کد خبر: 9358 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد 8:25 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
642 ارسال به دوست ارسال به دوست


جادری
با تصویب كمیسیون نظارت بر سفرهای خارجی به ایتالیا رفتیم


استاندار هرمزگان با بیان اینكه دعوتنامه رسمی از مسئولان هرمزگان برای سفر به استان پولیا ایتالیا از مهر ماه سال 95 ارسال شده بود، گفت: همه کارهای قانونی این سفر انجام و در کمیسیون نظارت بر سفرهای خارجی كاركنان دولت که یک عضو آن نیز از مجلس به تصویب رسید و مجوز آن صادر شد.

به گزارش هرمزگان نیوز، جاسم جادری در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان با بیان اینكه سیاست دولت و نظام توسعه صادرات است، عنوان كرد: اگر می خواهیم کشوری توسعه یافته باشیم و حرف اول را در منطقه براساس سند چشم انداز بزنیم باید به سمت توسعه صادرات و روابط اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی با دنیا برویم.

 

وی ادامه داد: در همه زمینه‌ها باید روابط خود را با كشورهای مختلف تنظیم کنیم و بتوانیم از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی در بالا بردن درآمد سرانه کشور بهره ببریم.

 

استاندار هرمزگان افزود: موقعیت سیاسی ایران پس از برجام تقویت شده است و بر این اساس از ما برای سفر به کشورهای مختلف دعوت می شود و باید از این فرصت برای تقویت روابط اقتصادی استفاده کنیم.

 

جادری با بیان اینكه دعوتنامه رسمی از مسئولان هرمزگان برای سفر به استان پولیا ایتالیا از مهر ماه سال 95 ارسال شده بود، اظهار داشت: همه کارهای قانونی این سفر انجام و در کمیسیون نظارت بر سفرهای خارجی كاركنان دولت که یک عضو آن نیز از مجلس به تصویب رسید و مجوز آن صادر شد.

 

وی گفت: هدف ما مطرح کردن نام بزرگ هرمزگان و معرفی ظرفیت های این استان در دنیاست و اگر با افکار تنگ نظرانه با هم حرف بزنیم به جایی نمی رسیم و مدیران باید ضمن دوری از حواشی، وظایف اصلی خود را انجام دهند.

 

استاندار هرمزگان تصریح كرد: طبق اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت ملاک ارزیابی واحدها صادرات است و باید از طریق این کارگروه زمینه صادرات را فراهم کنیم.

 

جادری خاطرنشان كرد: توسعه صادرات با حرف محقق نمی شود و باید کالاهای خود را به طرف خارجی معرفی کنیم و برای ایجاد بازارهای جدید تلاش کنیم.

 

وی با تاكید بر اینكه در راستای حمایت از صادرکنندگان اجرای مشوق های صادراتی پیگیری شود، بیان داشت: بین صادرکنندگان و تولید کنندگان باید رابطه مستقیمی برقرار شود و همچنین برنامه ریزی برای ارتقاء تعدادی از بنادر استان صورت گیرد.

 

استاندار هرمزگان اضافه كرد: نمایشگاه های توانمندی ها و فرصت های تجاری و اقتصادی هرمزگان در زمینه محصولات کشاورزی، شیلات، صنعت و معدن و خدمات با همكاری بخش خصوصی در کشورهای هدف برگزار شود.

 

*توسعه روابط با کشورهای اروپایی در برنامه اصلی کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی هرمزگان قرار دارد

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نیز در این نشست اظهار داشت: برنامه های این کارگروه طی سه سال گذشته نتایج ملموسی داشته و توسعه روابط تجاری و خارجی از اهداف اصلی کارگروه بوده است.

 

خلیل قاسمی افزود: یکی از بخش های اصلی اقتصاد مقاومتی برون گرایی اقتصاد است و برای توسعه روابط اقتصادی انجام سفرها و پذیرش هیئت های اقتصادی خارجی در برنامه استان بوده است.

