کد خبر: 9433 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ فروردين 2:03 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
181 ارسال به دوست ارسال به دوستتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلی


شهردار بندرعباس برنامه های اصلی سال ۱۳۹۷ را در پنج بخش اصلی تشریح کرد و گفت: همه ما یک وظیفه‌ای را پذیرفته‌ایم و اگر باور نداشتیم، این مسئولیت را قبول نمی‌کردیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، عباس امینی‌زاده در نخستین جلسه شورای اداری شهرداری ضمن تبریک عید بزرگ مسلمانان، مبعث پیامبر عظیم‌الشان اسلام، اظهار کرد: این عید در واقع آغاز دین محبت، مهربانی، تلاش، همت، غیرت و شهادت و همه خصلت‌های خوب انسانی بوده و هست.

 

امینی زاده، دین اسلام را، دین راهنمایی به سمت کمال دانست و افزود: تکنولوژی باید موجب زندگی بهتر انسان‌ها و رسیدن به تکامل آنها باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه ما مسلمان هستیم، خاطرنشان کرد: مسئولین مسلمان باید ابتدا با نگاه به مسائل اعتقادی و باورهایی که دارند، بر اساس مسئولیت‌هایی که دارند، نسبت به ایجاد شرایط، برای رسیدن به تکامل خود و همه کسانی که نسبت به آنها مسئولیت دارند، اقدام کنند.

 

عامل مهم رسیدن به اهداف کلان ، تابعیت از سیستم است

 

شهردار بندرعباس با تصریح این موضوع که امکانات همیشه مهیا نیست، اما انسان‌های معتقد و دارای باور اعتقادی و الهی به مردم خدمت می‌کنند و با این خدمت به مردم و خودشان در ساختن زندگی خوب کمک کردند، تاکید کرد: همه انسان هستیم و فرقی در انسان بودن ما نیست، و تنها موضوعی که فرد را نسبت به سایرین متمایز می‌کند، اعتقاد الهی، همت، توان، پشت کار و باور افراد است.

 

امینی زاده باور اعتقادی به شهر، مردم و تعلق خاطر  به آنها را موجب آن دانست که مجموعه شهرداری، در ایام عید، خدمات قابل قبولی به شهروندان و گردشگران ارائه کند، و عنوان کرد: عمل‌گرایی بر اساس باور قوی است و هر جایی که به کارمان، باور و به آن اعتقاد قوی داشتیم، به نتیجه خواهیم رسید.

 

وی خاطرنشان کرد: همه ما یک وظیفه‌ای را پذیرفته‌ایم، و اگر باور نداشتیم، این مسئولیت را قبول نمی‌کردیم.

 

شهردار بندرعباس گفت: همت و تلاش همکاران در زمینه کسب درآمد می‌تواند این موضوع را به نفع مجموعه، مردم و شهر تغییر دهد.

 

امینی زاده با تاکید بر اینکه هماهنگی بین بخشی باید در بین تمام همکاران لمس و مشاهده شود، افزود: در سال 97 با شیوه متناسب، به‌روز و در نظر گرفتن ابعاد مختلف، باید شاهد یک هماهنگی قوی، کارتیمی و هماهنگی بینی تیمی در مجموعه شهرداری بندرعباس باشیم.

 

این مقام مسئول عامل مهم رسیدن به اهداف کلان را، تابعیت از سیستم عنوان کرد و ادامه داد: در صورت نیاز باید همپوشانی لازم را از هم داشته باشیم، و به کمک هم، مشکلات را حل کنیم.

 

باید به موضوع حل مشکلات شهروندان به عنوان یک وظیفه اعتقادی نگاه کرد

 

وی شهروندان را عامل اصلی مسئولیت مجموعه شهرداری بندرعباس دانست و ابراز داشت: باید به موضوع حل مشکلات شهروندان به عنوان یک وظیفه اعتقادی نگاه کرد؛ چرا که حل مشکلات شهروندان موجب حل مشکلات سیستم خواهد شد.

 

شهردار بندرعباس در ادامه برنامه‌های اصلی سال 1397 را در پنج بخش اصلی تشریح کرد: امینی‌زاده با تاکید بر اینکه مدیریت در سطح نواحی ،تاکید من است، تصریح کرد: بر اساس ساز و کار، مدیران نواحی بایستی، فعالیت‌هایی که در سطح نواحی آنها صورت می‌پذیرد را درست و قوی، با حمایت و پشتیبانی مدیران مناطق و معاونان انجام دهند.

 

این مقام مسئول پروژه‌های عمرانی را آخرین بخش از برنامه‌های شهرداری بندرعباس در سال 97 عنوان کرد و افزود: در سال 97 سازمان ها و مناطق، هیچ پروژه‌ی جدیدی را بدون برنامه ریزی مالی شروع نکنند.

 

وی در پایان با بیان اینکه در تابستان امسال یک مشکل اساسی داریم، و همه باید در این حوزه کمک کنند، تامین آب مورد نیاز فضای سبز شهر است، گفت:  باید بتوانیم هم وضعیت موجود را حفظ و هم به دنبال توسعه فضای سبز در شهر باشیم.

 

شهردار بندرعباس بخش اول و اولویت اصلی برنامه‌های سال 1397 را کاهش هزینه در هر شکل ممکن عنوان کرد و گفت: در سال 97  علاوه برتقویت نیروی انسانی، در عین حال کاهش نیروی انسانی هم در دستور کار این شهرداری قرار دارد.

 

امینی زاده با تاکید بر اینکه امسال به هیچ وجه، افزایش نیروی انسانی را نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: هیچ کس نباید هزینه اضافی را در سیستم ایجاد کند چرا که این موضوع قابل قبول نخواهد بود.

 

وی بهره‌وری نیروی انسانی را دومین بخش از برنامه‌های سال 97 شهرداری بندرعباس دانست، و بیان کرد: مدیران باید از ریز فعالیت‌های نیروهای تحت امر خود آگاهی داشته باشند و به صورت منظم فعالیت آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.

 

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: تکلیف یک بخش است، و رسیدن به نتیجه یک بخش دیگر، و ما باید با انجام صحیح تکالیف به دنبال کسب نتیجه مطلوب و مورد نظر باشیم.

 

امینی‌زاده سومین بخش از برنامه‌های سال 97 را افزایش درآمد در تمام سطوح و بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت: امسال هزینه‌ها بر اساس خزانه خواهد بود و همه باید اولویت اولشان، کسب درآمد در بخش خودشان باشد.

 

وی با تصریح اینکه نواحی باید به دنبال انجام پروژه‌های مشارکتی باشند، عنوان کرد: حوزه سرمایه‌گذاری در سال 97 فعالیت‌های زیادی باید انجام دهد و برای این سازمان برنامه‌های زیادی دیده شده است.

 

شهردار بندرعباس ناحیه محوری را موجب تقویت حوزه اجرایی دانست و این موضوع را یکی از برنامه‌های سال 97 دانست و گفت: تمام مدیران و معاونان در بخش‌های مختلف باید به نواحی کمک کنند؛ چرا که مشکلات خرد شهروندان باید در ناحیه حل شود.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
مقررات جدید برای چک برگشتی تاج: شرایط تیم ملی بسیار خوب استابقای اعتدال در جامعه روحانیت یا انشعابی جدید؛ گزینه‎های پیش روی این تشکل کهناستاندار هرمزگان: بنادر هرمزگان برای تسهیل صادرات باید شبانه روزی شوندطرح تفصیلی شهر بندرعباس بازنگری می شودجزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضایی