کد خبر: 9162 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۴ ارديبهشت 10:39 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
176 ارسال به دوست ارسال به دوست


در پانزدهمین سال حفاظت از تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها؛
دانش آموزان شیب‌درازی در قشم آموزش‌های محیط زیستی دیدند


رابعه انصاری نسب-تعدادی از دانش آموزان قشمی با شعار "سهم من از زمین به اندازه همه بچه‌های دنیاست" به مناسبت روز جهانی زمین پاک و در پانزدهمین سال طرح حفاظت از رویه تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های پوزه عقابی در ساحل روستای شیب‌دراز، تحت آموزش‌های مرتبط با محیط زیست قرار گرفتند.

به گزارش هرمزگان نیوز، مدیر اداره کل محیط زیست سازمان منطقه آزاد  قشم در حاشیه این برنامه محیط زیستی گفت: از سال 93 تاکنون برنامه‌های آموزشی مرتبط با محیط زیست برای کودکان پنج روستای قشم برگزار می‌کنیم که نتیجه آن را بدون شک در 10 سال آینده خواهیم دید.
 

دکتر حقدل با اشاره به اینکه استمرار برنامه‌های آموزشی روز جهانی محیط زیست از اهمیت بالایی برای ما در نیل به هدف تربیت کودکان کاوشگر و آگاه به مسائل محیط زیستی می‌تواند موثر واقع شود افزود: این برنامه‌ها در قالب برگزاری کارگاه و مسابقه روز جهانی در شهرستان قشم شروع و اجرایی شده است.
فعال طبیعتگردی و مدیر اجرایی موسسه سبز کاناز نیز در حاشیه این طرح گفت: این برنامه در قالب یک طرح آموزشی مستمر کودک و طبیعت در شش پایه تنها دبستان روستای شیب دراز قشم که زادگاه لاک‌پشت‌های در حال انقراض دریایی است، اجرا شد.
کسری انصاری نسب افزود: در این طرح آموزشی دانش آموزان روستای شیب دراز با مباحث مختلفی در خصوص ارزش‌های زمین، انواع اکوسیستم‌ها و نحوه صحیح حفاظت از منابع طبیعی و روش های صحیح  صرفه جویی آشنا شدند.
وی گفت: این کارگاه در دو قسمت تئوری و عملی است. کودکان در شش پایه بصورت تصویری ، نمایش فیلم، پرسش و پاسخ آموزش دیدند.در بخش عملی اطلاعات و یافته های خود را در قالب عکس و داستان ارائه می دهند.
 وی ضمن ارزشمند خواندن کودکان بعنوان تنها سرمایه های کشور اضافه کرد: آموزش همراه با فعالیت عملی منجر به کسب مهارت و استمرار آموزش در دوران کودکی باعث ایجاد اعتماد به نفس در کودکان می شود.  
انصاری نسب افزود: دهم اردیبهشت مصادف با روز ملی خلیج فارس به آثار برگزیده جوایزی اهدا می شود و کتابچه ای از مجموعه داستان های کودکان با عنوان من و زمین چاپ خواهد شد .
شایان ذکر است این برنامه متفاوت مستمر محیط زیستی کودکانه با حمایت های اداره کل محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم و به همت موسسه سبز کاناز انجام شده است.


گفتنی است روستای شیب دراز یکی از 57 روستای جزیره قشم و محل مناسبی برای تخم گذاری لاکپشت پوزه عقابی است  که هم اکنون جمعیت آنها در خلیج فارس به شدت در خطر انقراض قرار دارد و  15 سال اجرای پروژه حفاظتی در این منطقه با مشارکت جامعه محلی و پشتیبانی اداره کل محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم انجام می شود.
پایان/

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
جایگاه واقعی برخی از اقشار در انتخابات مشخص شد/ برای سال ها به معاندان خوراك دادند/تداوم احضار فرمانداران و مدیرانافزایش دمای روزانه تا ششم خرداد"زمین سرخ" هرمزگانی عکس روز نشنال ژئوگرافی شدبستکی‌ها بیشترین رای را به روحانی دادندچون به شورا می روند آن کار دیگر می‌کنند حرکت پنج رستوران سوئدی به سمت قشم / راه‌اندازی خط مسافری دریایی قشم دبی/تلاش برای خرید کروز از ایتالیاارتفاعات هرمزگان از امروز رگباری می‌شود احتمال آغاز فعالیت دانشکده نفت دانشگاه هرمزگان/ توقف پذیرش دانشجو در علمی کاربردی تایدواترقانون اجازه خروج همسر از کشور اینبار دامن پرچم دار المپیکی را گرفتواعظی: کارانه را ما فیلتر نکرده ایم از حلق آویز با چادردختر14 ساله در تا طناب دار مرد 36 ساله در تیروربازیار ناشی نخلستان را بی ‌بَر کرد!انتصاب اعضای هیئت‌رئیسه شورای هماهنگی نمایندگان ادوار هرمزگان در ستاد روحانیآبشورکی سریع‌ترین شتر ایرانراه‌اندازی خط کشتیرانی جدید از هندوستان به بندرعباسکشف محموله گردوی قاچاق در کیش/ عدم صلاحیت گمرک نخل‌تقی در ترخیص کالاهای توقیفی اخیرمستند تلویزیونیِ روحانی سانسور شدژئوپارک قشم به شبکه جهانی یونسکو پیوستنزدیک به 64 درصد مردم در انتخابات شرکت می کنندموج؛ جشنواره‌ای موفق یا فصلی برای موج‌سواریسرمایه گذاری 500 میلیون دلاری هندی ها در بندر رقیب شهید رجاییمخالفت با تحقیق و تفحص از عملکرد مناطق آزادکدام را باور کنیم!دانش آموزان شیب‌درازی در قشم آموزش‌های محیط زیستی دیدند اداره کل غذا، دارو و استاندارد قشم پتانسیل تبدیل به آزمایشگاه‌ معتمد منطقه را دارد بررسی ویژه رد صلاحیت‌ها در بندرلنگه"ابوالقاسم جراره" رئیس ستاد رئیسی در هرمزگان شد"معتمدی" سکاندار ستاد میرسلیم در هرمزگان شدلنج سوخت/ناخدای 60 ساله کنگی غرق شدسیستان و بلوچستان مقصد نخستین سفر تبلیغاتی رئیسیزمان پخش اولین مناظره انتخاباتی مشخص شدحضور فعالان پتروشیمی قشم در سیزدهمین همایش بین المللی IPF تهرانپخش مناظرات به صورت زنده ، مطالبه ملی است داوودی : استفاده 50 درصد بانوان هرمزگان از دخانیات نادرست استآغاز ساماندهی چاه های تلا در بندر تاریخی لافت قشم قوت‌گیری احتمال سفر دکتر روحانی به هرمزگان"مرد بزرگ" اثر هنرمند هرمزگانی در قاب منتخب نشنال جئوگرافیک+تصویرتحلیل جلایی‌پور از احتمال رقابت قالیباف و روحانیپشت پرده تکذیبیه حمایت از رئیسی توسط جبهه پایداریشکل‌گیری موج پالم یک حرکت اشتباه استراتژیک بود