کد خبر: 4485 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۵ مرداد 6:40 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1540 ارسال به دوست ارسال به دوست


یادداشت مدیرعامل خانه مطبوعات به مناسبت دو سالگی هرمزگان نیوز؛
هرمزگان نیوز حرف دل مردم را می زند


برای هرمزگان نیوز چشم انداز روشنی را می بینم اگر كه همین اخلاق حرفه یی را بتواند حفظ كند و از آسیبها مصون بماند.

"فاطمه رکن الدینی" مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان در یادداشتی به مناسبت برگزاری جشن دو سالگی هرمزگان نیوز نوشت: هرمزگان نیوز در كمتر از دوسال توانسته جایگاه مناسبی را در فضای مجازی  از آن خود كند. این پایگاه خبری اكنون به بلوغ اطلاع رسانی رسیده كه بتواند خوراك خبری رسانه های مكتوب را تامین كند. این پایگاه خبری به دلیل عدم وابستگی به آگهی های دولتی امروز حرف دل مردم هرمزگان را می زند. درشرایطی كه با سرعت انتقال داده ها اخبار و اطلاعات از طرق دیجیتال و سوق رسانه های مكتوب به خروج از دایره اطلاع رسانی مواجهیم این رسانه می تواند جایگاهی در حد رسانه های معتبر و مشهور امروزی داشته و از پایه های رسانه دیجیتال در استان به شمار آید.

كارشناسان معتقدند که طی 10 سال اینده رسانه های مكتوب جای خود را به رسانه های مجازی خواهند داد هرچند به دلیل كاهش سرعت اینترنت و مشكلات زیرساختی این نظریه حداقل در استان ما عملیاتی نمی شود اما در آینده یی نزدیك تخیلات ویلیام گیبسون در این استان هم با توجه به شرایط چاپ هزینه كاغذ و...واقعیت پیدا می كند.

بنابر این برای هرمزگان نیوز چشم انداز روشنی را می بینم اگر كه همین اخلاق حرفه یی را بتواند حفظ كند و از آسیبها مصون بماند. ضعفی كه به هرمزگان نیوز وارداست در حذف بخشی از نیاز های خبری مخاطبان است. بخش سیاسی جزو لاینفك اطلاع رسانی است و استفاده از اخبارسیاسی می تواند به غنای این سایت كمك كند. سیاست بخشی از زندگی ماست پس هرمزگان نیوز می تواند بدون پیش داوری و به دور از جوسازی و مسایل حاد سیاسی اندكی در این بخش نیز كار كند.

خانه مطبوعات استان هرمزگان نیز امادگی دارد در جهت بسط وتوسعه رسانه های مجازی هرنوع همكاری و حمایت لازم را از این رسانه ها داشته باشد. خانه مطبوعات متعلق به همه خبرنگاران است و فرقی نمی كند كه در چه رسانه یی فعالیت می كنند.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
دستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تردشستانی‌ها چرا و با وزیر نیرو چه كردند/وقوع رویدادی نادر در جنوبسفر هیئت تجاری عمان به جاسكرضا آزاد دریایی از کمدی تلخ کشتار خنده می‌گوید بانوی بشاگردی زننده گل تیم ملی فوتسال برابر تایلند هدف عكس‌هایم ارائه وضعیت هشدار دهنده‌ از منظر فروپاشى اجتماعى نیستپرنده‌ها مانع پرواز آسمان به بندرعباس شدندکشف 5 میلیارد پارچه قاچاق در حاجی‌آباد/توقیف محوله شیشه‌ای در بندرعباسخط مسافری دریایی كیش چابهار؛ شاید وقتی دیگر! تعداد قابل توجهی نیروی حزب‌الهی در امریکا داریم/کابینه‌ای مستقل می‌خواهیمنظر فاطمه ذوالقدر پیرامون طرح اصلاحی گذرنامه/ تاثیر ماجرای محدودیت ایجاد شده برای زهرا نعمتی/امکان خروج بانوان بدون اجازه قیم اصلاح گذرنامه‌ای برای کوتاه کردن دست شوهران زورگواختصاصی/تضاد فاحش گفته‌های مدیران آبی با واقعیت‌ها/بحران آب و رمز و راز چاه‌های انتقال در مینابتجهیز پلیس هرمزگان به سگ‌های موادیاب و پهباد نجات 12 نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز نجات دریایی بندرعباسدرخشش بوكس هرمزگانی با مدال مختار رضاییدو هرمزگانی در لیست داغ‌ترین‌های مردادیسرپرست روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان منصوب شدفیلم 13 میلیون دلاری فرهادی در اسپانیا 100 درصد کانتینرها را کنترل می‌کنیم/ افرایش تعداد ایکس‌ری‌ها از 15 به 50 پیشی گرفتن حاجیه ها از حاجی هارایگان شدن مسیر بین ایستگاه راه آهن بندرعباس تا قشم/سازمان قطار و ریل می خردنیازی به وزارت دریانوردی نداریم/عنوان پیشنهادی حرف درستی نیستسرانجامِ ماكت غول‌آسای ناو هواپیمابر ایرانی+تصاویربا تصویب كمیسیون نظارت بر سفرهای خارجی به ایتالیا رفتیمپیشنهاد ذوالقدر پیرامون ساماندهی موتورسکلیت‌های پایتختانتظار می‌رفت امام جمعه شتابزده عمل نکند/رفع مشکلات مسکن مهر قشم نیاز به شفاف‌سازی دارد/فرماندار وقت نقشه‌ای منسوخ را دیکته کرد