کد خبر: 4485 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۵ مرداد 6:40 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1632 ارسال به دوست ارسال به دوست


یادداشت مدیرعامل خانه مطبوعات به مناسبت دو سالگی هرمزگان نیوز؛
هرمزگان نیوز حرف دل مردم را می زند


برای هرمزگان نیوز چشم انداز روشنی را می بینم اگر كه همین اخلاق حرفه یی را بتواند حفظ كند و از آسیبها مصون بماند.

"فاطمه رکن الدینی" مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان در یادداشتی به مناسبت برگزاری جشن دو سالگی هرمزگان نیوز نوشت: هرمزگان نیوز در كمتر از دوسال توانسته جایگاه مناسبی را در فضای مجازی  از آن خود كند. این پایگاه خبری اكنون به بلوغ اطلاع رسانی رسیده كه بتواند خوراك خبری رسانه های مكتوب را تامین كند. این پایگاه خبری به دلیل عدم وابستگی به آگهی های دولتی امروز حرف دل مردم هرمزگان را می زند. درشرایطی كه با سرعت انتقال داده ها اخبار و اطلاعات از طرق دیجیتال و سوق رسانه های مكتوب به خروج از دایره اطلاع رسانی مواجهیم این رسانه می تواند جایگاهی در حد رسانه های معتبر و مشهور امروزی داشته و از پایه های رسانه دیجیتال در استان به شمار آید.

كارشناسان معتقدند که طی 10 سال اینده رسانه های مكتوب جای خود را به رسانه های مجازی خواهند داد هرچند به دلیل كاهش سرعت اینترنت و مشكلات زیرساختی این نظریه حداقل در استان ما عملیاتی نمی شود اما در آینده یی نزدیك تخیلات ویلیام گیبسون در این استان هم با توجه به شرایط چاپ هزینه كاغذ و...واقعیت پیدا می كند.

بنابر این برای هرمزگان نیوز چشم انداز روشنی را می بینم اگر كه همین اخلاق حرفه یی را بتواند حفظ كند و از آسیبها مصون بماند. ضعفی كه به هرمزگان نیوز وارداست در حذف بخشی از نیاز های خبری مخاطبان است. بخش سیاسی جزو لاینفك اطلاع رسانی است و استفاده از اخبارسیاسی می تواند به غنای این سایت كمك كند. سیاست بخشی از زندگی ماست پس هرمزگان نیوز می تواند بدون پیش داوری و به دور از جوسازی و مسایل حاد سیاسی اندكی در این بخش نیز كار كند.

خانه مطبوعات استان هرمزگان نیز امادگی دارد در جهت بسط وتوسعه رسانه های مجازی هرنوع همكاری و حمایت لازم را از این رسانه ها داشته باشد. خانه مطبوعات متعلق به همه خبرنگاران است و فرقی نمی كند كه در چه رسانه یی فعالیت می كنند.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
بررسی چگونگی اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان توسط فراکسیون جوانان مجلسصندوق توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی هرمزگان تشکیل شدلاریجانی : نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دهان آمریکا را در منطقه خرد می‌کندسپاه پاسداران: در آینده نزدیک تروریست ها با انتقام مهلک و فراموش ناشدنی مواجه خواهند شدپیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو از سه‌شنبه آغاز می‌شودبرنامه های هفته گردشگری هرمزگان اعلام شدسامانه جامع اطلاعات مردمی قوه قضائیه آماده دریافت گزارشهای مردم حسن نیک طبع رئیس جدید دادگستری شهرستان میناب شدلاریجانی : مردم هرمزگان در دفاع از منافع ملی پیشگام بوده‌اندگزارش تصویری مراسم عاشورا در بندرعباس ممنوعیت جابجایی دانش آموزان با وانت‌بار در مدارس روستاها و توابع هرمزگاندشت های آبی رودان در خطر فروچاله هاطرح "نذر فرهنگی" در بندرعباس به اجرا درآمدذوالقدر خبر داد : پیشنهاد نمایندگان برای تعطیلی روز زن به جای تعطیلی هشتم ربیع‌الاولواحد‌های صنایع تبدیلی بخش کشاورزی هرمزگان تسهیلات دریافت می‌کنندایران خودرو : فقط آنها که خودرو ندارند می توانند در طرح پیش فروش ثبت نام کنندسرمایه گذاران پرورش ماهی در قفس حمایت می شوندحرکت جالب موسسه نور در هرمزگانپرداخت وام ۲۰ میلیونی به کارآفرینان زن سرپرست خانوارگیشه ی جنوب / قسمت پنجممحدودیت به کارگیری بازنشستگان بیشتر شدافزایش تسهیلات اشتغال روستایی از ۶ به ۱۰ میلیارد تومانطرحهای پژوهشی در هرمزگان کمک مالی دریافت می کنندتوان پرداخت سه میلیون تومان هزینه بازنشستگی پیش از موعد را نداریماحمد راستی معاون نیروی دریایی سپاه شدمشارکت ایران در سه نمایشگاه بین المللی تخصصی عمان در مهرماهدستگیری ۱۸ لیدر و عضو دسیسه هرمی جدید که ارز زیادی از کشور خارج کردندشورای نگهبان طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را تایید کردجزئیات درگذشت بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان مشخص شدآماده‌سازی ۲۲۲ کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگانگیشه ی جنوب / قسمت چهارممحسنی اژه‌ای:مردم افراد آلوده به فساد را به قوه قضاییه معرفی کنندحکم حذف آبونمان تلفن ثابت به مخابرات ابلاغ شد‍ دوشاب پزی در هرمزگان + عکسسرپرست جدید فرهنگستان هنر کیست؟مکانی شگفت‌انگیز در هرمزگان +عکسغرفه حصیربافی هرمزگان رتبه برتر نهمین نمایشگاه صنایع دستی مشهدتوزیع گوشت قرمز یارانه ای در هرمزگان آغاز شد وجود 23 بدهکار دانه درشت بانکی در هرمزگانجوکار به عنوان امام جمعه جدید شهر قدس معرفی شد