کد خبر: 9586 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير 9:47 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
37 ارسال به دوست ارسال به دوستاولین کاریابی تخصصی دریایی در هرمزگان راه اندازی شد


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: اولین کاریابی تخصصی دریایی برای ساماندهی نیروی کار علاقه مند به فعالیت در مشاغل دریایی و هدایت کارجویان به این نوع فعالیت ها در استان هرمزگان راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، محمد علی سلیمی عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح این کاریابی ابراز داشت: هم اکنون بخشی از نیروی کار شاغل در بخش دریایی کشور را اتباع بیگانه بدون پروانه کار تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: این کاریابی امکان بیشتری برای اشتغال نیروهای توانمند داخلی در مشاغل دریایی فراهم می کند و این نیروها در اولویت اشتغال قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اضافه کرد: همچنین دغدغه های کارفرمایان دریایی کشور مبنی بر در دسترس نبودن نیروی کار توانمند داخلی هم رفع می شود.

سلیمی اضافه کرد: فراهم کردن زمینه بیمه و رفاه، ساماندهی قراردادهای کاری، ایجاد اشتغال نیروهای داخلی و امنیت شغلی کارگران این بخش، از جمله وظایف این کاریابی تخصصی است.

به گفته این مقام مسوول، با توجه به دریا محور بودن پیشرفت هرمزگان باید افراد جویای کار به سمت مهارت آموزی در رشته های دریایی هدایت شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان یادآور شد: این استان ساحلی است و حجم بالایی از فعالیت های دریایی در آن انجام می شود.

سلیمی ابراز داشت: با توجه به این واقعیت از دانشگاه های فعال در هرمزگان انتظار می رود توجه ویژه ای به مقوله رشته های مرتبط با فعالیت های دریایی و اقتصاد دریا داشته باشند.

وی افزود: آموزش و پرورش هرمزگان می تواند به عنوان یکی از نهاد های تاثیر گذار در این زمینه رشته های دریایی را بیش از پیش به دانش آموزان معرفی کند.

استان هرمزگان با دارا بودن یک میلیون و 776 هزار و 415 نفر جمعیت ظرفیت هایی دارد که می تواند علاوه بر جوانان بیکار خود، برای بیکاران سایر استان های کشور نیز شغل ایجاد کند.

این استان با بیکاری 21 و نیم درصدی جوانان (براساس سرشماری سال 95) روبه رو است که بیشتر آنان را دانش آموختگان دانشگاهی تشکیل می دهند.

جوانان (15 تا 29 سال) برابر با 498 هزار و 222 نفر معادل 28 درصد جمعیت هرمزگان را تشکیل می دهند.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نامگذاری روز ملی دختران فرصتی برای توجه به خواسته های این قشر استساماندهی صنوف مزاحم باید علاوه برجلسات به صورت عینی هم تحقق یابدشعار"هر هرمزگانی یک مهارت" روزی عملی خواهد شدچراغ سبز اینستاگرام کاربران را لو دادعلت وقوع لرزه‌های متوالی در هرمزگان چه بود؟۴۸ کشور مجهز به ارتش اخبارجعلی در شبکه‌های اجتماعی را بشناسیدچکش کاری قانون در مجلس ؛ بازنشستگان می روند، جوانان می آیندسرمقاله روزنامه شرق / این انتخابِ آخر روحانی است نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس:رفتارها در قبال بخش خصوصی متناقض استآشوری : آب شیرین کن سیمان هرمزگان، بخشی از دغدغه مردم بندرخمیر را رفع می‌کندروستای سلخ میزبان پانزدهمین جشنواره نوروز صیاد قشموقتی بانوان هرمزگانی مچ یکدیگر را می‌خوابانندمهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته ای که گذشتکمک ۵۰میلیارد تومانی دفتر رهبری به مجتمع آبرسانی سد سهران بشاگردبرگزاری کارگاه یک روزه خبرنویسی توسط انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات هرمزگان در حاجی آبادسرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان منصوب شدممنوعیت صادرات ۱۸ قلم کالای داخلی از هرمزگانهمت بنیاد علوی برای حل مشکل مسکن خانواده‌های دارای فرزند معلولحمایت صندوق توسعه ملی از سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیانگشایش اعتبار برای واردات کاغذ روزنامه فقط با هماهنگی وزارت ارشادمدیران موظف به اطلاع رسانی و همکاری با خبرنگاران و رسانه ها هستندراه‌اندازی بورس بین‌الملل در مناطق آزاد استاندار؛ فرصت و ظرفیتی برای رشد و پیشرفت استان / یادداشتی به قلم مشاور عالی استاندار هرمزگانشرایط دریافت ارز دولتی تغییر کردانتخاب ۱۹ طرح برای پوشش بانوان کارمند هرمزگاناستاندار هرمزگان : شهرستان پارسیان در آستانه یك تحول توسعه ای بزرگ قرار داردتجمیع صندوق‌ های اعتباری خرد زنان هرمزگان کلید خوردکشف 34 دستگاه کانتینر سوخت قاچاق توسط یگان حفاظت بندر شهید رجاییدیه تمامی محیط‌بانان از سوی دولت پرداخت می‌شوداجرای طرح «سرشماری اجتماعی خانوارهای ایرانی» از شهریور + جزییاترزمی‌کاران مینابی راهی جاکاراتا شدند۱۲ بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها در چارچوب برنامه جامعبرگزاری تجمع عفاف و حجاب در بندرعباس+ تصاویرشرکت فولاد هرمزگان واحد نمونه صنعتی سال ۹۶ شداستاندار هرمزگان در دیدار وزیر ورزش و جوانان:هرمزگان مستعد توسعه و تبدیل شدن به قطب ورزش های ساحلی استدستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی ویژه و فوری به پرونده قتل زوج معلم در بندرعباسمهرماه امسال هیچ کلاس درسی در استان هرمزگان بدون معلم نخواهد بودمعاون دادستان کل: رسانه‌ها به طور جدی در بحث فساد مالی ورود کنند30 نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان به شبکه برق متصل شدبحث جالب یک دانشجو با رحیم پور ازغدی در مورد ازدواج