کد خبر: 9181 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۷ ارديبهشت 8:03 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
547 ارسال به دوست ارسال به دوستکشف محموله گردوی قاچاق در کیش/ عدم صلاحیت گمرک نخل‌تقی در ترخیص کالاهای توقیفی اخیر


فرمانده دریابانی کیش از توقیف محموله ای قاچاق در آب های این جزیره جنوبی خبر داده و می گوید این ترخیص بخش از کالاهای این محموله که به سمت نخل تقی در بوشهر در حرکت بوده در صلاحیت کمرگ مقصد نیست.

به گزارش هرمزگان نیوز، سرهنگ رحیم جهانبخش از توقیف دو فروند لنج حامل کالاهای قاچاق به ارزش تقریبی 60 میلیارد ریال و دستگیری 14 نفر در این زمینه در (16 و 20 مایلی) آبهای حوزه استحفاظی جزیره کیش خبر داد.
وی در مورد جزئیات کشف کالاهای قاچاق از این دو لنج گفت: دریادلان پایگاه مرزبانی کیش در یک عملیات گشت و اقدام اطلاعاتی در راستای مبارزه با قاچاق کالا، دو فروند لنج حامل بیش از 60 میلیارد ریال کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.
وی افزود: این دو فروند لنج بر اساس اظهار ناخدای کشتی ها، عازم گمرک نخل تقی در استان بوشهر بودند که به لحاظ ممنوعیت کالاها، دو لنج توقیف شدند و به مبادی قانونی معرفی می شوند.
فرمانده دریابانی کیش با بیان اینکه عمده اجناس قاچاق شده معادل تولید داخل دارد افزود: بر اساس اظهارات اولیه، لوازم توقیف شده شامل، یخچال، 50 دستگاه کولر، 160 دستگاه لباسشویی، آبسردکن، پتو و انواع نوشیدنی است .
وی گفت: چهار بسته بزرگ حاوی 500 دستگاه لب تاپ و تبلت، دستگاه بازی پلی استیشن، گردو، حدود 25 تن برنج خارجی و پوشاک خارجی از دیگر کالای کشف شده در این لنج هاست .
سرهنگ جهانبخش تصریح کرد : مجموع کالای موجود دراین دو لنج فراتر از موضوع کالای ته لنجی است و بیشتر کالا ها در صلاحیت ترخیص گمرگ نخل تقی نیست .
وی با تاکید براینکه همکاری خوبی از سوی مقام قضایی وجود دارد ابراز امیدواری کرد که گمرک نیز در این زمینه ورود و برخورد قانونی داشته باشد .
فرمانده دریابانی کیش گفت  فرایند قاچاق کالا لطمه های شدیدی به تولید داخل می زند و سبب رکود کارگاه های داخلی و افزایش نرخ بیکاری می شودکه باید رسیدگی کامل در این زمینه صورت گیرد.
وی تصریح کرد : این کالا به دلیل اینکه معادل تولید داخل دارند باید معدوم شوند ، پوشاک بدست آمده دارای تصاویر نامناسب ضد فرهنگی هستند که برازنده استفاده در داخل کشور اسلامی نیست .
فرمانده نیروی انتظامی کیش در پاسخ به اینکه چند نفر از عوامل در این عملیات دستگیر شدند، اظهار کرد: در جریان انتقال این کالا ها 14 نفر دستگیر شدند که بر اساس دستور مقام قضایی اقدامات لازم صورت می گیرد.
وی در مورد طرح دریادلان عاشورایی و مبارزه جدی با کالای قاچاق اظهار کرد: از ابتدای این طرح 32 فروند لنج در آبهای حوزه استحفاظی مرزبانی دریابانی کیش در حین تردد و طی مسیر به سواحل استان های بوشهر و هرمزگان توقیف شده که بیش از 50 میلیارد تومان کالای قاچاق از آنها بدست آمده است که عمده کالاهای بدست آمده معادل تولید داخل دارد .
عملیات دریا دلان عاشورایی از مهر سال 95 با هدف حراست از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران و ذخایر گونه های نادر جانوری در محیط دریایی خلیج فارس به اجرا در آمده است.
سرهنگ جهانبخش در مورد اضافه شدن شناورهای کمکی برای عملیات گفت : دو لنج اخیر توسط ناوچه جدیدی که به مجموعه اضافه شده توقیف شده اند .
جانشین فرمانده دریابانی کیش نیز در مورد مبدا و مقصد حرکت این دولنج گفت : این دو لنج از مبدا شارجه امارات به سمت بندر نخل تقی در استان بوشهر حرکت کرده بودند که حدود ساعت 19 جمعه شب در 16 و 20 مایلی جزیره کیش متوقف شدند .
سرهنگ علی اصغر جمالی افزود : با بررسی اجمالی بیشتر کالاها تجاری بودند که گمرک بوشهر به ویژه نخل تقی توانایی و صلاحیت ترخیص آن را نداشتند .
وی افزود: با هماهنگی مقام قضایی لنج های توقیف شده به داخل اسکله هدایت شدند و اقدامات قضایی صورت گرفته است
نخل تقی بندری در استان بوشهر در جنوب ایران است و در بخش مرکزی شهرستان عسلویه قرار دارد.
این شهر در ۱۲ کیلومتری جنوب شرقی روستای شیرینو و در ۳۰۰ متری کرانه خلیج فارس قرار دارد و ارتفاعش از سطح دریا ۲ متر است.


منبع مانا


پایان/نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
جزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضاییدو هرمزگانی در لیست داغ‌ترین‌های مردادیسرپرست روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان منصوب شدفیلم 13 میلیون دلاری فرهادی در اسپانیا 100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50 پیشی گرفتن حاجیه ها از حاجی ها