کد خبر: 9415 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ مرداد 3:27 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
802 ارسال به دوست ارسال به دوست


باوقار:
همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوند


منتخب شورای پنجم و عضو شورای چهارم شهر بندرعباس نکات قابل تاملی را در آستانه انتخاب شهردار بندرعباس مطرح می کند.

به گزارش هرمزگان نیوز، اسلام باوقار با اشاره به آخرین وضعیت مبحث بررسی برنامه‌های کاندیدای شهرداری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام یک از کاندیداهای شهرداری بندرعباس را برای پست شهردار مناسبت‌تر می‌بینید، اظهار داشت: همه می‌توانند در صورت دیدن توانایی در خود برای کاندیداتوری پست شهرداری وارد عمل شوند و برنامه‌های خود را ارائه دهند تا شورا طبق توانایی‌های مربوطه در مورد آنها تصمیم بگیرد.

وی با اشاره به این که "میزان استقلال عمل شورا در تصمیم‌گیری و شائبه‌هایی مبنی بر اینکه شورا متهم به جانبداری و وابسته بودن به جناح و یا طیف خاص است" نیز گفت: شهرداری مکانی است که همه اعم از گروه‌های سیاسی، "دوستان سیاسی" و افراد مختلف دوست دارند حاکمیت آن را در دست خود بگیرند.

این عضو شورای چهارم و عضو منتخب شورای پنجم بندرعباس از کسانی که با عنوان "دوستان سیاسی" از آنها یاد کرد، خواست که به مسائل شهرداری ورود نکنند و در عین حال از این دسته خواست تا بگذارند شورا در فضای سالم کار خود را انجام دهد.

باوقار گفت: این درست نیست که هر گروه و فرد سیاسی به سهم خود شورا را تحت فشار قرار دهد.

وی در پاسخ به سوالی با این مضمون که برخی از شائبات و شایعات بیانگر این است که شهردار بندرعباس از همان روز صبح انتخابات مشخص شده و شورا توسط عده‌ای و طی ائتلاف‌های خاص و هدفدار چینش شده است، یادآور شد: از جانب خودم می‌توانم این را بگویم که به عنوان کاندیدایی مستقل و بدون هیچ وابستگی به فرد و گروهی وارد شورا شده‌ام و وامدار کسی نیستم.

این عضو منتخب شورای شهر بندرعباس افزود: این در حالی است که به همه نمایندگان (حوزه انتخابیه بندرعباس) و گروه‌های سیاسی احترام می‌گذارم و حتی از آنها مشورت می‌گیرم از توصیه‌پذیر نیستم و خود را مبرا از این چنین رفتار سیاسی می‌دانم.

باوقار گفت: در رویه انتخاب شهردار نیز به فردی رای خواهم داد که بدانم برای شهر و مردم مفید است، خواه حتی اگر بدانم آن فرد تک رای من را فقط خواهد داشت.

وی در پاسخ به اینکه "اغلب فعالان سیاسی و افکار عمومی بر این باورند که شهردار فعلی توسط شورا در این پست ابقا می‌شود"، افزود: به شخصه اعتقادم بر این است که همواره در راس مدیریت شهری یا سایر پست‌های مدیریتی باید از افراد با تجربه استفاده کرد، البته این تا زمانی است که برای تصدی پست شهرداری افرادی با تجربه‌تر و کارکشته‌تر وارد میدان نشده باشند.

باوقار همچنین گفت: احتمال بر این است که حتی اگر روزی قرار شد به شهردار فعلی رای بدهم به دلیل تجربه وی در چهار سال اخیر است چرا که می‌دانیم وی آزمون و خطاها را پشت سر گذاشته و سیستم داخلی و برونی شهرداری را به خوبی می‌شناسد و این در حالی است که اگر در اعلام برنامه‌ها و عملکردهای کاندیداها فردی قوی‌ را یافتیم به او رای می‌دهم.

وی با بیان اینکه نباید به دنبال "نام‌ها" بود و باید به عملکرد و تخصص افراد نظر داشته باشیم اظهار داشت: جناح‌ها، باندها و گروه‌های سیاسی باید با نگاهی منطقی رفتار کنند و نگاه‌شان به آینده بندرعباس باشد و بگذارند شورا از بین کاندیدای موجود بر اساس برنامه‌های آنان بهترین انتخاب را داشته باشد.

باوقار عمده‌ترین مشکل مدیریت شهرداری بندرعباس در دور پیش‌رو را "ساماندهی نیروی انسانی" و "محدودیت منابع درآمدی" عنوان کرد و افزود: گاهی متاسفانه مشاهده می‌شود گروه‌های صاحب نفوذ در ساختار شهرداری به دنبال وارد کردن نیروهای متمایل به خود هستند، امروز شما گروهی را در بندرعباس پیدا نمی‌کنید که بگوید به دنبال نفوذ بر شهرداری نیست این امر سبب به‌هم ریختگی در بعد نیروی انسانی شهرداری شده و می‌شود.

وی با بیان اینکه فعلا هدفی مبنی بر تعدیل نیرو در شهرداری نداریم، افزود: شهردار آینده هر که باشد باید از نیروهای موجود در بدنه شهرداری در جای خود و بنا بر تخصص آنها برای مشکل‌گشایی از امور شهری استفاده کند چرا که نیازی به واردسازی نیروهای جدید نیست، نیروهای کنونی کافی و دارای تجربیات قابل اعتنایی هستند.

