کد خبر: 9367 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد 7:05 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
710 ارسال به دوست ارسال به دوست


جانشین فرماندهی ناجا:
100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50


جانشین فرمانده ناجا گفت: اکنون چیزی در حدود 10 درصد از کانتینرها به صورت تصادفی بررسی می شوند و هدف ما برای آینده این است که به جایی برسیم که 100 درصد آنها کنترل شوند.

به گزارش هرمزگان نیوز، سردار " اسکندر مومنی" در حاشیه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان هرمزگان در جمع خبرنگاران بیان داشت: رویکرد و اولویت اصلی نیروی انتظامی در حوزه قاچاق کالا پیشگیری و بازدارندگی و سپس مقابله و برخورد است.

وی افزود: استقرار ما در مبادی رسمی ابتدا در استان هرمزگان انجام می شود که با همکاری گمرک و مسئولان استانی مقدمات کار فراهم شده و به صورت تمام وقت در گمرک مستقر می شویم.
 
این مقام ارشد ناجا اذعان داشت: در همین راستا جلسه ای امروز با این موضوع تشکیل و هماهنگی های لازم در راستای تدابیر فرمانده ناجا و تمرکز بر اشراف اطلاعاتی و مبارزه با دانه درشت های قاچاق انجام شد.
 
سردار "مومنی" با اشاره به اینکه امنیت عینی بر عهده نیروی انتظامی و امنیت ذهنی بر عهده اصحاب رسانه است، تصریح کرد: قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا در استان هرمزگان راه اندازی شده که هدف اصلی آن پیشگیری از قاچاق کالا است؛ هماهنگی و اقدامات قانونی در مرکز در خصوص استقرار پلیس در گمرک صورت گرفته و امروز با حضور در استان، اقدامات اجرایی این مهم در حال بررسی است.
 
جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: موضوع بعدی کنترل «تمام شمار»  است، اکنون چیزی در حدود 10 درصد از کانتینرها به صورت تصادفی بررسی می شوند و هدف ما برای آینده این است که به جایی برسیم که 100 درصد آنها کنترل شوند.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر 15 دستگاه ایکس ری در سطح کشور تعبیه شده و امیدواریم به منظور کاهش قاچاق کالا، این تعداد به 50 دستگاه برسد.
 
جانشین فرمانده ناجا افزود: حدود 60 درصد واردات و صادرات کالای کشور از استان هرمزگان صورت می گیرد که تلاش ما بر این است کنترل ها به صورت مکانیزه انجام شود.
 
سردار مومنی اظهار داشت: در سه ماهه امسال درکل کشور پرونده های بالای 500 میلیون تومان 26 درصد و کل کشفیات 52 درصد افزایش داشته است که تعداد آنها 150 پرونده شده است.
 
جانشین فرمانده ناجا افزود: عملکرد استان هرمزگان در همه شاخص ها مطلوب است، در کشف کالای قاچاق افزایش و در جرایم امنیتی ، سرقت مسلحانه، آدم ربایی و ... کاهش چشمگیری داشته است.

 

پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
مقررات جدید برای چک برگشتی تاج: شرایط تیم ملی بسیار خوب استابقای اعتدال در جامعه روحانیت یا انشعابی جدید؛ گزینه‎های پیش روی این تشکل کهناستاندار هرمزگان: بنادر هرمزگان برای تسهیل صادرات باید شبانه روزی شوندطرح تفصیلی شهر بندرعباس بازنگری می شودجزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضایی