کد خبر: 7100 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۰ مهر 11:32 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1522 ارسال به دوست ارسال به دوستشائبه تخلف در برگزاری آزمون دکترای پردیس قشم ؛ دانشگاه هرمزگان پاسخ دهد


برخی شرکت کنندگان در آزمون دکترای پردیس دانشگاهی قشم دانشگاه هرمزگان، شائبه هایی را در خصوص این آزمون مطرح می کنند که دانشگاه هرمزگان برای تنویر افکار عمومی باید هر چه زودتر به آنها پاسخ دهد.

به گزارش هرمزگان نیوز ، این آزمون در تاریخ 16 شهریور 92 برگزار شده و بدلیل اینکه دانشگاه هرمزگان توضیحات شفافی در این خصوص تا کنون نداده است، شائبه هایی را برای شرکت کنندگان بوجود آورده است.

موضوعاتی چون نداشتن نمره منفی در این آزمون ، یکسان بودن ضریب سوالات تخصصی و عمومی ، یکسان بودن سوالات عمومی تمامی رشته ها از جمله مواردی است که مطرح شده است .

همچنین برخی دانشجویان شرکت کننده اظهار داشته اند که 24 ساعت بعد از این آزمون نتایج اعلام و به دانشجویان قبول شده پیامک زده شده است و عصر نیز اسامی قبول شدگان بر اساس حروف الفبا در سایت دانشگاه منتشر گردیده اما فقط اسامی قبول شدگان منتشر شده و کارنامه دیگر شرکت کنندگان منتشر نشده است .

بر اساس اخبار رسیده تعدادی از دانشجویان اعتراض خود را به حراست اعلام کرده اند اما نتیجه این اعتراض نیز تا کنون اعلام نشده است .

علاوه بر موارد ذکر شده موارد دیگری نیز در این رابطه شنیده می شود، مانند وجود نسبت های فامیلی نزدیک بین برگزار کنندگان اصلی که دسترسی به سوالات وکلید آزمون داشته اند و تعدادی از داوطلبین و قبولی همین داوطلبان ، پذیرش دانشجویان با رشته های غیر مرتبط در کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشته داوطلب در آزمون ،استفاده از اساتید تازه کار برای مصاحبه تخصصی که برخی از آنها حتی وضعیت استخدامی مطمئنی نداشته اند ، دخالت برخی از مسئولین نامرتبط دانشگاه هرمزگان در تصحیح سوالات و پاسخنامه ها، که این شنیده ها باعث افزایش شائبه تخلف در این آزمون شده است .

 در ضمن قابل ذکر است که طراحی سوالات، برگزاری و تصحیح پاسخنامه های این آزمون توسط دانشگاه هرمزگان انجام شده و سازمان سنجش تنها یک نماینده ناظر در این آزمون داشته است .

 به نظر می رسد دانشگاه هرمزگان برای جلوگیری از بروز شائبه های بیشتر هر چه سریعتر باید پاسخگوی افکار عمومی باشد و اجازه ندهد در صورت سالم بودن این آزمون حیثیت آموزشی این دانشگاه مورد خدشه قرار گیرد .

و چنانچه احیاناً تخلفی صورت گرفته است نیز ، باید دستگاههای نظارتی با دقت این موضوع را پیگیری نمایند و با متخلفان برخورد قانونی کنند.

 پایگاه خبری هرمزگان نیوز آمادگی دارد توضیحات دانشگاه هرمزگان را به طور کامل برای تنویر افکار عمومی منتشر نماید .نظرات


علی

متاسفانه درسته دانشگاه هرمزگان خیلی بد عمل می کند شما بروید از پردیس قشم بازدید کنید ایا این دانشگاه در سطح مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است ازمون که هیچ هر بیسوادی دارد وارد می شود
احسان

با کمال تأسف، چند سالى است کيفيت فداى اميال شخصى يک تا سه نفر در دانشگاه شده است. کسانى که دانشگاه را ملک شخصى خود مى پندارند و از طرف ديگر چه بلاها که بر سر دانشگاه و اعتبارات آوردند و نه خود و نه آن نماينده اى که مدافع سينه چاک وى شده (فارغ از مصالح حوزه انتخابيه) خم به ابرو نياوردند.

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
جزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضاییدو هرمزگانی در لیست داغ‌ترین‌های مردادیسرپرست روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان منصوب شدفیلم 13 میلیون دلاری فرهادی در اسپانیا 100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50 پیشی گرفتن حاجیه ها از حاجی ها