 

وی گفت: ما برای ارتباط کشورهای هدف برنامه ریزی کرده ایم و توسعه روابط با کشورهای اروپایی در برنامه اصلی کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قرار دارد و طبق دعوت صورت گرفته سفر مدیران استان به ایتالیا شکل گرفت.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تصریح كرد: برای توسعه روابط با کشور عمان نیز روز 18 مرداد ماه سال جاری هیئت بزرگ تجاری بخش خصوصی و دولتی عمان به بندر جاسک سفر می کند و بنا داریم نمایشگاه جانبی از محصولات کشاورزی کشور را در این سفر برپا و دیگر ظرفیت ها را معرفی كنیم.

 

*پروسه سفر هیئت مدیران هرمزگان به استان پولیا ایتالیا به عنوان سفر دیپلماتیک توسط وزارت امور خارجه تایید شد

مشاور امور سرمایه گذاری و بین الملل استاندار هرمزگان نیز در این نشست بیان داشت: در مهر ماه سال 95 استاندار پولیا ایتالیا ابراز علاقه مندی برای توسعه روابط استانی که بخشی از آن مربوط به خواهرخواندگی بندرعباس و بندر باری بود را مطرح کرد.

 

رضا مدرس ادامه داد: پس از آن  دعوتنامه رسمی را دریافت کردیم و موضوعات و مکاتبات براساس دعوتنامه رسمی پیگیری شد.

 

وی افزود: در این راستا متن تفاهم نامه پیشنهادی طرف ایتالیایی با استان هرمزگان دریافت شد و ما نیز براساس مصالح کشور تفاهم نامه را اصلاح کردیم كه هدف اصلی از آن توسعه روابط اقتصادی و گردشگری بود.

 

مشاور امور سرمایه گذاری و بین الملل استاندار هرمزگان اظهار داشت: این تفاهم نامه به تایید اداره معاهدات و حقوق بین المللی عمومی وزارت خارجه و همچنین وزارت کشور رسید تا استاندار هرمزگان بتواند تفاهم نامه را در سطح دیپلماتیک با رعایت تشریفات امضا کند.

 

مدرس خاطرنشان كرد: تاکید ما تایید و تعهد وزارت خارجه ایتالیا برای اجرایی شدن این تفاهم نامه بود كه طرف ایتالیایی تاییده شفاهی وزارت خارجه این كشور را گرفته و مقرر شد ظرف یک ماه آینده تاییده کتبی وزارت خارجه ایتالیا را اخذ کند و در سفر استاندار پولیا به هرمزگان تفاهم نامه میان دو استان امضا خواهد شد.

 

وی گفت: با اجرای این تفاهم نامه براساس اجازه دولت های ایران و ایتالیا، استان های هرمزگان و پولیا می توانند ارتباط مستقیم با یکدیگر داشته باشند.

 

مشاور امور سرمایه گذاری و بین الملل استاندار هرمزگان اضافه كرد: پروسه سفر هیئت مدیران هرمزگان به استان پولیا ایتالیا و مذاکرات آن از طریق وزارت امور خارجه به عنوان سفر دیپلماتیک تایید و از سوی وزارت کشور و هیئت نظارت بر سفرهای کارکنان دولت رصد و نظارت شده است.

 

مدرس یادآور شد: همچنین در این سفر تفاهم نامه و قرارداد سرمایه گذاری 140 میلیون یورویی كنسرسیومی از یك شركت ایتالیایی و دیگر كشورهای اروپایی جهت تولید برق از انرژی خورشیدی در هرمزگان منعقد شد كه فاز مطالعات آن آغاز شده است.

 

*توافق میان دانشگاه هرمزگان و دانشگاه های باری و پلی تکنیک استان پولیا جهت انتقال فناوری و دانش

رئیس دانشگاه هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینكه سفر بنده به همراه مدیران استان به ایتالیا براساس مجوز هیئت نظارت بر سفرهای کارکنان دولت و با موافقت وزارت علوم صورت گرفت، اظهار داشت: با توجه به سند چشم انداز 20 ساله کشور گسترش همکاری های بین المللی میان دانشگاه های كشور با دانشگاه های دیگر کشورها امری اجتناب ناپذیر است.

