کد خبر: 7100 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۰ مهر 11:32 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1635 ارسال به دوست ارسال به دوستشائبه تخلف در برگزاری آزمون دکترای پردیس قشم ؛ دانشگاه هرمزگان پاسخ دهد


برخی شرکت کنندگان در آزمون دکترای پردیس دانشگاهی قشم دانشگاه هرمزگان، شائبه هایی را در خصوص این آزمون مطرح می کنند که دانشگاه هرمزگان برای تنویر افکار عمومی باید هر چه زودتر به آنها پاسخ دهد.

به گزارش هرمزگان نیوز ، این آزمون در تاریخ 16 شهریور 92 برگزار شده و بدلیل اینکه دانشگاه هرمزگان توضیحات شفافی در این خصوص تا کنون نداده است، شائبه هایی را برای شرکت کنندگان بوجود آورده است.

موضوعاتی چون نداشتن نمره منفی در این آزمون ، یکسان بودن ضریب سوالات تخصصی و عمومی ، یکسان بودن سوالات عمومی تمامی رشته ها از جمله مواردی است که مطرح شده است .

همچنین برخی دانشجویان شرکت کننده اظهار داشته اند که 24 ساعت بعد از این آزمون نتایج اعلام و به دانشجویان قبول شده پیامک زده شده است و عصر نیز اسامی قبول شدگان بر اساس حروف الفبا در سایت دانشگاه منتشر گردیده اما فقط اسامی قبول شدگان منتشر شده و کارنامه دیگر شرکت کنندگان منتشر نشده است .

بر اساس اخبار رسیده تعدادی از دانشجویان اعتراض خود را به حراست اعلام کرده اند اما نتیجه این اعتراض نیز تا کنون اعلام نشده است .

علاوه بر موارد ذکر شده موارد دیگری نیز در این رابطه شنیده می شود، مانند وجود نسبت های فامیلی نزدیک بین برگزار کنندگان اصلی که دسترسی به سوالات وکلید آزمون داشته اند و تعدادی از داوطلبین و قبولی همین داوطلبان ، پذیرش دانشجویان با رشته های غیر مرتبط در کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشته داوطلب در آزمون ،استفاده از اساتید تازه کار برای مصاحبه تخصصی که برخی از آنها حتی وضعیت استخدامی مطمئنی نداشته اند ، دخالت برخی از مسئولین نامرتبط دانشگاه هرمزگان در تصحیح سوالات و پاسخنامه ها، که این شنیده ها باعث افزایش شائبه تخلف در این آزمون شده است .

 در ضمن قابل ذکر است که طراحی سوالات، برگزاری و تصحیح پاسخنامه های این آزمون توسط دانشگاه هرمزگان انجام شده و سازمان سنجش تنها یک نماینده ناظر در این آزمون داشته است .

 به نظر می رسد دانشگاه هرمزگان برای جلوگیری از بروز شائبه های بیشتر هر چه سریعتر باید پاسخگوی افکار عمومی باشد و اجازه ندهد در صورت سالم بودن این آزمون حیثیت آموزشی این دانشگاه مورد خدشه قرار گیرد .

و چنانچه احیاناً تخلفی صورت گرفته است نیز ، باید دستگاههای نظارتی با دقت این موضوع را پیگیری نمایند و با متخلفان برخورد قانونی کنند.

 پایگاه خبری هرمزگان نیوز آمادگی دارد توضیحات دانشگاه هرمزگان را به طور کامل برای تنویر افکار عمومی منتشر نماید .نظرات


علی

متاسفانه درسته دانشگاه هرمزگان خیلی بد عمل می کند شما بروید از پردیس قشم بازدید کنید ایا این دانشگاه در سطح مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است ازمون که هیچ هر بیسوادی دارد وارد می شود
احسان

با کمال تأسف، چند سالى است کيفيت فداى اميال شخصى يک تا سه نفر در دانشگاه شده است. کسانى که دانشگاه را ملک شخصى خود مى پندارند و از طرف ديگر چه بلاها که بر سر دانشگاه و اعتبارات آوردند و نه خود و نه آن نماينده اى که مدافع سينه چاک وى شده (فارغ از مصالح حوزه انتخابيه) خم به ابرو نياوردند.

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
دو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شونداستقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیپرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی منازل روستاییان در هرمزگانخبر مهم برای بازنشستگانوزیر کشور: استانداران جدید روز یکشنبه به دولت معرفی می شوندنظر سخنگوی شورای نگهبان درباره استانی شدن انتخابات مجلسآخرین آمار کاربران پیام‌رسان‌های داخلیفعالیت های اقتصادی نهادها و بنیادها از مالیات معاف نیستندمونسان: هر گردشگر، 30 بشکه نفت / هیچ نسبتی با رئیس جمهور ندارم 70 نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان به شبکه برق متصل شدبسته حمایتی دولت از آبان نقدی پرداخت می‌شودایجاد بخش "حرا" به مرکزیت روستای طبل قشممعرفی عضو جدید هیئت مدیره مناطق آزاد قشم و کیششهرداری بندرعباس به رده دوم جدول رده بندی آمدتاریخ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان مشخص شدجزئیات ماجرای خودکشی دانش آموز در بندرعباسجزییات وام 110 میلیون تومانی ساخت مسکن‍ «سامانه ضد فساد» مجلس برای مفسدینخبر مهم رییس كل بانك مركزی در آستانه ١٣ آبانتوزیع چهارهزار تن مرغ و گوشت برای تنظیم بازار در هرمزگاننام نویسی ۲۲ هزار و ۸۸۶ زائر هرمزگانی در مراسم پیاده روی اربعینسامانه بارشی وارد هرمزگان شداهدای ۸۰۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم توان شهرستان قشمافزایش حقوق کارکنان در سال ۹۸ چقدر است؟توزیع سبد کالای حمایتی دولت آغاز شدخلیج فارس ایران به ثبت جهانی رسیدروحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کردمعاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباس