کد خبر: 4436 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ پنج شنبه ۱۹ مرداد 5:46 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1099 ارسال به دوست ارسال به دوستچطور از حقوق مردم هرمزگان دفاع کنیم؟!


به راستی ما اهالی رسانه، اگر امروز نتوانیم از حداقل حقوق قانونی و خواسته های معقول و منطقی خود مطالبه کنیم، پس چطور می توانیم از حقوق مردم مظلوم هرمزگان دفاع کنیم؟!

جعفر مرادی شهدادی – مدیرمسوول نشریه آوای خلیج فارس- با ارسال یادداشتی به پایگاه خبری تحلیل هرمزگان نیوز نوشت: یادش به خیر. فضای رقابتی میان نشریات محلی هرمزگان در دهه ی گذشته. دوران طلایی نشریات محلی! نمی خواهم مدینه فاضله ای دیگر را ترسیم کنم. اما شاید آن روزها، کمتر مدیرمسئولی دغدغه مشکلات مالی و یا تعطیلی نشریه را داشت. هر چند که در آن دوران، هم نقدهایی بر کار نشریات و هم بر کار دولت اصلاحات نیز وارد بود، اما انصافا حرف و حدیث ها پیرامون مطبوعات و مسایل حاشیه ای آن به مراتب کمتر از امروز بود. فضای حاکم در این روزها را نیز ببیند از نحوه ناعادلانه توزیع آگهی ها، عدم پرداخت به موقع مطالبات نشریات، عدم پاسخگو بودن اکثر روابط عمومی ها گرفته و تا اجرایی نشدن برخی از مصوبات فرهنگی دولت مهرورز، به خصوص در بخش رسانه! البته قدری بی انصافی ست که تلاش ها و اقدامات ارزنده این دولت در بخش های دیگر  را منکر شوم، اما یقیقنا در حوزه فرهنگ و به ویژه رسانه، هنوز سوالات متعدد و بی پاسخی در اذهان باقیست.

فرصت محدود و مجال پرداختن به تمامی مشکلات و معضلات نیز فعلاً ناممکن، اما امید است که در این مقطع  مسئولین فرهنگی استان به چند پرسش مختصر و شائبه های موجود در این روزهایی که به خبرنگاران این مرز و بوم تعلق دارد، پاسخی قانع کننده هدیه دهند، نه کارت های هدیه ... تومانی! قطعا پاسخ و عمل به هر کدام از این پرسش ها  می تواند نشریه ای را از درماندگی و ورشکستگی حتمی نجات دهد!

1- آیا اعتبار 175 میلیارد تومانی که قرار بود در راستای توسعه بخش فرهنگ استان، طی مدت 5 سال اختصاص یابد (هر سال 35 میلیارد تومان) اجرایی شد؟ به راستی سهم رسانه های استان از این مصوبه چقدر است؟ اگر این مصوبه اجرایی شده پس چرا اطلاع رسانی نمی شود؟ اگر اجرایی و عملی نشده، علت آن چیست؟

2 - چرا ادارات استان، حاضر به پرداخت مطالبات مربوط به سال های 89  و 90 نشریات محلی نیستند؟! چرا برخی از مسؤولین عالیرتبه استان علیرغم قول های شفاهی که هر ساله در آستانه روز خبرنگار، به اصطلاح با هدف دلگرمی اهالی رسانه صورت می گیرد، هرگز حاضر به صدور دستور صریح و قاطعانه ای در جهت حل مشکلات آنان نیستند؟

3- چرا برخی از روابط عمومی های ادارات استان، فاکتورهای صادره نشریات که اخیرا بر اساس تعرفه اعلام شده از سوی وزارت ارشاد محاسبه و صادر می شود را با کمال وقاحت حتی تا یک دهم (توجه کنید یک دهم!) کاهش می دهند؟ براستی چه کسی پاسخگوست؟! (مدارک مستند در این خصوص موجود است).

4-  مسکوت ماندن طرح احداث چاپخانه مطبوعات بعد از گذشت5 سال از کلنگ زنی آن، وعده احداث مسکن خبرنگاران هرمزگانی و قرار کلید تحویل 2 ساله این پروژه که متاسفانه اکنون 5 سال از آن روزها نیز سپری شده و..... از دیگر سوالاتی ست که همچنان بی پاسخ مانده است!

در پایان؛ به راستی ما اهالی رسانه، اگر امروز نتوانیم از حداقل حقوق قانونی و خواسته های معقول و منطقی خود مطالبه کنیم، پس چطور می توانیم از حقوق مردم مظلوم هرمزگان دفاع کنیم؟!نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
شروع کلاس‌های اوقات فراغت کانون پرورش فکری در هرمزگانپرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تا شهریورماهاستاندار هرمزگان:بزودی پالایشگاه وپایانه صادرات نفت کشور در جاسک راه اندازی می‌شودمخالفت مجلس با تفکیک چند وزارتخانه‌تصمیم هیئت دولت برای رفع تنش آب شربطرح توسعه سواد بانوان روستایی در هرمزگان اجرا می شوددکتر ظریف : خیال نکنید اگر روحانی رفت و اصولگرایان آمدند موفق می‌شوند ساخت و سازهای غیرقانونی در ساحل بندرلنگه تخریب شدزمان و مکان دیدار رسمی «پوتین- ترامپ »تعیین شدتخفیف 50 درصدی عوارض پروانه ساختمان و نوسازی سالیانه در قشماستاندار هرمزگان:هرمزگان بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران اتریشی داردخطر مرگ رسانه‌های ایران همزمان با موج بلند بحران اقتصادیبیرانوند در تیم منتخب جام جهانی2018 قرار گرفتجدیدترین اقدامات اروپایی برای حفظ برجامسه مرحله اساسی برای شروع کسب اینترنتیمقررات جدید برای چک برگشتی تاج: شرایط تیم ملی بسیار خوب استابقای اعتدال در جامعه روحانیت یا انشعابی جدید؛ گزینه‎های پیش روی این تشکل کهناستاندار هرمزگان: بنادر هرمزگان برای تسهیل صادرات باید شبانه روزی شوندطرح تفصیلی شهر بندرعباس بازنگری می شودجزئیات فیش حقوقی امسال کارکنانخبرخوش دیوان عدالت برای دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری/ابطال یک دستور7 گزینه شهردار پایتختسعید مرتضوی کجاست؟مدیر هتل هرمز بندرعباس:دخالت دولت برای رونق بخش گردشگری ضروری استتشریح برنامه های سال ۹۷ شهرداری بندرعباس در پنج بخش اصلیدستگیری عاملان شهادت استوار معصومیجهین: دولت دوازدهم نگاه ویژه به جزایر داردسخنان قابل تامل مدیر آموزش و پرورش شهرستان خفر فارسفرمان مرگ در دست راننده خواب آلودساخت بزرگ‌ترین بندرصیادی كشور در هرمزگان/توان پهلودهی شناورهای بزرگیونانی‌ها خط ترانزیت خودرو به لنگه را تقویت می‌كنندمخالف اطلاع‌رسانی بنری شهرداری در این شرایط هستم همه سیاسیون از شهرداری سهم می‌خواهند/منکر بسیاری از مسائل نیستیم/نمی‌گوییم نیروهای شهرداری تعدیل شوندغربالگری زندانیان میناب در قالب طرح ویزیت رایگاناضافه شدن زیردریایی ساخت ایران به ناوگان ارتش/ توان حمل هشت مین دریایی"سرخوشانه‌های شهرداری" بندرعباس در هرمزگان‌نیوزسرخوشانه‌های شهرداری 1/پیاده‌روهای بندرعباس احداث نشده‌اندهرمزگان در رده هفتم باشگاه صدساله‌های ایران/زندگی 325 نفر از صدساله‌های ایران در هرمزگانعمان طوفانی می‌شود شن‌ها روان‌تر