 

علی اكبر شیخی فینی افزود: در این سفر دو نشست هم اندیشی با روسای دانشگاه های باری و پلی تکنیک استان پولیا برگزار شد.

 

وی گفت: دانشگاه باری دارای سابقه 92 ساله است و در خصوص اجرای دوره های مشترک سطوح تحصیلات تکمیلی، تبادل استاد و دانشجو، اعزام دانشجویان دوره دکتری و ایجاد فرصت های مطالعاتی و نشر آثار و توسعه همکاری های علمی میان دانشگاه هرمزگان و باری تفاهمات خوبی در این سفر انجام شد.

 

علی فتی رئیس پارك علم و فناوری هرمزگان نیز در این نشست، بیان داشت: در این سفر در جهت همکاری علمی و فناوری میان دانشگاه هرمزگان و دانشگاه باری و انتقال فناوری و دانش توافق خوبی انجام شد.

 

*سفر مدیران هرمزگان به ایتالیا براساس پروتکل های بین المللی انجام شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان نیز در بخش دیگری از این نشست، عنوان كرد: پروتکل های بین المللی برای ارتباط میان کشورها وجود دارد و بسترهای حقوقی آن فراهم است و در گذشته نیز هیئت هایی از استان هرمزگان سفرهایی به دیگر کشورها داشته اند.

 

صالح دریانورد یکی از زمینه های شکست تحریم را توسعه روابط دانست و ادامه داد: قوانین داخلی تعریف شده ای در این زمینه وجود دارد و اگر دعوتی از مقامات استانی انجام شود، نهادهایی وجود دارد که اجازه سفر را می دهند و سفر براساس پروتکل های بین المللی و نظارت های دستگاه های ناظر صورت می گیرد و سفر مدیران هرمزگان به ایتالیا نیز طبق این رویه انجام شد.

 

پایان/ نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
روحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کردمعاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباسنامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییهخورشهناز، کانال انتقال فاضلاب یا شاهراه ورود مشکلات بهداشتیاختصاص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه تالاب آذینی سیریکقیمت انواع محصولات ایران خودرو در نمایندگی و بازارنماینده غرب هرمزگان نائب رئیس فراکسیون مناطق آزاد و تجاری در مجلس شدمسابقه استندآپ کمدی "شرجی" در بندرعباس برگزار می‌شودلغو صدور روادید برای شهروندان عمانی مسافر ایراناستقبال هرمزگان از سرمایه گذاری شیلاتی در جمهوری اسلامی موریتانیمتن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسمدانشکده علوم قرآنی هرمزگان در حال تعطیلی استمجمع تشخیص لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد جدید را مغایر سیاست ها می داندنیروگاه سیکل ترکیبی هرمز وارد مدار شدآغاز بیمه صنعتگران صنایع دستی در هرمزگانسخنگوی وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته می شوندایجاد چهارصد فرصت شغلی طی 5 ماه آینده در جزیره هرمزنتایج رسمی انتخابات نظام مهندسی ساختمان اعلام شد40 مدرسه با مشارکت بنگاه های اقتصادی در هرمزگان احداث شودمراسم ترحیم زنده یاد ایوب دبیری نژاد/ گزارش تصویری بهره مندی شناورهای دریایی سنتی از سوخت یارانه ایترانزیت خودرو؛ فرصت طلایی برای تجارت در بندر لنگهنرخ جدید کرایه اتوبوس دانشجویان دانشگاه هرمزگان اعلام شدپیکرایوب دبیری نژاد پیشکسوت مطبوعات هرمزگان به خاک سپرده شدثبت نام آزمون وکالت ۹۷ آغاز شدجزئیاتی ازحمله موشکی سپاه/موشک‌های قیام و ذوالفقار برسرتروریست‌هاارزش روز هر سهم مشمولان سهام عدالت، ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شدآغاز توزیع برنج خارجی احتکار شده در هرمزگان‍درخواست رحمانی‌فضلی از رئیس‌جمهور برای کناره گیری از دبیر کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر برداشت خرمای پیارم از نخلستان های حاجی آباد آغاز شدفصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهر آغاز می شود