کد خبر: 8811 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۱ مهر 10:56 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
537 ارسال به دوست ارسال به دوست


تحلیلی کوتاه بر یک اتفاق
آیا رسانه ها مادران جاسک را فراموش کرده اند؟


آیا ماجرای فوت مادر باردار حاسکی درس عبرتی برای سیستم بهداشت درمان استان بوده است؟

کافی ست به سراغ موتور جستجوی پر طرفدار بروید و عبارت " مرگ زن باردار..." را تایپ کنید

گزینه دوم پس از سلماس با کلمه جاسک مواجه می شوید.

هنوز روزهای زیادی از اتفاقات عجیب و غریب پیرامون این اتفاق نگذشته است.

موضوعی که رسانه ها بخوبی و بدرستی به آن پرداختند و افکار عمومی هم نسبت به آن حساسیت نشان داد. وزارت بهداشت و درمان بازرس ویژه ای برای پیگیری آن به منطقه فرستاد

موضوع از ابعاد متفاوتی دارای اهمیت بود اول اینکه حرف از جان یک انسان بود همچنین سلامت مادران باردار یکی از مهمترین شاخص های سنجش سیستم بهداشت و درمان در جهان بشمار می رود و از همه تاسف انگیز تر اینکه این باری اولی نبود که مردم حاسک از اتفاقاتی از این دست متاثر می شدند.

جوابیه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان که علی القاده می بایست فصل الخطاب مناقشات باشد خود به دامنه ماجرا افزود و باعث شد مردم عزادار احساساتی تر شوند.

رسانه های مختلف استان هم چه در مطالب و چه در تیترهای اول خود انگشت اتهام را بسمت رییس دانشگاه بردند و بعضا خواستار عزل وی شدند.

در شبکه های اجتماعی هم که همواره نظرات متعددی _ کارشناسی یا احساسی_ به وفور دیده می شود در این مورد هم کاربران با حرارت تمام مطلب نوشتند و خط و نشان کشیدند.

مسولین محلی و کشوری همچون همیشه وعده دادند موضوع را تاحصول نتیجه لازم پیگیری نمایند.

احتمالا اکنون انتظار این می رود که از نتایج واقعی و عملی  این اتفاق تاثر برانگیز که لایه های مختلف مدیریتی ، اطلاع رسانی ، جغرافیایی و قشر های مختلف مردم را درگیر خود کرده بود خروجی مناسبی حاصل شده باشد.

اما با کمال تاسف باید گفت این ماجرا پس از این همه کش قوس  نهایتا با برکناری دو مقام کمی مسول! شهرستان جاسک پایان یافن و به فراموشی سپرده شد.

اکنون لازم است نهادهای پاسخگو و مدیران به این پرسش بپردازند که آسیب های سیستمی که منجر به مرگ این مادر شده آیا شناسایی شده اند؟ چه اقدامی در رفع آن ها انجام شده؟ و ایکاش این حداقل مطالبه محترمانه افکار عمومی را مطبوعات و رسانه ها فراموش نکنند.
اخبار مرتبط با این خبر

12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 شعار"هر هرمزگانی یک مهارت" روزی عملی خواهد شد ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير
2 در شرایط جدید دنبال اصلاح روابط باعربستان، امارات و بحرین‌هستیم ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير
3 چکش کاری قانون در مجلس ؛ بازنشستگان می روند، جوانان می آیند ۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
4 ۱۲ بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها در چارچوب برنامه جامع ۱۳۹۷ جمعه ۲۲ تير
5 مهرماه امسال هیچ کلاس درسی در استان هرمزگان بدون معلم نخواهد بود ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۹ تير
6 12روحانی به عنوان مشاور فرهنگی شورای شهر بندرعباس منصوب شدند ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۸ تير
7 رئیـــس پارک عـلــم و فـنـــاوری هــرمـــزگان : شهرداری بندرعباس باید به دنبال تکنولوژی‌های شهری برود ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير
8 آغاز طرح کارورزی و مشوق‌های بیمه‌ای در حوزه گردشگری ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير
9 « اینترنت هسته ای و جنگ جهانی رسانه ای» / یادداشت مدیر مسئول ۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير
10 « اینترنت هسته ای و جنگ جهانی رسانه ای» ۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير
11 راغفر: خطر آسیب به اعتماد مردم کمتر از تحریم نیست! ۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير
12 پروفسور کردوانی : بزرگ‌ترین نعمت کشور در هرمزگان است ۱۳۹۷ جمعه ۱۵ تير
13 اولین کاریابی تخصصی دریایی در هرمزگان راه اندازی شد ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير
14 استاندار هرمزگان به مباحث شهرداری بندرعباس ورود کند ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير
15 بیانیه پایانی نشست معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد ۱۳۹۷ شنبه ۹ تير
16 چگونه روزانه ٢٠ دقیقه از وقت خود را به یادگیری زبان دوم اختصاص دهیم؟ ۱۳۹۷ جمعه ۸ تير
17 اگر کسی فکر می‌کند دولت استعفا می‌دهد، اشتباه می‌کند ۱۳۹۷ چهارشنبه ۶ تير
18 جهاد دانشگاهی هرمزگان عضو شورای راهبردی جمعیت استان شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۴ تير
19 استاندار هرمزگان:هرمزگان بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران اتریشی دارد ۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير
20 من از مسئولین استان هرمزگان انتظارات بیشتری دارم ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ خرداد
12345678910...>>نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نامگذاری روز ملی دختران فرصتی برای توجه به خواسته های این قشر استساماندهی صنوف مزاحم باید علاوه برجلسات به صورت عینی هم تحقق یابدشعار"هر هرمزگانی یک مهارت" روزی عملی خواهد شدچراغ سبز اینستاگرام کاربران را لو دادعلت وقوع لرزه‌های متوالی در هرمزگان چه بود؟۴۸ کشور مجهز به ارتش اخبارجعلی در شبکه‌های اجتماعی را بشناسیدچکش کاری قانون در مجلس ؛ بازنشستگان می روند، جوانان می آیندسرمقاله روزنامه شرق / این انتخابِ آخر روحانی است نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس:رفتارها در قبال بخش خصوصی متناقض استآشوری : آب شیرین کن سیمان هرمزگان، بخشی از دغدغه مردم بندرخمیر را رفع می‌کندروستای سلخ میزبان پانزدهمین جشنواره نوروز صیاد قشموقتی بانوان هرمزگانی مچ یکدیگر را می‌خوابانندمهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته ای که گذشتکمک ۵۰میلیارد تومانی دفتر رهبری به مجتمع آبرسانی سد سهران بشاگردبرگزاری کارگاه یک روزه خبرنویسی توسط انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات هرمزگان در حاجی آبادسرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان منصوب شدممنوعیت صادرات ۱۸ قلم کالای داخلی از هرمزگانهمت بنیاد علوی برای حل مشکل مسکن خانواده‌های دارای فرزند معلولحمایت صندوق توسعه ملی از سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیانگشایش اعتبار برای واردات کاغذ روزنامه فقط با هماهنگی وزارت ارشادمدیران موظف به اطلاع رسانی و همکاری با خبرنگاران و رسانه ها هستندراه‌اندازی بورس بین‌الملل در مناطق آزاد استاندار؛ فرصت و ظرفیتی برای رشد و پیشرفت استان / یادداشتی به قلم مشاور عالی استاندار هرمزگانشرایط دریافت ارز دولتی تغییر کردانتخاب ۱۹ طرح برای پوشش بانوان کارمند هرمزگاناستاندار هرمزگان : شهرستان پارسیان در آستانه یك تحول توسعه ای بزرگ قرار داردتجمیع صندوق‌ های اعتباری خرد زنان هرمزگان کلید خوردکشف 34 دستگاه کانتینر سوخت قاچاق توسط یگان حفاظت بندر شهید رجاییدیه تمامی محیط‌بانان از سوی دولت پرداخت می‌شوداجرای طرح «سرشماری اجتماعی خانوارهای ایرانی» از شهریور + جزییاترزمی‌کاران مینابی راهی جاکاراتا شدند۱۲ بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها در چارچوب برنامه جامعبرگزاری تجمع عفاف و حجاب در بندرعباس+ تصاویرشرکت فولاد هرمزگان واحد نمونه صنعتی سال ۹۶ شداستاندار هرمزگان در دیدار وزیر ورزش و جوانان:هرمزگان مستعد توسعه و تبدیل شدن به قطب ورزش های ساحلی استدستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی ویژه و فوری به پرونده قتل زوج معلم در بندرعباسمهرماه امسال هیچ کلاس درسی در استان هرمزگان بدون معلم نخواهد بودمعاون دادستان کل: رسانه‌ها به طور جدی در بحث فساد مالی ورود کنند30 نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان به شبکه برق متصل شدبحث جالب یک دانشجو با رحیم پور ازغدی در مورد ازدواج