کد خبر: 4535 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ جمعه ۳ شهريور 11:19 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1119 ارسال به دوست ارسال به دوسترادیــو بحران؛ طـرحـی کـــه بــا همـت مسـوولان عمــلی مـی شود


در واقع این رادیو حکم بی سیمی را دارد که رسانه های محلی ، نماینده ای از شورای تامین استان و صدا و سیما گردانندگان آن خواهند بود وآموزش های لازم را می بینند که بعد از هر بحران ، چگونه وکجا تشکیل جلسه دهند و نحوه اطلاع رسـانی را نیز مدیریت کنند .

"سید علی علوی" مدیرمسوول پایگاه خبـری تحلیلی هرمزگان نیـوز در یادداشتی نوشت:چند سال پیش ،حقیر پیشنهادی را در خصوص ضرورت راه اندازی رادیویی برای مواقع بحران مطرح کردم اما ازآنجا که معمولاً کمتر مسوولان به پیشنهادات توجه می کنند این موضوع در حد همان پیشنهاد باقی ماند. با زلزله اخیــــر آذربایجان به نظرم رسید یکبـــار دیگر بنده وظیفه خودم را انجام دهم و پیگیری اش هم با کسانی که مسوولیت دارند . رادیو بحران می تواند یک طرح ملی شود و ضرورت آن هم، مدیریت بحرانها و اطلاع رسانی سالم به مردم از طریق این رادیو است که همواره در مواقع بحران تنها دستگاه ارتباطی است که با سهولت بیشتری امکان ارتباط با مردم را دارد . در واقع این رادیو حکم بی سیمی را دارد که رسانه های محلی ، نماینده ای از شورای تامین استان و صدا و سیما گردانندگان آن خواهند بود وآموزش های لازم را می بینند که بعد از هر بحران ، چگونه وکجا تشکیل جلسه دهند و نحوه اطلاع رسـانی را نیز مدیریت کنند . مطمئناً وجــود چنین رادیویی باعث می شود مردم بعد از حوادث به شایعات توجهی نکنند و اطلاعات درست و جامع را از این رادیو دریافت نمایند . این طرح با کمی بررسی و پخته شدن می تواند در مواقع بحران کمک زیادی به مسوولان برای مدیریت حوادث نماید . یادمان باشد که حادثه هیچوقت خبــر نمی کند و راه اندازی و برنامه ریزی برای چنین رادیـــویی هزینه اش بسیار کمتر از مشکلاتی است که بدلیل بروز شایعات ونبودن اطلاع رسانی مناسب در حوادث مختلف اتفاق می افتد . امیدوارم مسوولان ضرورت آنرا جدی بگیرند .

 


نظرات


حسام

اي آقاكوگوش شنوامسئولين همين وظايف روزمره راانجام بدن كافيه خودتواذيت نكن

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
دستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضاییدو هرمزگانی در لیست داغ‌ترین‌های مردادیسرپرست روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان منصوب شدفیلم 13 میلیون دلاری فرهادی در اسپانیا 100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50 پیشی گرفتن حاجیه ها از حاجی هارایگان شدن مسیر بین ایستگاه راه آهن بندرعباس تا قشم/سازمان قطار و ریل می خردنیازی به وزارت دریانوردی نداریم/عنوان پیشنهادی حرف درستی نیستسرانجامِ ماكت غول‌آسای ناو هواپیمابر ایرانی+تصاویربا تصویب كمیسیون نظارت بر سفرهای خارجی به ایتالیا رفتیمپیشنهاد ذوالقدر پیرامون ساماندهی موتورسکلیت‌های پایتختانتظار می‌رفت امام جمعه شتابزده عمل نکند/رفع مشکلات مسکن مهر قشم نیاز به شفاف‌سازی دارد/فرماندار وقت نقشه‌ای منسوخ را دیکته کرد