کاریابی ابراز داشت: هم اکنون بخشی از نیروی کار شاغل در بخش دریایی کشور را اتباع بیگانه بدون پروانه کار تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: این کاریابی امکان بیشتری برای اشتغال نیروهای توانمند داخلی در مشاغل دریایی فراهم می کند و این نیروها در اولویت اشتغال قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اضافه کرد: همچنین دغدغه های کارفرمایان دریایی کشور مبنی بر در دسترس نبودن نیروی کار توانمند داخلی هم رفع می شود.

سلیمی اضافه کرد: فراهم کردن زمینه بیمه و رفاه، ساماندهی قراردادهای کاری، ایجاد اشتغال نیروهای داخلی و امنیت شغلی کارگران این بخش، از جمله وظایف این کاریابی تخصصی است.

به گفته این مقام مسوول، با توجه به دریا محور بودن پیشرفت هرمزگان باید افراد جویای کار به سمت مهارت آموزی در رشته های دریایی هدایت شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان یادآور شد: این استان ساحلی است و حجم بالایی از فعالیت های دریایی در آن انجام می شود.

سلیمی ابراز داشت: با توجه به این واقعیت از دانشگاه های فعال در هرمزگان انتظار می رود توجه ویژه ای به مقوله رشته های مرتبط با فعالیت های دریایی و اقتصاد دریا داشته باشند.

وی افزود: آموزش و پرورش هرمزگان می تواند به عنوان یکی از نهاد های تاثیر گذار در این زمینه رشته های دریایی را بیش از پیش به دانش آموزان معرفی کند.

استان هرمزگان با دارا بودن یک میلیون و 776 هزار و 415 نفر جمعیت ظرفیت هایی دارد که می تواند علاوه بر جوانان بیکار خود، برای بیکاران سایر استان های کشور نیز شغل ایجاد کند.

این استان با بیکاری 21 و نیم درصدی جوانان (براساس سرشماری سال 95) روبه رو است که بیشتر آنان را دانش آموختگان دانشگاهی تشکیل می دهند.

جوانان (15 تا 29 سال) برابر با 498 هزار و 222 نفر معادل 28 درصد جمعیت هرمزگان را تشکیل می دهند.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
بررسی چگونگی اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان توسط فراکسیون جوانان مجلسصندوق توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی هرمزگان تشکیل شدلاریجانی : نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دهان آمریکا را در منطقه خرد می‌کندسپاه پاسداران: در آینده نزدیک تروریست ها با انتقام مهلک و فراموش ناشدنی مواجه خواهند شدپیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو از سه‌شنبه آغاز می‌شودبرنامه های هفته گردشگری هرمزگان اعلام شدسامانه جامع اطلاعات مردمی قوه قضائیه آماده دریافت گزارشهای مردم حسن نیک طبع رئیس جدید دادگستری شهرستان میناب شدلاریجانی : مردم هرمزگان در دفاع از منافع ملی پیشگام بوده‌اندگزارش تصویری مراسم عاشورا در بندرعباس ممنوعیت جابجایی دانش آموزان با وانت‌بار در مدارس روستاها و توابع هرمزگاندشت های آبی رودان در خطر فروچاله هاطرح "نذر فرهنگی" در بندرعباس به اجرا درآمدذوالقدر خبر داد : پیشنهاد نمایندگان برای تعطیلی روز زن به جای تعطیلی هشتم ربیع‌الاولواحد‌های صنایع تبدیلی بخش کشاورزی هرمزگان تسهیلات دریافت می‌کنندایران خودرو : فقط آنها که خودرو ندارند می توانند در طرح پیش فروش ثبت نام کنندسرمایه گذاران پرورش ماهی در قفس حمایت می شوندحرکت جالب موسسه نور در هرمزگانپرداخت وام ۲۰ میلیونی به کارآفرینان زن سرپرست خانوارگیشه ی جنوب / قسمت پنجممحدودیت به کارگیری بازنشستگان بیشتر شدافزایش تسهیلات اشتغال روستایی از ۶ به ۱۰ میلیارد تومانطرحهای پژوهشی در هرمزگان کمک مالی دریافت می کنندتوان پرداخت سه میلیون تومان هزینه بازنشستگی پیش از موعد را نداریماحمد راستی معاون نیروی دریایی سپاه شدمشارکت ایران در سه نمایشگاه بین المللی تخصصی عمان در مهرماهدستگیری ۱۸ لیدر و عضو دسیسه هرمی جدید که ارز زیادی از کشور خارج کردندشورای نگهبان طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را تایید کردجزئیات درگذشت بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان مشخص شدآماده‌سازی ۲۲۲ کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگانگیشه ی جنوب / قسمت چهارممحسنی اژه‌ای:مردم افراد آلوده به فساد را به قوه قضاییه معرفی کنندحکم حذف آبونمان تلفن ثابت به مخابرات ابلاغ شد‍ دوشاب پزی در هرمزگان + عکسسرپرست جدید فرهنگستان هنر کیست؟مکانی شگفت‌انگیز در هرمزگان +عکسغرفه حصیربافی هرمزگان رتبه برتر نهمین نمایشگاه صنایع دستی مشهدتوزیع گوشت قرمز یارانه ای در هرمزگان آغاز شد وجود 23 بدهکار دانه درشت بانکی در هرمزگانجوکار به عنوان امام جمعه جدید شهر قدس معرفی شد