این عضو شورای شهر بندرعباس افزود: ای کاش در این میان گروه‌های درگیر کمی هم به فکر مردم و شهر بودند و تنها به دیدن منافع خود اصرار نمی‌ورزیدند و یادشان می‌ماند که این مردم بوده و هستند که برای بهتر شدن شرایط پای صندوق رای آمده‌اند.

وی به دیگر مشکل و مسئله پیش روی شهر بندرعباس اشاره و افزود: مبحث محدودیت درآمدی که متاثر از اقتصاد ملی نیز بوده است در این سال‌ها بندرعباس را اذیت کرده است در حالی که ما در شورای چهارم با رساندن بودجه شهرداری به 460 میلیارد تومان موفق به افزایش حدود سه برابر بودجه نسبت به دور قبل شورا شدیم.

باوقار یادآور شد: مسئولان و نمایندگان باید تمام تلاش خود را برای منتفع کردن بندرعباس از فعالیت‌های صنعتی و تجاری مجاور شهر به‌کار گیرند، چرا که شاهد هستیم علی‌رغم فعالیت ده‌ها واحد صنعتی، انرژی‌بر و گمرکات سودی از این فعالیت‌ها نصیب بندرعباس نمی‌شود.

وی افزود: این قابل تامل است که امروز شهرداری شیراز از بودجه سالانه‌ای معادل سه هزار و 500 میلیارد تومان برخوردار باشد و شهری همانند بندرعباس بودجه‌ای ناچیز در اختیار داشته باشد.

باوقار با بیان اینکه این مسئله را باید مسئولان و قانون‌گذاران متوجه باشند، گفت: شورا تنها اختیار نظارت بر عملکرد شهرداری را بر عهده دارد و نیاز است مسئولان توجه بیشتری به افزایش بودجه‌های شهرداری معطوف داشته باشند.

این عضو منتخب شورای پنجم بندرعباس یادآور شد: در شورای پنجم سعی داریم با واردسازی سرمایه‌ها و ترغیب سرمایه‌گذاران به حضور در بندرعباس، ساختار بودجه‌ای شهرداری بندرعباس را توسعه ببخشیده و متحول کنیم.

پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
درس‎هایی از ٢٨ مردادناگفته‌های ستاد روحانیتوزیع سبد غذایی اقشار آسیب پذیر در شهریورماهطرح استحقاق‌سنجی بیمه سلامت در هرمزگان عملیاتی می‌شوداحمد مرادی:همگرایی خوبی میان نمایندگان هرمزگان وجود داردآشوری : هرمزگان به قطب انرژی کشور تبدیل می‌شودافزایش کیفیت فعالیت سمن ها با انعقاد تفاهم نامه بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشورگذرنامه گردشگران ورودی به ایران مهر نمی خوردتایلند خریدار خرمای پیارم حاجی آباد هرمزگان شدمدیرعامل بانک کشاورزی خبرداد : طرح جدید برای بدهکاران بالای صد میلیون تومانگیشه ی جنوب / قسمت اولآزاده رودانی و جانباز دوران دفاع مقدس : باید با انسجام و وحدت ، مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم خداحافظی با خیابان‌های انگلیسی بندرعباسفرماندار رودان خواستار عذرخواهی رسمی عوامل یک برنامه طنزشدیک حزب جدید به دهها حزب کشور اضافه شد + اسامی شورای مرکزیفیلم/ رییس شیلات ایران: هیچ شناور خارجی در آبهای ایران نیست!فیلم / حضور سرزده فرماندار جاسک بر عرشه کشتی چینی در خلیج فارساکبری : مسئولان قضایی جاسک به موضوع صیادی کشتی های چینی رسیدگی کنندمنصور آرامی از هرمزگانی های عازم المپیک آسیایی در تهران تجلیل کردتوضیحات استاندار درباره حضور چینی‌ها در آبهای هرمزگانامام جمعه اهل سنت بندرعباس:مناسک حج نمونه ای از عشق به پروردگار استنیروگاه بندرعباس بیش از دو میلیون مگاوات ساعت انرژی برق تولید کرده استبندرعباس از مسیر پروازهای چارتری حذف شدآغاز نام نویسی آزمون استخدامی شرکت توزیع برق هرمزگانتوزیع ماهی هوور با قیمت هرکیلو 11 هزار و 300 تومانفرماندار قشم:نارضایتی مردم از عملکرد ادارات قابل گذشت نیستنصب و راه اندازی 90 دوربین ترافیکی پلاک خوان در معابر هرمزگانافتتاح پاویون جدید فرودگاه بندرعباس تا دو ماه دیگرمختاری : بازارچه صنایع دستی در بندرعباس احداث می شودنخستین هتل جزیره هرمزتا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد آخرین وضعیت تشکیل دادگاه‌های ویژه اقتصادیانهدام دو باند کلان مواد مخدر در هرمزگان و سیستان و بلوچستانمختاری مدیرکل میراث‌فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری هرمزگان شدضرغامی : 75 درصد از کالا ها در بازار رودان دارای پرچسپ قیمت هستندچه کسی جایگزین ربیعی می‌شود؟راه‌اندازی اینترنت فضایی جدید با همکاری اسپیس ایکس، ناسا و دانشگاه استنفوردتشکیل کمیته‌ای برای شناسایی مدیران بازنشستهفرماندار قشم: تقویت امنیت اجتماعی از نتایج مستقیم رونق اقتصادی استسخنگوی قوه قضاییه:پرونده قضایی احمدی نژاد تشکیل شدکمیته امداد به مددجویان آسیب دیده از حوادث غرامت می دهد