کد خبر: 9415 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ مرداد 3:27 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
755 ارسال به دوست ارسال به دوست


باوقار:
همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوند


منتخب شورای پنجم و عضو شورای چهارم شهر بندرعباس نکات قابل تاملی را در آستانه انتخاب شهردار بندرعباس مطرح می کند.

به گزارش هرمزگان نیوز، اسلام باوقار با اشاره به آخرین وضعیت مبحث بررسی برنامه‌های کاندیدای شهرداری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام یک از کاندیداهای شهرداری بندرعباس را برای پست شهردار مناسبت‌تر می‌بینید، اظهار داشت: همه می‌توانند در صورت دیدن توانایی در خود برای کاندیداتوری پست شهرداری وارد عمل شوند و برنامه‌های خود را ارائه دهند تا شورا طبق توانایی‌های مربوطه در مورد آنها تصمیم بگیرد.

وی با اشاره به این که "میزان استقلال عمل شورا در تصمیم‌گیری و شائبه‌هایی مبنی بر اینکه شورا متهم به جانبداری و وابسته بودن به جناح و یا طیف خاص است" نیز گفت: شهرداری مکانی است که همه اعم از گروه‌های سیاسی، "دوستان سیاسی" و افراد مختلف دوست دارند حاکمیت آن را در دست خود بگیرند.

این عضو شورای چهارم و عضو منتخب شورای پنجم بندرعباس از کسانی که با عنوان "دوستان سیاسی" از آنها یاد کرد، خواست که به مسائل شهرداری ورود نکنند و در عین حال از این دسته خواست تا بگذارند شورا در فضای سالم کار خود را انجام دهد.

باوقار گفت: این درست نیست که هر گروه و فرد سیاسی به سهم خود شورا را تحت فشار قرار دهد.

وی در پاسخ به سوالی با این مضمون که برخی از شائبات و شایعات بیانگر این است که شهردار بندرعباس از همان روز صبح انتخابات مشخص شده و شورا توسط عده‌ای و طی ائتلاف‌های خاص و هدفدار چینش شده است، یادآور شد: از جانب خودم می‌توانم این را بگویم که به عنوان کاندیدایی مستقل و بدون هیچ وابستگی به فرد و گروهی وارد شورا شده‌ام و وامدار کسی نیستم.

این عضو منتخب شورای شهر بندرعباس افزود: این در حالی است که به همه نمایندگان (حوزه انتخابیه بندرعباس) و گروه‌های سیاسی احترام می‌گذارم و حتی از آنها مشورت می‌گیرم از توصیه‌پذیر نیستم و خود را مبرا از این چنین رفتار سیاسی می‌دانم.

باوقار گفت: در رویه انتخاب شهردار نیز به فردی رای خواهم داد که بدانم برای شهر و مردم مفید است، خواه حتی اگر بدانم آن فرد تک رای من را فقط خواهد داشت.

وی در پاسخ به اینکه "اغلب فعالان سیاسی و افکار عمومی بر این باورند که شهردار فعلی توسط شورا در این پست ابقا می‌شود"، افزود: به شخصه اعتقادم بر این است که همواره در راس مدیریت شهری یا سایر پست‌های مدیریتی باید از افراد با تجربه استفاده کرد، البته این تا زمانی است که برای تصدی پست شهرداری افرادی با تجربه‌تر و کارکشته‌تر وارد میدان نشده باشند.

باوقار همچنین گفت: احتمال بر این است که حتی اگر روزی قرار شد به شهردار فعلی رای بدهم به دلیل تجربه وی در چهار سال اخیر است چرا که می‌دانیم وی آزمون و خطاها را پشت سر گذاشته و سیستم داخلی و برونی شهرداری را به خوبی می‌شناسد و این در حالی است که اگر در اعلام برنامه‌ها و عملکردهای کاندیداها فردی قوی‌ را یافتیم به او رای می‌دهم.

