کد خبر: 9197 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت 11:59 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
450 ارسال به دوست ارسال به دوست


جادوان در پاسخ به هرمزگان نیوز
احتمال آغاز فعالیت دانشکده نفت دانشگاه هرمزگان/ توقف پذیرش دانشجو در علمی کاربردی تایدواتر


رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان از آغاز احتمال فعالیت دانشکده نفت دانشگاه هرمزگان و توقف پذیرش و احتمال انحلال واحد آموزشی علمی کاربردی تایدواتر بندرعباس خبر داد.

به گزارش هرمزگان نیوز،‌ موسی جاودان امروز در نشستی خبری با بیان اینکه در حال حاضر 70 موسسه آموزشی در هرمزگان دایر است، اظهار داشت: 65 هزار دانشجوی فعال در هرمزگان داریم.
وی ادامه داد: از 24 مرکز علمی کاربردی در استان تاکنون 4 مورد تعطیل شده است که در این میان می توان به واحدهای مرتبط با امور زندان ها، پست و شهرک های صنعتی اشاره کرد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان، با بیان اینکه انتظار بر این نیست که بخش‌های صنعتی به آموزش‌های علمی کاربردی و تربیت مختصص بی تفاوت باشند، اضافه کرد: 75 درصد از مجموع فارغ التحصیلان علمی کاربردی که از سال 82 تاکنون مجموع آنها به 20 هزار نفر می رسد شاغل شده اند.
وی گفت: در حال حاضر تعداد هشت هزار و 500 دانشجو در واحدهای علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند که در 224 رشته در بخش‌های کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.
جاودان با اشاره به اینکه 40 درصد دانشجویان فعال دانشگاه علمی کاربردی در استان را بانوان تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: 14 درصد از مجموع دانشجویان در مراکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: متاسفانه برخی از دستگاه‌هایی که واحدهای علمی کاربردی را اداره می‌کنند این مبحث را جدی نمی‌گیرند و دلیل بی کیفیتی برخی از این واحدها ریشه در تفکر حاکم به این نوع واحدهای آموزش‌ی دارد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان به ظرفیت‌های استان اشاره و افزود: به عنوان نمونه در شهرستان حاجی آباد حدود هزار و 500 گونه گیاهی داریم که بخش قابل توجهی از آنها دارویی درمانی هستند و جا دارد که مراکز علمی کاربردی هم طراز با نیازها و ظرفیت‌ها در اینگونه مناطق فعال شود.
جاودان افزود: متاسفانه دانشگاه علمی کاربردی استان در جدول رده‌بندی دانشگاه‌های علمی کاربردی استان‌‌ها معمولا در اکثر شاخص‌ها رتبه خوبی نداشته‌ و در این راستا تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته‌ایم که شاخص‌های موجود را ارتقا دهیم.
وی ادامه داد: در استان به ایجاد یک مرکز آموزش علمی کاربردی مرتبط با حوزه صنعت نیاز داریم که برای راه‌اندازی آن نیازمند رایزنی‌ها و پیگیری‌ها در سطوح عالی استانی هستیم.
جاودان که سابقا معاون دانشگاه هرمزگان بوده در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به خبرنگار هرمزگان نیوز با اشاره به اینکه باید به سمت توسعه واحدهای آموزشی مرتبط با صنعت حرکت کنیم، اضافه کرد: دانشکده صنعت نفت دانشگاه هرمزگان احتمال زیاد در شهریور امسال فعالیت خود را آغاز کند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان اگر ادعا داریم که پایتخت صنعت کشور هستیم، باید دست کم چندین مرکز مهم علمی کاربردی مرتبط با حوزه صنعت داشته باشیم.
وی افزود: به دلیل برخی از تخلفات، واحد آموزشی علمی کاربردی تایدواتر که تحت عنوان آموزش های فراساحل فعالیت داشت، از دو سال پیش از پذیرش دانشجو منع شده و در آستانه تعطیلی کامل و انحلال قرار دارد و این در حالیست ما به طور جد پیگیر رفع مشکل داریم.
جاودان اضافه کرد: این مرکز در حال حاضر 200 دانشجو دارد و امید است که مشکل رفع شود.
پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
جزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضاییدو هرمزگانی در لیست داغ‌ترین‌های مردادیسرپرست روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان منصوب شدفیلم 13 میلیون دلاری فرهادی در اسپانیا 100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50 پیشی گرفتن حاجیه ها از حاجی ها