کد خبر: 9367 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد 7:05 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
913 ارسال به دوست ارسال به دوست


جانشین فرماندهی ناجا:
100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50


جانشین فرمانده ناجا گفت: اکنون چیزی در حدود 10 درصد از کانتینرها به صورت تصادفی بررسی می شوند و هدف ما برای آینده این است که به جایی برسیم که 100 درصد آنها کنترل شوند.

به گزارش هرمزگان نیوز، سردار " اسکندر مومنی" در حاشیه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان هرمزگان در جمع خبرنگاران بیان داشت: رویکرد و اولویت اصلی نیروی انتظامی در حوزه قاچاق کالا پیشگیری و بازدارندگی و سپس مقابله و برخورد است.

وی افزود: استقرار ما در مبادی رسمی ابتدا در استان هرمزگان انجام می شود که با همکاری گمرک و مسئولان استانی مقدمات کار فراهم شده و به صورت تمام وقت در گمرک مستقر می شویم.
 
این مقام ارشد ناجا اذعان داشت: در همین راستا جلسه ای امروز با این موضوع تشکیل و هماهنگی های لازم در راستای تدابیر فرمانده ناجا و تمرکز بر اشراف اطلاعاتی و مبارزه با دانه درشت های قاچاق انجام شد.
 
سردار "مومنی" با اشاره به اینکه امنیت عینی بر عهده نیروی انتظامی و امنیت ذهنی بر عهده اصحاب رسانه است، تصریح کرد: قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا در استان هرمزگان راه اندازی شده که هدف اصلی آن پیشگیری از قاچاق کالا است؛ هماهنگی و اقدامات قانونی در مرکز در خصوص استقرار پلیس در گمرک صورت گرفته و امروز با حضور در استان، اقدامات اجرایی این مهم در حال بررسی است.
 
جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: موضوع بعدی کنترل «تمام شمار»  است، اکنون چیزی در حدود 10 درصد از کانتینرها به صورت تصادفی بررسی می شوند و هدف ما برای آینده این است که به جایی برسیم که 100 درصد آنها کنترل شوند.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر 15 دستگاه ایکس ری در سطح کشور تعبیه شده و امیدواریم به منظور کاهش قاچاق کالا، این تعداد به 50 دستگاه برسد.
 
جانشین فرمانده ناجا افزود: حدود 60 درصد واردات و صادرات کالای کشور از استان هرمزگان صورت می گیرد که تلاش ما بر این است کنترل ها به صورت مکانیزه انجام شود.
 
سردار مومنی اظهار داشت: در سه ماهه امسال درکل کشور پرونده های بالای 500 میلیون تومان 26 درصد و کل کشفیات 52 درصد افزایش داشته است که تعداد آنها 150 پرونده شده است.
 
جانشین فرمانده ناجا افزود: عملکرد استان هرمزگان در همه شاخص ها مطلوب است، در کشف کالای قاچاق افزایش و در جرایم امنیتی ، سرقت مسلحانه، آدم ربایی و ... کاهش چشمگیری داشته است.

 

پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
موفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شونداستقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیپرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی منازل روستاییان در هرمزگان