کد خبر: 9568 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۲ تير 3:29 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
129 ارسال به دوست ارسال به دوست


دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان:
معیشت مردم مرزنشین باید از قاچاق کالا جدا باشد


دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان عنوان کرد: باید معیشت مردم مرزنشین به‌ویژه در استان هرمزگان را از قاچاق کالا جدا کرد.

عزیز الله کناری

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز الله کناری عصر دوشنبه در نشست خبری پیرامون هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: هر کشور دارای یک نظام اقتصادی مشخص است که در همین سیستم اقتصادی تصمیم بر ورود و یا صادر شدن کالاها با تعرفه خاص گرفته می‌شود.

وی در ادامه سخنانش خود با تأکید بر اینکه راه‌کارها و تصمیمات برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید بر اساس تصمیمات اقتصادی باشد گفت: ما بیشترین تمرکز و انرژی خود را صرف کشف شبکه‌ها و باندهای عمده قاچاق می‌کنیم که در همین راستا برای قاچاق‌های زیر یک‌میلیون تومان پرونده تشکیل نمی‌دهیم.

این مقام مسئول در توضیح برنامه ته لنجی و یا کالای ملوانی گفت: از سالیان گذشته ملوانان کالاهایی را به‌عنوان کالاهای ملوانی یا به‌اصطلاح ته لنجی وارد می‌کردند که هر چه شناورها بزرگ‌تر شدند به طبع آن ورود کالاها نیز بیشتر شد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان افزود: بر همین اساس تصمیم گرفته شد که این مسئله بر اساس قوانین خاصی ساماندهی شود به صورتی که امرارمعاش ملوانان نیز نادیده گرفته نشود.

کناری ادامه داد: به وجود آوردن تجارت‌های محلی در منطقه زندگی ملوانان یکی از راه‌هایی بود که زمینه کار و فعالیت قانونی را فراهم آورد که طبق آن با تعیین سقف و تعرفه مشخص همچنین برحسب نیاز تعریف‌شده است.

وی اظهار کرد: طبق دستورالعمل هر شناور تا ۲۰۰ تن با ۶ ملوان، از ۲۰۰ تا ۳۵۰ تن با هفت ملوان و ۳۵۰ تا ۵۰۰ تن با هشت ملوان در سال شش بار می‌توانند کالای ملوانی وارد کنند و در هر بار تا سقف ۱۵ میلیون تومان معافیت مالی داشته باشند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه این قانون تنها برای ملوانان در استان قابلیت اجراشدن دارد اذعان داشت: انتقال کالای ملوانی به‌صورت تجمعی در استان ممنوع است.

کناری اظهار کرد: این روش برای مقابله جدی با قاچاق کالا و کمک به معیشت ملوانان محلی همچنین قطع ید دلالان و واسطه گران اجرایی می‌شود.

وی درباره بازارچه‌های ملوانی نیز عنوان کرد: عرضه کالاهای ملوانی طبق قوانین و چارچوب‌های مشخص در بازارچه‌های ملوانی انجام می‌شود که بر اساس قوانین تمامی کالاهای عرضه‌شده در این بازار با فاکتور، مهر و امضای ویژه این نوع کالاها فروخته می‌شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان بیان کرد: نخستین بازارچه ملوانی در استان در روستای تیاب میناب راه‌اندازی شده است.

کناری در پایان تصریح کرد: با راه‌اندازی بازارچه‌های ملوانی راه قاچاق بسته و معیشت مردم مرزنشین نیز رونق بیشتری می‌گیرد.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
دو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شونداستقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیپرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی منازل روستاییان در هرمزگانخبر مهم برای بازنشستگانوزیر کشور: استانداران جدید روز یکشنبه به دولت معرفی می شوندنظر سخنگوی شورای نگهبان درباره استانی شدن انتخابات مجلسآخرین آمار کاربران پیام‌رسان‌های داخلیفعالیت های اقتصادی نهادها و بنیادها از مالیات معاف نیستندمونسان: هر گردشگر، 30 بشکه نفت / هیچ نسبتی با رئیس جمهور ندارم 70 نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان به شبکه برق متصل شدبسته حمایتی دولت از آبان نقدی پرداخت می‌شودایجاد بخش "حرا" به مرکزیت روستای طبل قشممعرفی عضو جدید هیئت مدیره مناطق آزاد قشم و کیششهرداری بندرعباس به رده دوم جدول رده بندی آمدتاریخ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان مشخص شدجزئیات ماجرای خودکشی دانش آموز در بندرعباسجزییات وام 110 میلیون تومانی ساخت مسکن‍ «سامانه ضد فساد» مجلس برای مفسدینخبر مهم رییس كل بانك مركزی در آستانه ١٣ آبانتوزیع چهارهزار تن مرغ و گوشت برای تنظیم بازار در هرمزگاننام نویسی ۲۲ هزار و ۸۸۶ زائر هرمزگانی در مراسم پیاده روی اربعینسامانه بارشی وارد هرمزگان شداهدای ۸۰۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم توان شهرستان قشمافزایش حقوق کارکنان در سال ۹۸ چقدر است؟توزیع سبد کالای حمایتی دولت آغاز شدخلیج فارس ایران به ثبت جهانی رسیدروحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کردمعاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباس