کد خبر: 8045 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۳۱ ارديبهشت 10:08 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
566 ارسال به دوست ارسال به دوستمجوزی برای ساخت ساختمان پزشکان در مرکز شهر نمی دهیم


معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس گفت: تحت هیچ شرایطی مجوزی برای ساخت ساختمان پزشکان و حتی مجتمع های تجاری در مرکز شهر بندرعباس نمی دهیم.

عبدالرضا بهادر در گفتگو با مهر در مورد وضعیت ترافیکی مرکز شهر و راهکارهای روان سازی این ترافیک بیان داشت: شهر بندرعباس یک شهر طولی است از این رو در مسیر شرق به غرب و بلعکس شاهد بیشترین حجم ترافیک هستیم که در ساعات ظهر و غروب پیک ترافیک است. برای حل این معضل تغییر مسیرهای تردد و ایجاد تقاطع های غیرهم سطح برنامه ریزی شده است.

وی عنوان کرد: برای حل معضل ترافیک باید ترافیک را از ابتدای ورودهای شهر هدایت کرد، نه اینکه نقاط پر ترافیک را مرتفع کرد شاید در کوتاه مدت جوابگو باشد اما در دراز مدت معضل به شکلی شاید وخیم تر بروز کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس اظهارداشت: بر اساس مطالعات جامع ترافیک احداث ۱۵ تقاطع غیرهمسطح تا سال ۱۴۰۰ طراحی شده است. طبق برنامه ریزی صورت گرفته چهار تقاطع غیرهمسطح در شهر بندرعباس در دست اجرا است. تقاطع سه راه جهانبار (شمال به جنوب و بلعکس) با توجه به تقویم کاری و در صورت عدم بروز مشکلی دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: تقاطع ولی عصر (آزادگان به بلوار امام حسین) و تقاطع مهرگان (بلوار رسالت شمالی به بلوار امام حسین) هم در دست اجرا است. با بهره برداری از این پروژه ها شاهد روان سازی ترافیک خواهیم بود. تقاطع غیر همسطح ورودی شرقی شهر بندرعباس هم جزو پروژه های اجرایی شهرداری بندرعباس است.

وی عمده مشکل ترافیک شهر بندرعباس را تجمع مجتمع های تجاری و ساختمان پزشکان در در مرکز شهر بندرعباس عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از افزایش ترافیک و کم کردن سفرهای درون شهری مردم به مرکز شهر جلوی صدور مجوزهای ساخت و ساز ساختمان پزشکان در مرکز شهر را گرفته ایم. تحت هیچ شرایطی مجوز ساخت ساختمان پزشکان در محدوده مرکزی شهر بندرعباس نخواهیم داد.

بهادر عنوان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته جامع شهر و ترافیک از این پس مجوز ساخت ساختمان پزشکان در نقاط شرق و غرب شهر بندرعباس صادر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که وجود بازار روز و مجتمع های تجاری همچنان انگیزه سفرهای درون شهری مردم به مرکز شهر است برای آن چه راهکاری خواهید داشت؟ بیان داشت: توسعه مراکز خدمات میوه و تره بار در نقاط مختلف شهری در دستور کار شهرداری بندرعباس است و چند نقطه شناسایی شده و حتی چند مرکز میوه و تره بار هم احداث و آماده راه اندازی است.

معاون فنی شهرداری بندرعباس کمبود پارکینگ در مرکز شهر را هم به عنوان عضل ترافیکی مطرح کرد و افزود: برای حل این معضل شهرداری بندرعباس بدنبال جذب سرمایه گذار و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی است. ورود بخش خصوصی می تواند کمک رسان شهرداری در ایجاد پارکینگ های طبقاتی در مرکز شهر باشد.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
۴۸ کشور مجهز به ارتش اخبارجعلی در شبکه‌های اجتماعی را بشناسیدچکش کاری قانون در مجلس ؛ بازنشستگان می روند، جوانان می آیندسرمقاله روزنامه شرق / این انتخابِ آخر روحانی است نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس:رفتارها در قبال بخش خصوصی متناقض استآشوری : آب شیرین کن سیمان هرمزگان، بخشی از دغدغه مردم بندرخمیر را رفع می‌کندروستای سلخ میزبان پانزدهمین جشنواره نوروز صیاد قشموقتی بانوان هرمزگانی مچ یکدیگر را می‌خوابانندمهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته ای که گذشتکمک ۵۰میلیارد تومانی دفتر رهبری به مجتمع آبرسانی سد سهران بشاگردبرگزاری کارگاه یک روزه خبرنویسی توسط انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات هرمزگان در حاجی آبادسرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان منصوب شدممنوعیت صادرات ۱۸ قلم کالای داخلی از هرمزگانهمت بنیاد علوی برای حل مشکل مسکن خانواده‌های دارای فرزند معلولحمایت صندوق توسعه ملی از سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیانگشایش اعتبار برای واردات کاغذ روزنامه فقط با هماهنگی وزارت ارشادمدیران موظف به اطلاع رسانی و همکاری با خبرنگاران و رسانه ها هستندراه‌اندازی بورس بین‌الملل در مناطق آزاد استاندار؛ فرصت و ظرفیتی برای رشد و پیشرفت استان / یادداشتی به قلم مشاور عالی استاندار هرمزگانشرایط دریافت ارز دولتی تغییر کردانتخاب ۱۹ طرح برای پوشش بانوان کارمند هرمزگاناستاندار هرمزگان : شهرستان پارسیان در آستانه یك تحول توسعه ای بزرگ قرار داردتجمیع صندوق‌ های اعتباری خرد زنان هرمزگان کلید خوردکشف 34 دستگاه کانتینر سوخت قاچاق توسط یگان حفاظت بندر شهید رجاییدیه تمامی محیط‌بانان از سوی دولت پرداخت می‌شوداجرای طرح «سرشماری اجتماعی خانوارهای ایرانی» از شهریور + جزییاترزمی‌کاران مینابی راهی جاکاراتا شدند۱۲ بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها در چارچوب برنامه جامعبرگزاری تجمع عفاف و حجاب در بندرعباس+ تصاویرشرکت فولاد هرمزگان واحد نمونه صنعتی سال ۹۶ شداستاندار هرمزگان در دیدار وزیر ورزش و جوانان:هرمزگان مستعد توسعه و تبدیل شدن به قطب ورزش های ساحلی استدستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی ویژه و فوری به پرونده قتل زوج معلم در بندرعباسمهرماه امسال هیچ کلاس درسی در استان هرمزگان بدون معلم نخواهد بودمعاون دادستان کل: رسانه‌ها به طور جدی در بحث فساد مالی ورود کنند30 نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان به شبکه برق متصل شدبحث جالب یک دانشجو با رحیم پور ازغدی در مورد ازدواجرئیس اتاق بازرگانی بندرعباس:عمان ظرفیتی مغتنم برای تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی استمدیرعامل سازمان فاوا شهرداری بندرعباس:به دنبال تحقق زیرساخت‌های شهروند الکترونیک هستیم پرواز هواپیماهای بدون ترمز در ایران!تنگه هرمز بسته شود، ۱۸ میلیون بشکه نفت می‌پردپرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در هرمزگان با اولویت صنایع دستی