کد خبر: 9343 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۹ تير 2:51 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
252 ارسال به دوست ارسال به دوستشهردار خارجی استخدام کنید


آرتا زاهدی_ رخدادهای اخیر در مدیریت شهری نشان داد شورای شهر نمی‌تواند مستقل و به‌دور از فشارهای خارجی شهردار انتخاب کند.

به گزارش هرمزگان نیوز، به نقل از بادگیر (@Badgeer  )، اتفاقات سال‌های اخیر در شهرداری بندرعباس و آوازه‌هایی که از شورای شهر بندرعباس به گوش می‌رسد اثبات کرده هرگاه بندرعباس از مدیران استانی در برنامه‌های خود استفاده کرده نه تنها شکست‌خورده بلکه گاهی صدای تخلفات شهرداری گوش مردمان این شهر غریب را ـ که لقب پایتخت اقتصادی کشور را یدک می‌کشد ـ کر کرده است.

 

شورای شهر سیاسی در ادوار گذشته شهردار سیاسی نیز انتخاب کرده و آن‌چه بر همگان مبرهن شده عدم انتخاب صحیح مدیر شهری بوده. شهرداری هیچ‌گاه در تعاریف، مکانی برای سیاسی‌کاری نبوده و ماهیت آن جایی برای مردم و خدمات‌رسانی به آنها تعریف شده و شاید یکی از دلایل استقلال شهرداری همین مسئله باشد.

 

رخدادهای اخیر در مدیریت شهری نشان داد شورای شهر نمی‌تواند مستقل و به‌دور از فشارهای خارجی شهردار انتخاب کند و گاهی به گوش رسیده برخی از اعضای شهر این جمله را می‌گویند "انتخاب بین بد و بدتر بود و چاره‌ای نداشتیم".

 

حال که سیاست در رگ و پی مدیریت شهر نفوذ کرده به نظر بسیاری، تنها درمان‌اش شاید استفاده از یک مدیر خارجی باشد؛ یعنی استفاده از توان یک مدیر از خارج استان. مدیری که عملکرد قابل‌قبولی داشته باشد، به جناحی وصل نباشد، تجربه و علم و دانش مدیریت شهری داشته باشد و برای ارتقای خدمات و بسیاری دیگر از مسائل شهری برنامه دقیق و منظم داشته باشد و ... .

 

مدیری که بتواند سیستم و نظام پیر شهرداری بندرعباس را جوان کرده و بتواند با خلاقیت و ایده‌هایی نو بندرعباس را به جایگاه واقعی خود برساند.

 

چه‌بسا دیده شده در برخی از شهرها از توان و دانش مدیران کلان‌شهرهای موفق استفاده کرده و توانسته‌اند بهترین تغییر و تحولات را انجام دهند.

 

ارائه خدماتی چون حمل‌و‌نقل، زیباسازی شهری، مسائل فرهنگی که از بدیهیات و جزو وظایف تعریف‌شده یک شهرداری است و البته بندرعباس در این مقوله‌ها هم از اوضاع بسامان و خوبی برخوردار نیست.

 

به همین دلیل استفاده از مدیری با جهان‌بینی و نگرشی نو تر لزوم نخستین در انتخاب شهردار برای بندرعباس است. مدیری که بیخ و بن سیستم شهری را بشناسد و برای آن راهکار و برنامه ارائه دهد.

 

بندرعباس پتانسیل بهترین اتفاقات را دارد.

 

پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
جزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضاییدو هرمزگانی در لیست داغ‌ترین‌های مردادیسرپرست روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان منصوب شدفیلم 13 میلیون دلاری فرهادی در اسپانیا 100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50 پیشی گرفتن حاجیه ها از حاجی ها