کد خبر: 9360 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد 8:43 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
998 ارسال به دوست ارسال به دوست


اختصاصی/
سرانجامِ ماكت غول‌آسای ناو هواپیمابر ایرانی+تصاویر


روزی كه خبر آماده‌سازی ماكت ناو هواپیمابر ایرانی به اشتباه در برخی از رسانه‌ها به ساخت ناو هواپیمابر ترجمه و یا تعبیر شد، گمانه‌های متعددی در مورد این سازه غول آسا كه بعدها گفته شد مرتبط با پروژه ای سینمایی بوده مطرح شد.

به گزارش هرمزگان نیوز، در آن زمان (ماه های نخستین سال 93) سی ان ان در خبری با این تیتر كه "ایران در حال ساخت ماکت بزرگ ترین ناو هواپیمابر جهان است"، نوشته بود: این رزم‌ناو ماکتی دقیقا مشابه ناو هواپیمابر یو اس اس نیمیتز است که بزرگ ترین ناو هواپیمابر دنیا است. روی این ماکت ناو هواپیما بر به تعداد هواپیماهای موجود روی ناو نیمیتز، تصویر هواپیما نقاشی شده است.

 

شبکه خبری سی ان ان با انتشار یک تصویر ماهواره ای گفته بود، ایران در حال ساخت ماکت مشابه یک ناو هواپیمابر هسته ای آمریکا در جنوب این کشور است.

 

بر اساس گزارش سی ان ان تصاویر ماهواره های تجاری نشان داده بودند، ایران در حال ساخت ماکت رزم‌ناو بزرگ آمریکایی  "یو اس اس نیمیتز" در بندرعباس است.

 

سی ان ان همچنین گفته بود، برخی از مقامات نظامی آمریکا گفته اند که ممکن است هدف از ساخت این ماکت، استفاده از آن در جهت مقاصد تبلیغاتی در مانورهای نظامی ایران باشد.

 

واشنگتن پست نیز در آن زمان طی گزارشی كه متاسی از گزارش نیوریوك تایمز بود، گفته بود: ماه گذشته، نیویورک تایمز گزارش داده که تصاویر ماهواره ای از ایران نشان می دهد که این کشور در حال ساخت نمونه ای از روی ناو نیمیتز آمریکا است که با سوخت هسته ای کار می کند.

در ادامه گزارش این روزنامه آمریکایی آمده بود: چرا ایران باید چنین کاری کند؟ تحلیلگران می گویند که این ناو به عنوان تبلیغات یا هدفی تمرینی منفجر خواهد شد.

 

رسانه های داخلی آن زمان این فرضیه را رد کرده و گزارش دادند که این ناو متعلق به یک فیلم در مورد حمله ناو وینسز به هواپیمای مسافربری ایران است.

 

این در حالی بود، كه دیجیتال گلوب و گوگل در اواخر فرودین ماه 93 تصاویری جدید كه گفته می شد از کارخانه کشتی سازی موسوم به گاچین است منتشر کردند که مراحل ساخت و ساز این ماكت ناو در ایران را نشان می داد.

 

اما اگر این روزها مشتاق دیدن این سازه قابل اعتنا و اطلاع از سرنوشت آن باشیم، به راحتی و با كمی دقت می توان این ماكت را در ساحل شرقی و مجاور بندر شهید باهنر، به راحتی از پنجره پروازهای بندرعباس-كیش و یا پروازهایی كه دارای سیر حركتی موازی ساحل هستند، به تماشا نشست.

 

این سازه كه اكنون طرح های نقاشی شده جنگنده ها بر روی آن از بین رفته، در گوشه ای از ساحل به حال خود رها شده و باید منتظر ماند برای آینده آن چه تصمیمی گرفته خواهد شد.

 

پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
جزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضاییدو هرمزگانی در لیست داغ‌ترین‌های مردادیسرپرست روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان منصوب شدفیلم 13 میلیون دلاری فرهادی در اسپانیا 100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50 پیشی گرفتن حاجیه ها از حاجی ها