کد خبر: 4485 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۵ مرداد 6:40 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1587 ارسال به دوست ارسال به دوست


یادداشت مدیرعامل خانه مطبوعات به مناسبت دو سالگی هرمزگان نیوز؛
هرمزگان نیوز حرف دل مردم را می زند


برای هرمزگان نیوز چشم انداز روشنی را می بینم اگر كه همین اخلاق حرفه یی را بتواند حفظ كند و از آسیبها مصون بماند.

"فاطمه رکن الدینی" مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان در یادداشتی به مناسبت برگزاری جشن دو سالگی هرمزگان نیوز نوشت: هرمزگان نیوز در كمتر از دوسال توانسته جایگاه مناسبی را در فضای مجازی  از آن خود كند. این پایگاه خبری اكنون به بلوغ اطلاع رسانی رسیده كه بتواند خوراك خبری رسانه های مكتوب را تامین كند. این پایگاه خبری به دلیل عدم وابستگی به آگهی های دولتی امروز حرف دل مردم هرمزگان را می زند. درشرایطی كه با سرعت انتقال داده ها اخبار و اطلاعات از طرق دیجیتال و سوق رسانه های مكتوب به خروج از دایره اطلاع رسانی مواجهیم این رسانه می تواند جایگاهی در حد رسانه های معتبر و مشهور امروزی داشته و از پایه های رسانه دیجیتال در استان به شمار آید.

كارشناسان معتقدند که طی 10 سال اینده رسانه های مكتوب جای خود را به رسانه های مجازی خواهند داد هرچند به دلیل كاهش سرعت اینترنت و مشكلات زیرساختی این نظریه حداقل در استان ما عملیاتی نمی شود اما در آینده یی نزدیك تخیلات ویلیام گیبسون در این استان هم با توجه به شرایط چاپ هزینه كاغذ و...واقعیت پیدا می كند.

بنابر این برای هرمزگان نیوز چشم انداز روشنی را می بینم اگر كه همین اخلاق حرفه یی را بتواند حفظ كند و از آسیبها مصون بماند. ضعفی كه به هرمزگان نیوز وارداست در حذف بخشی از نیاز های خبری مخاطبان است. بخش سیاسی جزو لاینفك اطلاع رسانی است و استفاده از اخبارسیاسی می تواند به غنای این سایت كمك كند. سیاست بخشی از زندگی ماست پس هرمزگان نیوز می تواند بدون پیش داوری و به دور از جوسازی و مسایل حاد سیاسی اندكی در این بخش نیز كار كند.

خانه مطبوعات استان هرمزگان نیز امادگی دارد در جهت بسط وتوسعه رسانه های مجازی هرنوع همكاری و حمایت لازم را از این رسانه ها داشته باشد. خانه مطبوعات متعلق به همه خبرنگاران است و فرقی نمی كند كه در چه رسانه یی فعالیت می كنند.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
شروع کلاس‌های اوقات فراغت کانون پرورش فکری در هرمزگانپرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تا شهریورماهاستاندار هرمزگان:بزودی پالایشگاه وپایانه صادرات نفت کشور در جاسک راه اندازی می‌شودمخالفت مجلس با تفکیک چند وزارتخانه‌تصمیم هیئت دولت برای رفع تنش آب شربطرح توسعه سواد بانوان روستایی در هرمزگان اجرا می شوددکتر ظریف : خیال نکنید اگر روحانی رفت و اصولگرایان آمدند موفق می‌شوند ساخت و سازهای غیرقانونی در ساحل بندرلنگه تخریب شدزمان و مکان دیدار رسمی «پوتین- ترامپ »تعیین شدتخفیف 50 درصدی عوارض پروانه ساختمان و نوسازی سالیانه در قشماستاندار هرمزگان:هرمزگان بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران اتریشی داردخطر مرگ رسانه‌های ایران همزمان با موج بلند بحران اقتصادیبیرانوند در تیم منتخب جام جهانی2018 قرار گرفتجدیدترین اقدامات اروپایی برای حفظ برجامسه مرحله اساسی برای شروع کسب اینترنتیمقررات جدید برای چک برگشتی تاج: شرایط تیم ملی بسیار خوب استابقای اعتدال در جامعه روحانیت یا انشعابی جدید؛ گزینه‎های پیش روی این تشکل کهناستاندار هرمزگان: بنادر هرمزگان برای تسهیل صادرات باید شبانه روزی شوندطرح تفصیلی شهر بندرعباس بازنگری می شودجزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تر