کد خبر: 9433 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ فروردين 2:03 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
368 ارسال به دوست ارسال به دوستتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلی


شهردار بندرعباس برنامه های اصلی سال ۱۳۹۷ را در پنج بخش اصلی تشریح کرد و گفت: همه ما یک وظیفه‌ای را پذیرفته‌ایم و اگر باور نداشتیم، این مسئولیت را قبول نمی‌کردیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، عباس امینی‌زاده در نخستین جلسه شورای اداری شهرداری ضمن تبریک عید بزرگ مسلمانان، مبعث پیامبر عظیم‌الشان اسلام، اظهار کرد: این عید در واقع آغاز دین محبت، مهربانی، تلاش، همت، غیرت و شهادت و همه خصلت‌های خوب انسانی بوده و هست.

 

امینی زاده، دین اسلام را، دین راهنمایی به سمت کمال دانست و افزود: تکنولوژی باید موجب زندگی بهتر انسان‌ها و رسیدن به تکامل آنها باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه ما مسلمان هستیم، خاطرنشان کرد: مسئولین مسلمان باید ابتدا با نگاه به مسائل اعتقادی و باورهایی که دارند، بر اساس مسئولیت‌هایی که دارند، نسبت به ایجاد شرایط، برای رسیدن به تکامل خود و همه کسانی که نسبت به آنها مسئولیت دارند، اقدام کنند.

 

عامل مهم رسیدن به اهداف کلان ، تابعیت از سیستم است

 

شهردار بندرعباس با تصریح این موضوع که امکانات همیشه مهیا نیست، اما انسان‌های معتقد و دارای باور اعتقادی و الهی به مردم خدمت می‌کنند و با این خدمت به مردم و خودشان در ساختن زندگی خوب کمک کردند، تاکید کرد: همه انسان هستیم و فرقی در انسان بودن ما نیست، و تنها موضوعی که فرد را نسبت به سایرین متمایز می‌کند، اعتقاد الهی، همت، توان، پشت کار و باور افراد است.

 

امینی زاده باور اعتقادی به شهر، مردم و تعلق خاطر  به آنها را موجب آن دانست که مجموعه شهرداری، در ایام عید، خدمات قابل قبولی به شهروندان و گردشگران ارائه کند، و عنوان کرد: عمل‌گرایی بر اساس باور قوی است و هر جایی که به کارمان، باور و به آن اعتقاد قوی داشتیم، به نتیجه خواهیم رسید.

 

وی خاطرنشان کرد: همه ما یک وظیفه‌ای را پذیرفته‌ایم، و اگر باور نداشتیم، این مسئولیت را قبول نمی‌کردیم.

 

شهردار بندرعباس گفت: همت و تلاش همکاران در زمینه کسب درآمد می‌تواند این موضوع را به نفع مجموعه، مردم و شهر تغییر دهد.

 

امینی زاده با تاکید بر اینکه هماهنگی بین بخشی باید در بین تمام همکاران لمس و مشاهده شود، افزود: در سال 97 با شیوه متناسب، به‌روز و در نظر گرفتن ابعاد مختلف، باید شاهد یک هماهنگی قوی، کارتیمی و هماهنگی بینی تیمی در مجموعه شهرداری بندرعباس باشیم.

 

این مقام مسئول عامل مهم رسیدن به اهداف کلان را، تابعیت از سیستم عنوان کرد و ادامه داد: در صورت نیاز باید همپوشانی لازم را از هم داشته باشیم، و به کمک هم، مشکلات را حل کنیم.

 

باید به موضوع حل مشکلات شهروندان به عنوان یک وظیفه اعتقادی نگاه کرد

 

وی شهروندان را عامل اصلی مسئولیت مجموعه شهرداری بندرعباس دانست و ابراز داشت: باید به موضوع حل مشکلات شهروندان به عنوان یک وظیفه اعتقادی نگاه کرد؛ چرا که حل مشکلات شهروندان موجب حل مشکلات سیستم خواهد شد.

 

شهردار بندرعباس در ادامه برنامه‌های اصلی سال 1397 را در پنج بخش اصلی تشریح کرد: امینی‌زاده با تاکید بر اینکه مدیریت در سطح نواحی ،تاکید من است، تصریح کرد: بر اساس ساز و کار، مدیران نواحی بایستی، فعالیت‌هایی که در سطح نواحی آنها صورت می‌پذیرد را درست و قوی، با حمایت و پشتیبانی مدیران مناطق و معاونان انجام دهند.

 

این مقام مسئول پروژه‌های عمرانی را آخرین بخش از برنامه‌های شهرداری بندرعباس در سال 97 عنوان کرد و افزود: در سال 97 سازمان ها و مناطق، هیچ پروژه‌ی جدیدی را بدون برنامه ریزی مالی شروع نکنند.

 

وی در پایان با بیان اینکه در تابستان امسال یک مشکل اساسی داریم، و همه باید در این حوزه کمک کنند، تامین آب مورد نیاز فضای سبز شهر است، گفت:  باید بتوانیم هم وضعیت موجود را حفظ و هم به دنبال توسعه فضای سبز در شهر باشیم.

 

شهردار بندرعباس بخش اول و اولویت اصلی برنامه‌های سال 1397 را کاهش هزینه در هر شکل ممکن عنوان کرد و گفت: در سال 97  علاوه برتقویت نیروی انسانی، در عین حال کاهش نیروی انسانی هم در دستور کار این شهرداری قرار دارد.

 

امینی زاده با تاکید بر اینکه امسال به هیچ وجه، افزایش نیروی انسانی را نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: هیچ کس نباید هزینه اضافی را در سیستم ایجاد کند چرا که این موضوع قابل قبول نخواهد بود.

 

وی بهره‌وری نیروی انسانی را دومین بخش از برنامه‌های سال 97 شهرداری بندرعباس دانست، و بیان کرد: مدیران باید از ریز فعالیت‌های نیروهای تحت امر خود آگاهی داشته باشند و به صورت منظم فعالیت آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.

 

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: تکلیف یک بخش است، و رسیدن به نتیجه یک بخش دیگر، و ما باید با انجام صحیح تکالیف به دنبال کسب نتیجه مطلوب و مورد نظر باشیم.

 

امینی‌زاده سومین بخش از برنامه‌های سال 97 را افزایش درآمد در تمام سطوح و بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت: امسال هزینه‌ها بر اساس خزانه خواهد بود و همه باید اولویت اولشان، کسب درآمد در بخش خودشان باشد.

 

وی با تصریح اینکه نواحی باید به دنبال انجام پروژه‌های مشارکتی باشند، عنوان کرد: حوزه سرمایه‌گذاری در سال 97 فعالیت‌های زیادی باید انجام دهد و برای این سازمان برنامه‌های زیادی دیده شده است.

 

شهردار بندرعباس ناحیه محوری را موجب تقویت حوزه اجرایی دانست و این موضوع را یکی از برنامه‌های سال 97 دانست و گفت: تمام مدیران و معاونان در بخش‌های مختلف باید به نواحی کمک کنند؛ چرا که مشکلات خرد شهروندان باید در ناحیه حل شود.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
رئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شوند