کد خبر: 6534 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ شنبه ۲۸ ارديبهشت 2:46 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1270 ارسال به دوست ارسال به دوست


یادداشت مدیر مسئول؛
گپی با مخاطبان و مسوولان استان


مخاطبان عزیز شما تنها سرمایه های همیشگی رسانه ها هستید . متاسفانه در سالهای اخیر رسانه های هرمزگان مانند زلزله زدگان فرهنگی بودند که در بدترین شرایط ، هیچ امدادی نشدند . حال که شما بزرگواران گاهی با نظرات ارسالی خود از به روز نشدن هرمزگان نیوز گله می کنید ، بگذارید کمی ما هم با شما درد دل کنیم .

یکم : پنج شنبه 27 اردیبهشت ماه مراسم چهلمین روز درگذشت حاج قاسم کرمی بود . مردی که 28 سال مسیر رشد رسانه های هرمزگان را هموار کرد و بعد از یک مبارزه چندین ساله با بیماری ، نوزدهم فروردین ، جان به جان آفرین تسلیم گفت .

جای حاج قاسم اکنون در میان اصحاب مطبوعات خالی است اما یادش گرامی . هرمزگان نیوز نیز در 17 مرداد سال 89 با ارسال پیام آغاز فعالیت به حاج قاسم کرمی به عنوان اولین مخاطب ، کار خود را آغاز کرد . بسیار دوست داشتیم بعد از مدتها مشکلات ، که سایت بروز رسانی نشد با ویژه نامه ای از حاج قاسم فعالیت سال 92 را آغاز کنیم اما شرایط و مشکلاتمان نگذاشت که این وظیفه محقق شود . باشد که در آینده یاد این بزرگ مرد عرصه رسانه در هرمزگان را آنگونه که شایسته اوست گرامی بداریم .

 دوم : مخاطبان عزیز شما تنها سرمایه های همیشگی رسانه ها هستید . متاسفانه در سالهای اخیر رسانه های هرمزگان مانند زلزله زدگان فرهنگی بودند که در بدترین شرایط ، هیچ امدادی نشدند . حال که شما بزرگواران گاهی با نظرات ارسالی خود از به روز نشدن هرمزگان نیوز گله می کنید ، بگذارید کمی ما هم با شما درد دل کنیم .

کار فرهنگی آنهم در این شرایط اقتصادی ، بسیار سخت شده است. تصور کنید یک رسانه مکتوب وقتی پایان سال می رسد و می خواهد حقوق نیروهایش را بدهد و خود را برای سال آینده آماده کند حتی یک ریال از مطالباتش نزد ادارات دولتی که آگهی داده اند " تاکید می کنم حتی یک ریالش " وصول نشود چگونه می تواند ادامه حیات دهد . حقیر که مدیرمسوول یکی از نشریات محلی نیز هستم گاهی تصور می کنم دیوانه ام که با این شرایط باز هم کار فرهنگی می کنم اما عشق و صبوری های کسانی چون حاج قاسم کرمی در این سالها را که برای خود یادآوری می کنم کمی به امثال بنده روحیه می دهد که بمانم و این عرصه را خالی نکنم .

در چنین شرایطی اگر بگوییم سایت داری در هرمزگان اوضاعش وخیم تر از رسانه های مکتوب است بیراه نگفته ایم . برخی از مخاطبان عزیز تصور می کنند پشت همه ی سایتهای خبری اسپانسرهای مالی هستند در حالی که باید صادقانه خدمتتان عرض کنم این پایگاه خبری کوچکترین وابستگی به هیچ فرد یا گروهی ندارد و با هزینه شخصی و عشق و علاقه تعداد اندکی از دوستان که با کمترین هزینه حقیر را یاری می کنند گردانده می شود و تنها سایت خبری هرمزگان است  که در شرایط فعلی دارای گواهی ثبت مکتوب و رسمی از اداره کل مطبوعات داخلی می باشد .

اکنون اگر بگوییم از مسئولان توقعی داریم، نه با رسالت حرفه ای ما سازگار است و نه مسئولی پیدا می شود که دلسوز واقعی حوزه فرهنگ باشد ، بیشتر وعده های سر خرمن بوده که در سالهای اخیر به کرات از استاندار و مدیر کل گرفته تا مسوولان دیگر به رسانه ها داده شده است . پس می ماند مخاطبان عزیزمان که سرمایه های واقعی و همیشگی ما هستند . صادقانه توقع داریم با دادن تبلیغات ، حامی این پایگاه خبری و دیگر رسانه ها باشید ، آنوقت ما هم می توانیم فعالانه تر حرکت کنیم .

رویکرد هرمزگان نیوز در یکماه آینده با توجه به نزدیکی انتخابات و ضرورت شرکت آحاد مردم در این برهه سرنوشت ساز، این است که در کنار سایر رسانه ها ، به خلق یک حماسه سیاسی کمک کنیم . هر چند رویکرد اصلی این پایگاه خبری سیاسی نیست و ما نیز همچنان دچار مشکلاتی هستیم ، لذا تمام تلاشمان را به کار می بریم که به اندازه ظرفیتهایمان اطلاع رسانی داشته باشیم و لازم به ذکر است که این پایگاه خبری آمادگی دارد تمامی اخبار کاندیداهای شورای شهر و ریاست جمهوری و برنامه ها و دیدگاهایشان را با تمامی سلایق سیاسی پوشش دهد و چنانچه مخاطبان عزیز، تبلیغات ویژه ای در سایت مشاهده نمودند ، قطعاً در راستای فعالیت حرفه ای و جذب آگهی تبلیغاتی ستادها بوده و هیچ مفهومی غیر از آن نخواهد داشت .

