کد خبر: 8045 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۳۱ ارديبهشت 10:08 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
616 ارسال به دوست ارسال به دوستمجوزی برای ساخت ساختمان پزشکان در مرکز شهر نمی دهیم


معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس گفت: تحت هیچ شرایطی مجوزی برای ساخت ساختمان پزشکان و حتی مجتمع های تجاری در مرکز شهر بندرعباس نمی دهیم.

عبدالرضا بهادر در گفتگو با مهر در مورد وضعیت ترافیکی مرکز شهر و راهکارهای روان سازی این ترافیک بیان داشت: شهر بندرعباس یک شهر طولی است از این رو در مسیر شرق به غرب و بلعکس شاهد بیشترین حجم ترافیک هستیم که در ساعات ظهر و غروب پیک ترافیک است. برای حل این معضل تغییر مسیرهای تردد و ایجاد تقاطع های غیرهم سطح برنامه ریزی شده است.

وی عنوان کرد: برای حل معضل ترافیک باید ترافیک را از ابتدای ورودهای شهر هدایت کرد، نه اینکه نقاط پر ترافیک را مرتفع کرد شاید در کوتاه مدت جوابگو باشد اما در دراز مدت معضل به شکلی شاید وخیم تر بروز کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس اظهارداشت: بر اساس مطالعات جامع ترافیک احداث ۱۵ تقاطع غیرهمسطح تا سال ۱۴۰۰ طراحی شده است. طبق برنامه ریزی صورت گرفته چهار تقاطع غیرهمسطح در شهر بندرعباس در دست اجرا است. تقاطع سه راه جهانبار (شمال به جنوب و بلعکس) با توجه به تقویم کاری و در صورت عدم بروز مشکلی دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: تقاطع ولی عصر (آزادگان به بلوار امام حسین) و تقاطع مهرگان (بلوار رسالت شمالی به بلوار امام حسین) هم در دست اجرا است. با بهره برداری از این پروژه ها شاهد روان سازی ترافیک خواهیم بود. تقاطع غیر همسطح ورودی شرقی شهر بندرعباس هم جزو پروژه های اجرایی شهرداری بندرعباس است.

وی عمده مشکل ترافیک شهر بندرعباس را تجمع مجتمع های تجاری و ساختمان پزشکان در در مرکز شهر بندرعباس عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از افزایش ترافیک و کم کردن سفرهای درون شهری مردم به مرکز شهر جلوی صدور مجوزهای ساخت و ساز ساختمان پزشکان در مرکز شهر را گرفته ایم. تحت هیچ شرایطی مجوز ساخت ساختمان پزشکان در محدوده مرکزی شهر بندرعباس نخواهیم داد.

بهادر عنوان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته جامع شهر و ترافیک از این پس مجوز ساخت ساختمان پزشکان در نقاط شرق و غرب شهر بندرعباس صادر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که وجود بازار روز و مجتمع های تجاری همچنان انگیزه سفرهای درون شهری مردم به مرکز شهر است برای آن چه راهکاری خواهید داشت؟ بیان داشت: توسعه مراکز خدمات میوه و تره بار در نقاط مختلف شهری در دستور کار شهرداری بندرعباس است و چند نقطه شناسایی شده و حتی چند مرکز میوه و تره بار هم احداث و آماده راه اندازی است.

معاون فنی شهرداری بندرعباس کمبود پارکینگ در مرکز شهر را هم به عنوان عضل ترافیکی مطرح کرد و افزود: برای حل این معضل شهرداری بندرعباس بدنبال جذب سرمایه گذار و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی است. ورود بخش خصوصی می تواند کمک رسان شهرداری در ایجاد پارکینگ های طبقاتی در مرکز شهر باشد.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
دو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شونداستقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیپرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی منازل روستاییان در هرمزگانخبر مهم برای بازنشستگانوزیر کشور: استانداران جدید روز یکشنبه به دولت معرفی می شوندنظر سخنگوی شورای نگهبان درباره استانی شدن انتخابات مجلسآخرین آمار کاربران پیام‌رسان‌های داخلیفعالیت های اقتصادی نهادها و بنیادها از مالیات معاف نیستندمونسان: هر گردشگر، 30 بشکه نفت / هیچ نسبتی با رئیس جمهور ندارم 70 نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان به شبکه برق متصل شدبسته حمایتی دولت از آبان نقدی پرداخت می‌شودایجاد بخش "حرا" به مرکزیت روستای طبل قشممعرفی عضو جدید هیئت مدیره مناطق آزاد قشم و کیششهرداری بندرعباس به رده دوم جدول رده بندی آمدتاریخ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان مشخص شدجزئیات ماجرای خودکشی دانش آموز در بندرعباسجزییات وام 110 میلیون تومانی ساخت مسکن‍ «سامانه ضد فساد» مجلس برای مفسدینخبر مهم رییس كل بانك مركزی در آستانه ١٣ آبانتوزیع چهارهزار تن مرغ و گوشت برای تنظیم بازار در هرمزگاننام نویسی ۲۲ هزار و ۸۸۶ زائر هرمزگانی در مراسم پیاده روی اربعینسامانه بارشی وارد هرمزگان شداهدای ۸۰۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم توان شهرستان قشمافزایش حقوق کارکنان در سال ۹۸ چقدر است؟توزیع سبد کالای حمایتی دولت آغاز شدخلیج فارس ایران به ثبت جهانی رسیدروحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کردمعاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباس