کد خبر: 8045 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۳۱ ارديبهشت 10:08 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
589 ارسال به دوست ارسال به دوستمجوزی برای ساخت ساختمان پزشکان در مرکز شهر نمی دهیم


معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس گفت: تحت هیچ شرایطی مجوزی برای ساخت ساختمان پزشکان و حتی مجتمع های تجاری در مرکز شهر بندرعباس نمی دهیم.

عبدالرضا بهادر در گفتگو با مهر در مورد وضعیت ترافیکی مرکز شهر و راهکارهای روان سازی این ترافیک بیان داشت: شهر بندرعباس یک شهر طولی است از این رو در مسیر شرق به غرب و بلعکس شاهد بیشترین حجم ترافیک هستیم که در ساعات ظهر و غروب پیک ترافیک است. برای حل این معضل تغییر مسیرهای تردد و ایجاد تقاطع های غیرهم سطح برنامه ریزی شده است.

وی عنوان کرد: برای حل معضل ترافیک باید ترافیک را از ابتدای ورودهای شهر هدایت کرد، نه اینکه نقاط پر ترافیک را مرتفع کرد شاید در کوتاه مدت جوابگو باشد اما در دراز مدت معضل به شکلی شاید وخیم تر بروز کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس اظهارداشت: بر اساس مطالعات جامع ترافیک احداث ۱۵ تقاطع غیرهمسطح تا سال ۱۴۰۰ طراحی شده است. طبق برنامه ریزی صورت گرفته چهار تقاطع غیرهمسطح در شهر بندرعباس در دست اجرا است. تقاطع سه راه جهانبار (شمال به جنوب و بلعکس) با توجه به تقویم کاری و در صورت عدم بروز مشکلی دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: تقاطع ولی عصر (آزادگان به بلوار امام حسین) و تقاطع مهرگان (بلوار رسالت شمالی به بلوار امام حسین) هم در دست اجرا است. با بهره برداری از این پروژه ها شاهد روان سازی ترافیک خواهیم بود. تقاطع غیر همسطح ورودی شرقی شهر بندرعباس هم جزو پروژه های اجرایی شهرداری بندرعباس است.

وی عمده مشکل ترافیک شهر بندرعباس را تجمع مجتمع های تجاری و ساختمان پزشکان در در مرکز شهر بندرعباس عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از افزایش ترافیک و کم کردن سفرهای درون شهری مردم به مرکز شهر جلوی صدور مجوزهای ساخت و ساز ساختمان پزشکان در مرکز شهر را گرفته ایم. تحت هیچ شرایطی مجوز ساخت ساختمان پزشکان در محدوده مرکزی شهر بندرعباس نخواهیم داد.

بهادر عنوان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته جامع شهر و ترافیک از این پس مجوز ساخت ساختمان پزشکان در نقاط شرق و غرب شهر بندرعباس صادر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که وجود بازار روز و مجتمع های تجاری همچنان انگیزه سفرهای درون شهری مردم به مرکز شهر است برای آن چه راهکاری خواهید داشت؟ بیان داشت: توسعه مراکز خدمات میوه و تره بار در نقاط مختلف شهری در دستور کار شهرداری بندرعباس است و چند نقطه شناسایی شده و حتی چند مرکز میوه و تره بار هم احداث و آماده راه اندازی است.

معاون فنی شهرداری بندرعباس کمبود پارکینگ در مرکز شهر را هم به عنوان عضل ترافیکی مطرح کرد و افزود: برای حل این معضل شهرداری بندرعباس بدنبال جذب سرمایه گذار و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی است. ورود بخش خصوصی می تواند کمک رسان شهرداری در ایجاد پارکینگ های طبقاتی در مرکز شهر باشد.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
بررسی چگونگی اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان توسط فراکسیون جوانان مجلسصندوق توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی هرمزگان تشکیل شدلاریجانی : نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دهان آمریکا را در منطقه خرد می‌کندسپاه پاسداران: در آینده نزدیک تروریست ها با انتقام مهلک و فراموش ناشدنی مواجه خواهند شدپیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو از سه‌شنبه آغاز می‌شودبرنامه های هفته گردشگری هرمزگان اعلام شدسامانه جامع اطلاعات مردمی قوه قضائیه آماده دریافت گزارشهای مردم حسن نیک طبع رئیس جدید دادگستری شهرستان میناب شدلاریجانی : مردم هرمزگان در دفاع از منافع ملی پیشگام بوده‌اندگزارش تصویری مراسم عاشورا در بندرعباس ممنوعیت جابجایی دانش آموزان با وانت‌بار در مدارس روستاها و توابع هرمزگاندشت های آبی رودان در خطر فروچاله هاطرح "نذر فرهنگی" در بندرعباس به اجرا درآمدذوالقدر خبر داد : پیشنهاد نمایندگان برای تعطیلی روز زن به جای تعطیلی هشتم ربیع‌الاولواحد‌های صنایع تبدیلی بخش کشاورزی هرمزگان تسهیلات دریافت می‌کنندایران خودرو : فقط آنها که خودرو ندارند می توانند در طرح پیش فروش ثبت نام کنندسرمایه گذاران پرورش ماهی در قفس حمایت می شوندحرکت جالب موسسه نور در هرمزگانپرداخت وام ۲۰ میلیونی به کارآفرینان زن سرپرست خانوارگیشه ی جنوب / قسمت پنجممحدودیت به کارگیری بازنشستگان بیشتر شدافزایش تسهیلات اشتغال روستایی از ۶ به ۱۰ میلیارد تومانطرحهای پژوهشی در هرمزگان کمک مالی دریافت می کنندتوان پرداخت سه میلیون تومان هزینه بازنشستگی پیش از موعد را نداریماحمد راستی معاون نیروی دریایی سپاه شدمشارکت ایران در سه نمایشگاه بین المللی تخصصی عمان در مهرماهدستگیری ۱۸ لیدر و عضو دسیسه هرمی جدید که ارز زیادی از کشور خارج کردندشورای نگهبان طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را تایید کردجزئیات درگذشت بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان مشخص شدآماده‌سازی ۲۲۲ کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگانگیشه ی جنوب / قسمت چهارممحسنی اژه‌ای:مردم افراد آلوده به فساد را به قوه قضاییه معرفی کنندحکم حذف آبونمان تلفن ثابت به مخابرات ابلاغ شد‍ دوشاب پزی در هرمزگان + عکسسرپرست جدید فرهنگستان هنر کیست؟مکانی شگفت‌انگیز در هرمزگان +عکسغرفه حصیربافی هرمزگان رتبه برتر نهمین نمایشگاه صنایع دستی مشهدتوزیع گوشت قرمز یارانه ای در هرمزگان آغاز شد وجود 23 بدهکار دانه درشت بانکی در هرمزگانجوکار به عنوان امام جمعه جدید شهر قدس معرفی شد