کد خبر: 9568 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۲ تير 3:29 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
187 ارسال به دوست ارسال به دوست


دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان:
معیشت مردم مرزنشین باید از قاچاق کالا جدا باشد


دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان عنوان کرد: باید معیشت مردم مرزنشین به‌ویژه در استان هرمزگان را از قاچاق کالا جدا کرد.

عزیز الله کناری

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز الله کناری عصر دوشنبه در نشست خبری پیرامون هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: هر کشور دارای یک نظام اقتصادی مشخص است که در همین سیستم اقتصادی تصمیم بر ورود و یا صادر شدن کالاها با تعرفه خاص گرفته می‌شود.

وی در ادامه سخنانش خود با تأکید بر اینکه راه‌کارها و تصمیمات برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید بر اساس تصمیمات اقتصادی باشد گفت: ما بیشترین تمرکز و انرژی خود را صرف کشف شبکه‌ها و باندهای عمده قاچاق می‌کنیم که در همین راستا برای قاچاق‌های زیر یک‌میلیون تومان پرونده تشکیل نمی‌دهیم.

این مقام مسئول در توضیح برنامه ته لنجی و یا کالای ملوانی گفت: از سالیان گذشته ملوانان کالاهایی را به‌عنوان کالاهای ملوانی یا به‌اصطلاح ته لنجی وارد می‌کردند که هر چه شناورها بزرگ‌تر شدند به طبع آن ورود کالاها نیز بیشتر شد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان افزود: بر همین اساس تصمیم گرفته شد که این مسئله بر اساس قوانین خاصی ساماندهی شود به صورتی که امرارمعاش ملوانان نیز نادیده گرفته نشود.

کناری ادامه داد: به وجود آوردن تجارت‌های محلی در منطقه زندگی ملوانان یکی از راه‌هایی بود که زمینه کار و فعالیت قانونی را فراهم آورد که طبق آن با تعیین سقف و تعرفه مشخص همچنین برحسب نیاز تعریف‌شده است.

وی اظهار کرد: طبق دستورالعمل هر شناور تا ۲۰۰ تن با ۶ ملوان، از ۲۰۰ تا ۳۵۰ تن با هفت ملوان و ۳۵۰ تا ۵۰۰ تن با هشت ملوان در سال شش بار می‌توانند کالای ملوانی وارد کنند و در هر بار تا سقف ۱۵ میلیون تومان معافیت مالی داشته باشند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه این قانون تنها برای ملوانان در استان قابلیت اجراشدن دارد اذعان داشت: انتقال کالای ملوانی به‌صورت تجمعی در استان ممنوع است.

کناری اظهار کرد: این روش برای مقابله جدی با قاچاق کالا و کمک به معیشت ملوانان محلی همچنین قطع ید دلالان و واسطه گران اجرایی می‌شود.

وی درباره بازارچه‌های ملوانی نیز عنوان کرد: عرضه کالاهای ملوانی طبق قوانین و چارچوب‌های مشخص در بازارچه‌های ملوانی انجام می‌شود که بر اساس قوانین تمامی کالاهای عرضه‌شده در این بازار با فاکتور، مهر و امضای ویژه این نوع کالاها فروخته می‌شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان بیان کرد: نخستین بازارچه ملوانی در استان در روستای تیاب میناب راه‌اندازی شده است.

کناری در پایان تصریح کرد: با راه‌اندازی بازارچه‌های ملوانی راه قاچاق بسته و معیشت مردم مرزنشین نیز رونق بیشتری می‌گیرد.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نخستین شناور تفریحی در مسیر جزیره قشم- هنگام ساخته شدممنوعیت صادرت ۱۷ قلم کالای داخلی از هرمزگانخرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگانرئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند