کد خبر: 9568 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۲ تير 3:29 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
87 ارسال به دوست ارسال به دوست


دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان:
معیشت مردم مرزنشین باید از قاچاق کالا جدا باشد


دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان عنوان کرد: باید معیشت مردم مرزنشین به‌ویژه در استان هرمزگان را از قاچاق کالا جدا کرد.

عزیز الله کناری

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز الله کناری عصر دوشنبه در نشست خبری پیرامون هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: هر کشور دارای یک نظام اقتصادی مشخص است که در همین سیستم اقتصادی تصمیم بر ورود و یا صادر شدن کالاها با تعرفه خاص گرفته می‌شود.

وی در ادامه سخنانش خود با تأکید بر اینکه راه‌کارها و تصمیمات برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید بر اساس تصمیمات اقتصادی باشد گفت: ما بیشترین تمرکز و انرژی خود را صرف کشف شبکه‌ها و باندهای عمده قاچاق می‌کنیم که در همین راستا برای قاچاق‌های زیر یک‌میلیون تومان پرونده تشکیل نمی‌دهیم.

این مقام مسئول در توضیح برنامه ته لنجی و یا کالای ملوانی گفت: از سالیان گذشته ملوانان کالاهایی را به‌عنوان کالاهای ملوانی یا به‌اصطلاح ته لنجی وارد می‌کردند که هر چه شناورها بزرگ‌تر شدند به طبع آن ورود کالاها نیز بیشتر شد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان افزود: بر همین اساس تصمیم گرفته شد که این مسئله بر اساس قوانین خاصی ساماندهی شود به صورتی که امرارمعاش ملوانان نیز نادیده گرفته نشود.

کناری ادامه داد: به وجود آوردن تجارت‌های محلی در منطقه زندگی ملوانان یکی از راه‌هایی بود که زمینه کار و فعالیت قانونی را فراهم آورد که طبق آن با تعیین سقف و تعرفه مشخص همچنین برحسب نیاز تعریف‌شده است.

وی اظهار کرد: طبق دستورالعمل هر شناور تا ۲۰۰ تن با ۶ ملوان، از ۲۰۰ تا ۳۵۰ تن با هفت ملوان و ۳۵۰ تا ۵۰۰ تن با هشت ملوان در سال شش بار می‌توانند کالای ملوانی وارد کنند و در هر بار تا سقف ۱۵ میلیون تومان معافیت مالی داشته باشند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه این قانون تنها برای ملوانان در استان قابلیت اجراشدن دارد اذعان داشت: انتقال کالای ملوانی به‌صورت تجمعی در استان ممنوع است.

کناری اظهار کرد: این روش برای مقابله جدی با قاچاق کالا و کمک به معیشت ملوانان محلی همچنین قطع ید دلالان و واسطه گران اجرایی می‌شود.

وی درباره بازارچه‌های ملوانی نیز عنوان کرد: عرضه کالاهای ملوانی طبق قوانین و چارچوب‌های مشخص در بازارچه‌های ملوانی انجام می‌شود که بر اساس قوانین تمامی کالاهای عرضه‌شده در این بازار با فاکتور، مهر و امضای ویژه این نوع کالاها فروخته می‌شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان بیان کرد: نخستین بازارچه ملوانی در استان در روستای تیاب میناب راه‌اندازی شده است.

کناری در پایان تصریح کرد: با راه‌اندازی بازارچه‌های ملوانی راه قاچاق بسته و معیشت مردم مرزنشین نیز رونق بیشتری می‌گیرد.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
بررسی چگونگی اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان توسط فراکسیون جوانان مجلسصندوق توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی هرمزگان تشکیل شدلاریجانی : نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دهان آمریکا را در منطقه خرد می‌کندسپاه پاسداران: در آینده نزدیک تروریست ها با انتقام مهلک و فراموش ناشدنی مواجه خواهند شدپیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو از سه‌شنبه آغاز می‌شودبرنامه های هفته گردشگری هرمزگان اعلام شدسامانه جامع اطلاعات مردمی قوه قضائیه آماده دریافت گزارشهای مردم حسن نیک طبع رئیس جدید دادگستری شهرستان میناب شدلاریجانی : مردم هرمزگان در دفاع از منافع ملی پیشگام بوده‌اندگزارش تصویری مراسم عاشورا در بندرعباس ممنوعیت جابجایی دانش آموزان با وانت‌بار در مدارس روستاها و توابع هرمزگاندشت های آبی رودان در خطر فروچاله هاطرح "نذر فرهنگی" در بندرعباس به اجرا درآمدذوالقدر خبر داد : پیشنهاد نمایندگان برای تعطیلی روز زن به جای تعطیلی هشتم ربیع‌الاولواحد‌های صنایع تبدیلی بخش کشاورزی هرمزگان تسهیلات دریافت می‌کنندایران خودرو : فقط آنها که خودرو ندارند می توانند در طرح پیش فروش ثبت نام کنندسرمایه گذاران پرورش ماهی در قفس حمایت می شوندحرکت جالب موسسه نور در هرمزگانپرداخت وام ۲۰ میلیونی به کارآفرینان زن سرپرست خانوارگیشه ی جنوب / قسمت پنجممحدودیت به کارگیری بازنشستگان بیشتر شدافزایش تسهیلات اشتغال روستایی از ۶ به ۱۰ میلیارد تومانطرحهای پژوهشی در هرمزگان کمک مالی دریافت می کنندتوان پرداخت سه میلیون تومان هزینه بازنشستگی پیش از موعد را نداریماحمد راستی معاون نیروی دریایی سپاه شدمشارکت ایران در سه نمایشگاه بین المللی تخصصی عمان در مهرماهدستگیری ۱۸ لیدر و عضو دسیسه هرمی جدید که ارز زیادی از کشور خارج کردندشورای نگهبان طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را تایید کردجزئیات درگذشت بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان مشخص شدآماده‌سازی ۲۲۲ کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگانگیشه ی جنوب / قسمت چهارممحسنی اژه‌ای:مردم افراد آلوده به فساد را به قوه قضاییه معرفی کنندحکم حذف آبونمان تلفن ثابت به مخابرات ابلاغ شد‍ دوشاب پزی در هرمزگان + عکسسرپرست جدید فرهنگستان هنر کیست؟مکانی شگفت‌انگیز در هرمزگان +عکسغرفه حصیربافی هرمزگان رتبه برتر نهمین نمایشگاه صنایع دستی مشهدتوزیع گوشت قرمز یارانه ای در هرمزگان آغاز شد وجود 23 بدهکار دانه درشت بانکی در هرمزگانجوکار به عنوان امام جمعه جدید شهر قدس معرفی شد