وی با بیان اینکه نباید به دنبال "نام‌ها" بود و باید به عملکرد و تخصص افراد نظر داشته باشیم اظهار داشت: جناح‌ها، باندها و گروه‌های سیاسی باید با نگاهی منطقی رفتار کنند و نگاه‌شان به آینده بندرعباس باشد و بگذارند شورا از بین کاندیدای موجود بر اساس برنامه‌های آنان بهترین انتخاب را داشته باشد.

باوقار عمده‌ترین مشکل مدیریت شهرداری بندرعباس در دور پیش‌رو را "ساماندهی نیروی انسانی" و "محدودیت منابع درآمدی" عنوان کرد و افزود: گاهی متاسفانه مشاهده می‌شود گروه‌های صاحب نفوذ در ساختار شهرداری به دنبال وارد کردن نیروهای متمایل به خود هستند، امروز شما گروهی را در بندرعباس پیدا نمی‌کنید که بگوید به دنبال نفوذ بر شهرداری نیست این امر سبب به‌هم ریختگی در بعد نیروی انسانی شهرداری شده و می‌شود.

وی با بیان اینکه فعلا هدفی مبنی بر تعدیل نیرو در شهرداری نداریم، افزود: شهردار آینده هر که باشد باید از نیروهای موجود در بدنه شهرداری در جای خود و بنا بر تخصص آنها برای مشکل‌گشایی از امور شهری استفاده کند چرا که نیازی به واردسازی نیروهای جدید نیست، نیروهای کنونی کافی و دارای تجربیات قابل اعتنایی هستند.

این عضو شورای شهر بندرعباس افزود: ای کاش در این میان گروه‌های درگیر کمی هم به فکر مردم و شهر بودند و تنها به دیدن منافع خود اصرار نمی‌ورزیدند و یادشان می‌ماند که این مردم بوده و هستند که برای بهتر شدن شرایط پای صندوق رای آمده‌اند.

وی به دیگر مشکل و مسئله پیش روی شهر بندرعباس اشاره و افزود: مبحث محدودیت درآمدی که متاثر از اقتصاد ملی نیز بوده است در این سال‌ها بندرعباس را اذیت کرده است در حالی که ما در شورای چهارم با رساندن بودجه شهرداری به 460 میلیارد تومان موفق به افزایش حدود سه برابر بودجه نسبت به دور قبل شورا شدیم.

باوقار یادآور شد: مسئولان و نمایندگان باید تمام تلاش خود را برای منتفع کردن بندرعباس از فعالیت‌های صنعتی و تجاری مجاور شهر به‌کار گیرند، چرا که شاهد هستیم علی‌رغم فعالیت ده‌ها واحد صنعتی، انرژی‌بر و گمرکات سودی از این فعالیت‌ها نصیب بندرعباس نمی‌شود.

وی افزود: این قابل تامل است که امروز شهرداری شیراز از بودجه سالانه‌ای معادل سه هزار و 500 میلیارد تومان برخوردار باشد و شهری همانند بندرعباس بودجه‌ای ناچیز در اختیار داشته باشد.

باوقار با بیان اینکه این مسئله را باید مسئولان و قانون‌گذاران متوجه باشند، گفت: شورا تنها اختیار نظارت بر عملکرد شهرداری را بر عهده دارد و نیاز است مسئولان توجه بیشتری به افزایش بودجه‌های شهرداری معطوف داشته باشند.

این عضو منتخب شورای پنجم بندرعباس یادآور شد: در شورای پنجم سعی داریم با واردسازی سرمایه‌ها و ترغیب سرمایه‌گذاران به حضور در بندرعباس، ساختار بودجه‌ای شهرداری بندرعباس را توسعه ببخشیده و متحول کنیم.

پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
مقررات جدید برای چک برگشتی تاج: شرایط تیم ملی بسیار خوب استابقای اعتدال در جامعه روحانیت یا انشعابی جدید؛ گزینه‎های پیش روی این تشکل کهناستاندار هرمزگان: بنادر هرمزگان برای تسهیل صادرات باید شبانه روزی شوندطرح تفصیلی شهر بندرعباس بازنگری می شودجزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضایی