کد خبر: 9433 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ فروردين 2:03 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
321 ارسال به دوست ارسال به دوستتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلی


شهردار بندرعباس برنامه های اصلی سال ۱۳۹۷ را در پنج بخش اصلی تشریح کرد و گفت: همه ما یک وظیفه‌ای را پذیرفته‌ایم و اگر باور نداشتیم، این مسئولیت را قبول نمی‌کردیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، عباس امینی‌زاده در نخستین جلسه شورای اداری شهرداری ضمن تبریک عید بزرگ مسلمانان، مبعث پیامبر عظیم‌الشان اسلام، اظهار کرد: این عید در واقع آغاز دین محبت، مهربانی، تلاش، همت، غیرت و شهادت و همه خصلت‌های خوب انسانی بوده و هست.

 

امینی زاده، دین اسلام را، دین راهنمایی به سمت کمال دانست و افزود: تکنولوژی باید موجب زندگی بهتر انسان‌ها و رسیدن به تکامل آنها باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه ما مسلمان هستیم، خاطرنشان کرد: مسئولین مسلمان باید ابتدا با نگاه به مسائل اعتقادی و باورهایی که دارند، بر اساس مسئولیت‌هایی که دارند، نسبت به ایجاد شرایط، برای رسیدن به تکامل خود و همه کسانی که نسبت به آنها مسئولیت دارند، اقدام کنند.

 

عامل مهم رسیدن به اهداف کلان ، تابعیت از سیستم است

 

شهردار بندرعباس با تصریح این موضوع که امکانات همیشه مهیا نیست، اما انسان‌های معتقد و دارای باور اعتقادی و الهی به مردم خدمت می‌کنند و با این خدمت به مردم و خودشان در ساختن زندگی خوب کمک کردند، تاکید کرد: همه انسان هستیم و فرقی در انسان بودن ما نیست، و تنها موضوعی که فرد را نسبت به سایرین متمایز می‌کند، اعتقاد الهی، همت، توان، پشت کار و باور افراد است.

 

امینی زاده باور اعتقادی به شهر، مردم و تعلق خاطر  به آنها را موجب آن دانست که مجموعه شهرداری، در ایام عید، خدمات قابل قبولی به شهروندان و گردشگران ارائه کند، و عنوان کرد: عمل‌گرایی بر اساس باور قوی است و هر جایی که به کارمان، باور و به آن اعتقاد قوی داشتیم، به نتیجه خواهیم رسید.

 

وی خاطرنشان کرد: همه ما یک وظیفه‌ای را پذیرفته‌ایم، و اگر باور نداشتیم، این مسئولیت را قبول نمی‌کردیم.

 

شهردار بندرعباس گفت: همت و تلاش همکاران در زمینه کسب درآمد می‌تواند این موضوع را به نفع مجموعه، مردم و شهر تغییر دهد.

 

امینی زاده با تاکید بر اینکه هماهنگی بین بخشی باید در بین تمام همکاران لمس و مشاهده شود، افزود: در سال 97 با شیوه متناسب، به‌روز و در نظر گرفتن ابعاد مختلف، باید شاهد یک هماهنگی قوی، کارتیمی و هماهنگی بینی تیمی در مجموعه شهرداری بندرعباس باشیم.

 

این مقام مسئول عامل مهم رسیدن به اهداف کلان را، تابعیت از سیستم عنوان کرد و ادامه داد: در صورت نیاز باید همپوشانی لازم را از هم داشته باشیم، و به کمک هم، مشکلات را حل کنیم.

 

باید به موضوع حل مشکلات شهروندان به عنوان یک وظیفه اعتقادی نگاه کرد

 

وی شهروندان را عامل اصلی مسئولیت مجموعه شهرداری بندرعباس دانست و ابراز داشت: باید به موضوع حل مشکلات شهروندان به عنوان یک وظیفه اعتقادی نگاه کرد؛ چرا که حل مشکلات شهروندان موجب حل مشکلات سیستم خواهد شد.

 

شهردار بندرعباس در ادامه برنامه‌های اصلی سال 1397 را در پنج بخش اصلی تشریح کرد: امینی‌زاده با تاکید بر اینکه مدیریت در سطح نواحی ،تاکید من است، تصریح کرد: بر اساس ساز و کار، مدیران نواحی بایستی، فعالیت‌هایی که در سطح نواحی آنها صورت می‌پذیرد را درست و قوی، با حمایت و پشتیبانی مدیران مناطق و معاونان انجام دهند.

 

این مقام مسئول پروژه‌های عمرانی را آخرین بخش از برنامه‌های شهرداری بندرعباس در سال 97 عنوان کرد و افزود: در سال 97 سازمان ها و مناطق، هیچ پروژه‌ی جدیدی را بدون برنامه ریزی مالی شروع نکنند.

 

وی در پایان با بیان اینکه در تابستان امسال یک مشکل اساسی داریم، و همه باید در این حوزه کمک کنند، تامین آب مورد نیاز فضای سبز شهر است، گفت:  باید بتوانیم هم وضعیت موجود را حفظ و هم به دنبال توسعه فضای سبز در شهر باشیم.

 

شهردار بندرعباس بخش اول و اولویت اصلی برنامه‌های سال 1397 را کاهش هزینه در هر شکل ممکن عنوان کرد و گفت: در سال 97  علاوه برتقویت نیروی انسانی، در عین حال کاهش نیروی انسانی هم در دستور کار این شهرداری قرار دارد.

 

امینی زاده با تاکید بر اینکه امسال به هیچ وجه، افزایش نیروی انسانی را نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: هیچ کس نباید هزینه اضافی را در سیستم ایجاد کند چرا که این موضوع قابل قبول نخواهد بود.

 

وی بهره‌وری نیروی انسانی را دومین بخش از برنامه‌های سال 97 شهرداری بندرعباس دانست، و بیان کرد: مدیران باید از ریز فعالیت‌های نیروهای تحت امر خود آگاهی داشته باشند و به صورت منظم فعالیت آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.

 

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: تکلیف یک بخش است، و رسیدن به نتیجه یک بخش دیگر، و ما باید با انجام صحیح تکالیف به دنبال کسب نتیجه مطلوب و مورد نظر باشیم.

 

امینی‌زاده سومین بخش از برنامه‌های سال 97 را افزایش درآمد در تمام سطوح و بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت: امسال هزینه‌ها بر اساس خزانه خواهد بود و همه باید اولویت اولشان، کسب درآمد در بخش خودشان باشد.

 

وی با تصریح اینکه نواحی باید به دنبال انجام پروژه‌های مشارکتی باشند، عنوان کرد: حوزه سرمایه‌گذاری در سال 97 فعالیت‌های زیادی باید انجام دهد و برای این سازمان برنامه‌های زیادی دیده شده است.

 

شهردار بندرعباس ناحیه محوری را موجب تقویت حوزه اجرایی دانست و این موضوع را یکی از برنامه‌های سال 97 دانست و گفت: تمام مدیران و معاونان در بخش‌های مختلف باید به نواحی کمک کنند؛ چرا که مشکلات خرد شهروندان باید در ناحیه حل شود.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
جزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباسنامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییهخورشهناز، کانال انتقال فاضلاب یا شاهراه ورود مشکلات بهداشتیاختصاص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه تالاب آذینی سیریکقیمت انواع محصولات ایران خودرو در نمایندگی و بازارنماینده غرب هرمزگان نائب رئیس فراکسیون مناطق آزاد و تجاری در مجلس شدمسابقه استندآپ کمدی "شرجی" در بندرعباس برگزار می‌شودلغو صدور روادید برای شهروندان عمانی مسافر ایراناستقبال هرمزگان از سرمایه گذاری شیلاتی در جمهوری اسلامی موریتانیمتن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسمدانشکده علوم قرآنی هرمزگان در حال تعطیلی استمجمع تشخیص لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد جدید را مغایر سیاست ها می داندنیروگاه سیکل ترکیبی هرمز وارد مدار شدآغاز بیمه صنعتگران صنایع دستی در هرمزگانسخنگوی وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته می شوندایجاد چهارصد فرصت شغلی طی 5 ماه آینده در جزیره هرمزنتایج رسمی انتخابات نظام مهندسی ساختمان اعلام شد40 مدرسه با مشارکت بنگاه های اقتصادی در هرمزگان احداث شودمراسم ترحیم زنده یاد ایوب دبیری نژاد/ گزارش تصویری بهره مندی شناورهای دریایی سنتی از سوخت یارانه ایترانزیت خودرو؛ فرصت طلایی برای تجارت در بندر لنگهنرخ جدید کرایه اتوبوس دانشجویان دانشگاه هرمزگان اعلام شدپیکرایوب دبیری نژاد پیشکسوت مطبوعات هرمزگان به خاک سپرده شدثبت نام آزمون وکالت ۹۷ آغاز شدجزئیاتی ازحمله موشکی سپاه/موشک‌های قیام و ذوالفقار برسرتروریست‌هاارزش روز هر سهم مشمولان سهام عدالت، ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شدآغاز توزیع برنج خارجی احتکار شده در هرمزگان‍درخواست رحمانی‌فضلی از رئیس‌جمهور برای کناره گیری از دبیر کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر برداشت خرمای پیارم از نخلستان های حاجی آباد آغاز شدفصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهر آغاز می شودهرمزگان با کمبود بیش از 350 نفر محیط بان مواجه استپیام تسلیت قائم مقام وزیر فرهنگ برای درگذشت روزنامه‌نگار هرمزگانیتوزیع گوشت گوسفندی۵۸هزار تومانی و مرغ۱۰هزار و۴۰۰تومانی در هرمزگانتشکیل سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان چقدر هزینه دارد؟ + جزئیاتدستگیری۳متهم پرونده مسمومان الکلی بندرعباس/سرباند در زندان بود