 سوم : سخنی کوتاه دارم با مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان که به تازگی در این پست قرار گرفته اند . جناب آقای مرشدی برای فراهم ساختن و خلق یک حماسه سیاسی در چنین شرایط حساسی، فکر نمی کنید به عنوان متولی و مسئول حوزه فرهنگ ، رسانه ها را فراموش کرده اید . متاسفانه در هرمزگان گاهی انسان دچار یأس شدید فرهنگی می شود . رسانه ها تعطیل باشند ، فعال باشند چندان گویا برای مسئولان تفاوتی ندارد و کسی حتی یادشان هم نمی افتد که به چه دردی دچارند و مشکلشان چیست.

بسیار متاسفم که صورتجلسه مدیران مسئول با استاندار محترم که در نیمه دوم سال گذشته به امضاء رسید و مهلتی سه ماهه تعیین شده بود برای حل مشکلات حوزه مطبوعات ، به قول رییس جمهور مکتبی ، گویا کاغذ پاره ای بیش نبود و معلوم نیست اکنون در کدام میز خدمت خاک می خورد .

جناب آقای مرشدی آیا واقعاً از درد دل اصحاب رسانه اطلاع دارید یا اینکه به جای پیگیری مانند گذشتگان به حرفهای توجیه کننده معاون محترمتان اکتفا می کنید .

سید علی علوی – مدیر مسئول پایگاه خبری ، تحلیلی هرمزگان نیوز  نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
بررسی چگونگی اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان توسط فراکسیون جوانان مجلسصندوق توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی هرمزگان تشکیل شدلاریجانی : نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دهان آمریکا را در منطقه خرد می‌کندسپاه پاسداران: در آینده نزدیک تروریست ها با انتقام مهلک و فراموش ناشدنی مواجه خواهند شدپیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو از سه‌شنبه آغاز می‌شودبرنامه های هفته گردشگری هرمزگان اعلام شدسامانه جامع اطلاعات مردمی قوه قضائیه آماده دریافت گزارشهای مردم حسن نیک طبع رئیس جدید دادگستری شهرستان میناب شدلاریجانی : مردم هرمزگان در دفاع از منافع ملی پیشگام بوده‌اندگزارش تصویری مراسم عاشورا در بندرعباس ممنوعیت جابجایی دانش آموزان با وانت‌بار در مدارس روستاها و توابع هرمزگاندشت های آبی رودان در خطر فروچاله هاطرح "نذر فرهنگی" در بندرعباس به اجرا درآمدذوالقدر خبر داد : پیشنهاد نمایندگان برای تعطیلی روز زن به جای تعطیلی هشتم ربیع‌الاولواحد‌های صنایع تبدیلی بخش کشاورزی هرمزگان تسهیلات دریافت می‌کنندایران خودرو : فقط آنها که خودرو ندارند می توانند در طرح پیش فروش ثبت نام کنندسرمایه گذاران پرورش ماهی در قفس حمایت می شوندحرکت جالب موسسه نور در هرمزگانپرداخت وام ۲۰ میلیونی به کارآفرینان زن سرپرست خانوارگیشه ی جنوب / قسمت پنجممحدودیت به کارگیری بازنشستگان بیشتر شدافزایش تسهیلات اشتغال روستایی از ۶ به ۱۰ میلیارد تومانطرحهای پژوهشی در هرمزگان کمک مالی دریافت می کنندتوان پرداخت سه میلیون تومان هزینه بازنشستگی پیش از موعد را نداریماحمد راستی معاون نیروی دریایی سپاه شدمشارکت ایران در سه نمایشگاه بین المللی تخصصی عمان در مهرماهدستگیری ۱۸ لیدر و عضو دسیسه هرمی جدید که ارز زیادی از کشور خارج کردندشورای نگهبان طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را تایید کردجزئیات درگذشت بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان مشخص شدآماده‌سازی ۲۲۲ کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگانگیشه ی جنوب / قسمت چهارممحسنی اژه‌ای:مردم افراد آلوده به فساد را به قوه قضاییه معرفی کنندحکم حذف آبونمان تلفن ثابت به مخابرات ابلاغ شد‍ دوشاب پزی در هرمزگان + عکسسرپرست جدید فرهنگستان هنر کیست؟مکانی شگفت‌انگیز در هرمزگان +عکسغرفه حصیربافی هرمزگان رتبه برتر نهمین نمایشگاه صنایع دستی مشهدتوزیع گوشت قرمز یارانه ای در هرمزگان آغاز شد وجود 23 بدهکار دانه درشت بانکی در هرمزگانجوکار به عنوان امام جمعه جدید شهر قدس معرفی شد