کد خبر: 9162 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۴ ارديبهشت 10:39 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
551 ارسال به دوست ارسال به دوست


در پانزدهمین سال حفاظت از تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها؛
دانش آموزان شیب‌درازی در قشم آموزش‌های محیط زیستی دیدند


رابعه انصاری نسب-تعدادی از دانش آموزان قشمی با شعار "سهم من از زمین به اندازه همه بچه‌های دنیاست" به مناسبت روز جهانی زمین پاک و در پانزدهمین سال طرح حفاظت از رویه تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های پوزه عقابی در ساحل روستای شیب‌دراز، تحت آموزش‌های مرتبط با محیط زیست قرار گرفتند.

به گزارش هرمزگان نیوز، مدیر اداره کل محیط زیست سازمان منطقه آزاد  قشم در حاشیه این برنامه محیط زیستی گفت: از سال 93 تاکنون برنامه‌های آموزشی مرتبط با محیط زیست برای کودکان پنج روستای قشم برگزار می‌کنیم که نتیجه آن را بدون شک در 10 سال آینده خواهیم دید.
 

دکتر حقدل با اشاره به اینکه استمرار برنامه‌های آموزشی روز جهانی محیط زیست از اهمیت بالایی برای ما در نیل به هدف تربیت کودکان کاوشگر و آگاه به مسائل محیط زیستی می‌تواند موثر واقع شود افزود: این برنامه‌ها در قالب برگزاری کارگاه و مسابقه روز جهانی در شهرستان قشم شروع و اجرایی شده است.
فعال طبیعتگردی و مدیر اجرایی موسسه سبز کاناز نیز در حاشیه این طرح گفت: این برنامه در قالب یک طرح آموزشی مستمر کودک و طبیعت در شش پایه تنها دبستان روستای شیب دراز قشم که زادگاه لاک‌پشت‌های در حال انقراض دریایی است، اجرا شد.
کسری انصاری نسب افزود: در این طرح آموزشی دانش آموزان روستای شیب دراز با مباحث مختلفی در خصوص ارزش‌های زمین، انواع اکوسیستم‌ها و نحوه صحیح حفاظت از منابع طبیعی و روش های صحیح  صرفه جویی آشنا شدند.
وی گفت: این کارگاه در دو قسمت تئوری و عملی است. کودکان در شش پایه بصورت تصویری ، نمایش فیلم، پرسش و پاسخ آموزش دیدند.در بخش عملی اطلاعات و یافته های خود را در قالب عکس و داستان ارائه می دهند.
 وی ضمن ارزشمند خواندن کودکان بعنوان تنها سرمایه های کشور اضافه کرد: آموزش همراه با فعالیت عملی منجر به کسب مهارت و استمرار آموزش در دوران کودکی باعث ایجاد اعتماد به نفس در کودکان می شود.  
انصاری نسب افزود: دهم اردیبهشت مصادف با روز ملی خلیج فارس به آثار برگزیده جوایزی اهدا می شود و کتابچه ای از مجموعه داستان های کودکان با عنوان من و زمین چاپ خواهد شد .
شایان ذکر است این برنامه متفاوت مستمر محیط زیستی کودکانه با حمایت های اداره کل محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم و به همت موسسه سبز کاناز انجام شده است.


گفتنی است روستای شیب دراز یکی از 57 روستای جزیره قشم و محل مناسبی برای تخم گذاری لاکپشت پوزه عقابی است  که هم اکنون جمعیت آنها در خلیج فارس به شدت در خطر انقراض قرار دارد و  15 سال اجرای پروژه حفاظتی در این منطقه با مشارکت جامعه محلی و پشتیبانی اداره کل محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم انجام می شود.
پایان/

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
مقررات جدید برای چک برگشتی تاج: شرایط تیم ملی بسیار خوب استابقای اعتدال در جامعه روحانیت یا انشعابی جدید؛ گزینه‎های پیش روی این تشکل کهناستاندار هرمزگان: بنادر هرمزگان برای تسهیل صادرات باید شبانه روزی شوندطرح تفصیلی شهر بندرعباس بازنگری می شودجزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضایی