کد خبر: 9360 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد 8:43 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
2369 ارسال به دوست ارسال به دوست


اختصاصی/
سرانجامِ ماكت غول‌آسای ناو هواپیمابر ایرانی+تصاویر


روزی كه خبر آماده‌سازی ماكت ناو هواپیمابر ایرانی به اشتباه در برخی از رسانه‌ها به ساخت ناو هواپیمابر ترجمه و یا تعبیر شد، گمانه‌های متعددی در مورد این سازه غول آسا كه بعدها گفته شد مرتبط با پروژه ای سینمایی بوده مطرح شد.

به گزارش هرمزگان نیوز، در آن زمان (ماه های نخستین سال 93) سی ان ان در خبری با این تیتر كه "ایران در حال ساخت ماکت بزرگ ترین ناو هواپیمابر جهان است"، نوشته بود: این رزم‌ناو ماکتی دقیقا مشابه ناو هواپیمابر یو اس اس نیمیتز است که بزرگ ترین ناو هواپیمابر دنیا است. روی این ماکت ناو هواپیما بر به تعداد هواپیماهای موجود روی ناو نیمیتز، تصویر هواپیما نقاشی شده است.

 

شبکه خبری سی ان ان با انتشار یک تصویر ماهواره ای گفته بود، ایران در حال ساخت ماکت مشابه یک ناو هواپیمابر هسته ای آمریکا در جنوب این کشور است.

 

بر اساس گزارش سی ان ان تصاویر ماهواره های تجاری نشان داده بودند، ایران در حال ساخت ماکت رزم‌ناو بزرگ آمریکایی  "یو اس اس نیمیتز" در بندرعباس است.

 

سی ان ان همچنین گفته بود، برخی از مقامات نظامی آمریکا گفته اند که ممکن است هدف از ساخت این ماکت، استفاده از آن در جهت مقاصد تبلیغاتی در مانورهای نظامی ایران باشد.

 

واشنگتن پست نیز در آن زمان طی گزارشی كه متاسی از گزارش نیوریوك تایمز بود، گفته بود: ماه گذشته، نیویورک تایمز گزارش داده که تصاویر ماهواره ای از ایران نشان می دهد که این کشور در حال ساخت نمونه ای از روی ناو نیمیتز آمریکا است که با سوخت هسته ای کار می کند.

در ادامه گزارش این روزنامه آمریکایی آمده بود: چرا ایران باید چنین کاری کند؟ تحلیلگران می گویند که این ناو به عنوان تبلیغات یا هدفی تمرینی منفجر خواهد شد.

 

رسانه های داخلی آن زمان این فرضیه را رد کرده و گزارش دادند که این ناو متعلق به یک فیلم در مورد حمله ناو وینسز به هواپیمای مسافربری ایران است.

 

این در حالی بود، كه دیجیتال گلوب و گوگل در اواخر فرودین ماه 93 تصاویری جدید كه گفته می شد از کارخانه کشتی سازی موسوم به گاچین است منتشر کردند که مراحل ساخت و ساز این ماكت ناو در ایران را نشان می داد.

 

اما اگر این روزها مشتاق دیدن این سازه قابل اعتنا و اطلاع از سرنوشت آن باشیم، به راحتی و با كمی دقت می توان این ماكت را در ساحل شرقی و مجاور بندر شهید باهنر، به راحتی از پنجره پروازهای بندرعباس-كیش و یا پروازهایی كه دارای سیر حركتی موازی ساحل هستند، به تماشا نشست.

 

این سازه كه اكنون طرح های نقاشی شده جنگنده ها بر روی آن از بین رفته، در گوشه ای از ساحل به حال خود رها شده و باید منتظر ماند برای آینده آن چه تصمیمی گرفته خواهد شد.

 

پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نخستین شناور تفریحی در مسیر جزیره قشم- هنگام ساخته شدممنوعیت صادرت ۱۷ قلم کالای داخلی از هرمزگانخرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگانرئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند