کد خبر: 4535 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ جمعه ۳ شهريور 11:19 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1225 ارسال به دوست ارسال به دوسترادیــو بحران؛ طـرحـی کـــه بــا همـت مسـوولان عمــلی مـی شود


در واقع این رادیو حکم بی سیمی را دارد که رسانه های محلی ، نماینده ای از شورای تامین استان و صدا و سیما گردانندگان آن خواهند بود وآموزش های لازم را می بینند که بعد از هر بحران ، چگونه وکجا تشکیل جلسه دهند و نحوه اطلاع رسـانی را نیز مدیریت کنند .

"سید علی علوی" مدیرمسوول پایگاه خبـری تحلیلی هرمزگان نیـوز در یادداشتی نوشت:چند سال پیش ،حقیر پیشنهادی را در خصوص ضرورت راه اندازی رادیویی برای مواقع بحران مطرح کردم اما ازآنجا که معمولاً کمتر مسوولان به پیشنهادات توجه می کنند این موضوع در حد همان پیشنهاد باقی ماند. با زلزله اخیــــر آذربایجان به نظرم رسید یکبـــار دیگر بنده وظیفه خودم را انجام دهم و پیگیری اش هم با کسانی که مسوولیت دارند . رادیو بحران می تواند یک طرح ملی شود و ضرورت آن هم، مدیریت بحرانها و اطلاع رسانی سالم به مردم از طریق این رادیو است که همواره در مواقع بحران تنها دستگاه ارتباطی است که با سهولت بیشتری امکان ارتباط با مردم را دارد . در واقع این رادیو حکم بی سیمی را دارد که رسانه های محلی ، نماینده ای از شورای تامین استان و صدا و سیما گردانندگان آن خواهند بود وآموزش های لازم را می بینند که بعد از هر بحران ، چگونه وکجا تشکیل جلسه دهند و نحوه اطلاع رسـانی را نیز مدیریت کنند . مطمئناً وجــود چنین رادیویی باعث می شود مردم بعد از حوادث به شایعات توجهی نکنند و اطلاعات درست و جامع را از این رادیو دریافت نمایند . این طرح با کمی بررسی و پخته شدن می تواند در مواقع بحران کمک زیادی به مسوولان برای مدیریت حوادث نماید . یادمان باشد که حادثه هیچوقت خبــر نمی کند و راه اندازی و برنامه ریزی برای چنین رادیـــویی هزینه اش بسیار کمتر از مشکلاتی است که بدلیل بروز شایعات ونبودن اطلاع رسانی مناسب در حوادث مختلف اتفاق می افتد . امیدوارم مسوولان ضرورت آنرا جدی بگیرند .

 


نظرات


حسام

اي آقاكوگوش شنوامسئولين همين وظايف روزمره راانجام بدن كافيه خودتواذيت نكن

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
موفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شونداستقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیپرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی منازل روستاییان در هرمزگان