کد خبر: 4485 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۵ مرداد 6:40 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1679 ارسال به دوست ارسال به دوست


یادداشت مدیرعامل خانه مطبوعات به مناسبت دو سالگی هرمزگان نیوز؛
هرمزگان نیوز حرف دل مردم را می زند


برای هرمزگان نیوز چشم انداز روشنی را می بینم اگر كه همین اخلاق حرفه یی را بتواند حفظ كند و از آسیبها مصون بماند.

"فاطمه رکن الدینی" مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان در یادداشتی به مناسبت برگزاری جشن دو سالگی هرمزگان نیوز نوشت: هرمزگان نیوز در كمتر از دوسال توانسته جایگاه مناسبی را در فضای مجازی  از آن خود كند. این پایگاه خبری اكنون به بلوغ اطلاع رسانی رسیده كه بتواند خوراك خبری رسانه های مكتوب را تامین كند. این پایگاه خبری به دلیل عدم وابستگی به آگهی های دولتی امروز حرف دل مردم هرمزگان را می زند. درشرایطی كه با سرعت انتقال داده ها اخبار و اطلاعات از طرق دیجیتال و سوق رسانه های مكتوب به خروج از دایره اطلاع رسانی مواجهیم این رسانه می تواند جایگاهی در حد رسانه های معتبر و مشهور امروزی داشته و از پایه های رسانه دیجیتال در استان به شمار آید.

كارشناسان معتقدند که طی 10 سال اینده رسانه های مكتوب جای خود را به رسانه های مجازی خواهند داد هرچند به دلیل كاهش سرعت اینترنت و مشكلات زیرساختی این نظریه حداقل در استان ما عملیاتی نمی شود اما در آینده یی نزدیك تخیلات ویلیام گیبسون در این استان هم با توجه به شرایط چاپ هزینه كاغذ و...واقعیت پیدا می كند.

بنابر این برای هرمزگان نیوز چشم انداز روشنی را می بینم اگر كه همین اخلاق حرفه یی را بتواند حفظ كند و از آسیبها مصون بماند. ضعفی كه به هرمزگان نیوز وارداست در حذف بخشی از نیاز های خبری مخاطبان است. بخش سیاسی جزو لاینفك اطلاع رسانی است و استفاده از اخبارسیاسی می تواند به غنای این سایت كمك كند. سیاست بخشی از زندگی ماست پس هرمزگان نیوز می تواند بدون پیش داوری و به دور از جوسازی و مسایل حاد سیاسی اندكی در این بخش نیز كار كند.

خانه مطبوعات استان هرمزگان نیز امادگی دارد در جهت بسط وتوسعه رسانه های مجازی هرنوع همكاری و حمایت لازم را از این رسانه ها داشته باشد. خانه مطبوعات متعلق به همه خبرنگاران است و فرقی نمی كند كه در چه رسانه یی فعالیت می كنند.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
موفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شونداستقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیپرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی منازل روستاییان در هرمزگان