کد خبر: 4436 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ پنج شنبه ۱۹ مرداد 5:46 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1193 ارسال به دوست ارسال به دوستچطور از حقوق مردم هرمزگان دفاع کنیم؟!


به راستی ما اهالی رسانه، اگر امروز نتوانیم از حداقل حقوق قانونی و خواسته های معقول و منطقی خود مطالبه کنیم، پس چطور می توانیم از حقوق مردم مظلوم هرمزگان دفاع کنیم؟!

جعفر مرادی شهدادی – مدیرمسوول نشریه آوای خلیج فارس- با ارسال یادداشتی به پایگاه خبری تحلیل هرمزگان نیوز نوشت: یادش به خیر. فضای رقابتی میان نشریات محلی هرمزگان در دهه ی گذشته. دوران طلایی نشریات محلی! نمی خواهم مدینه فاضله ای دیگر را ترسیم کنم. اما شاید آن روزها، کمتر مدیرمسئولی دغدغه مشکلات مالی و یا تعطیلی نشریه را داشت. هر چند که در آن دوران، هم نقدهایی بر کار نشریات و هم بر کار دولت اصلاحات نیز وارد بود، اما انصافا حرف و حدیث ها پیرامون مطبوعات و مسایل حاشیه ای آن به مراتب کمتر از امروز بود. فضای حاکم در این روزها را نیز ببیند از نحوه ناعادلانه توزیع آگهی ها، عدم پرداخت به موقع مطالبات نشریات، عدم پاسخگو بودن اکثر روابط عمومی ها گرفته و تا اجرایی نشدن برخی از مصوبات فرهنگی دولت مهرورز، به خصوص در بخش رسانه! البته قدری بی انصافی ست که تلاش ها و اقدامات ارزنده این دولت در بخش های دیگر  را منکر شوم، اما یقیقنا در حوزه فرهنگ و به ویژه رسانه، هنوز سوالات متعدد و بی پاسخی در اذهان باقیست.

فرصت محدود و مجال پرداختن به تمامی مشکلات و معضلات نیز فعلاً ناممکن، اما امید است که در این مقطع  مسئولین فرهنگی استان به چند پرسش مختصر و شائبه های موجود در این روزهایی که به خبرنگاران این مرز و بوم تعلق دارد، پاسخی قانع کننده هدیه دهند، نه کارت های هدیه ... تومانی! قطعا پاسخ و عمل به هر کدام از این پرسش ها  می تواند نشریه ای را از درماندگی و ورشکستگی حتمی نجات دهد!

1- آیا اعتبار 175 میلیارد تومانی که قرار بود در راستای توسعه بخش فرهنگ استان، طی مدت 5 سال اختصاص یابد (هر سال 35 میلیارد تومان) اجرایی شد؟ به راستی سهم رسانه های استان از این مصوبه چقدر است؟ اگر این مصوبه اجرایی شده پس چرا اطلاع رسانی نمی شود؟ اگر اجرایی و عملی نشده، علت آن چیست؟

2 - چرا ادارات استان، حاضر به پرداخت مطالبات مربوط به سال های 89  و 90 نشریات محلی نیستند؟! چرا برخی از مسؤولین عالیرتبه استان علیرغم قول های شفاهی که هر ساله در آستانه روز خبرنگار، به اصطلاح با هدف دلگرمی اهالی رسانه صورت می گیرد، هرگز حاضر به صدور دستور صریح و قاطعانه ای در جهت حل مشکلات آنان نیستند؟

3- چرا برخی از روابط عمومی های ادارات استان، فاکتورهای صادره نشریات که اخیرا بر اساس تعرفه اعلام شده از سوی وزارت ارشاد محاسبه و صادر می شود را با کمال وقاحت حتی تا یک دهم (توجه کنید یک دهم!) کاهش می دهند؟ براستی چه کسی پاسخگوست؟! (مدارک مستند در این خصوص موجود است).

4-  مسکوت ماندن طرح احداث چاپخانه مطبوعات بعد از گذشت5 سال از کلنگ زنی آن، وعده احداث مسکن خبرنگاران هرمزگانی و قرار کلید تحویل 2 ساله این پروژه که متاسفانه اکنون 5 سال از آن روزها نیز سپری شده و..... از دیگر سوالاتی ست که همچنان بی پاسخ مانده است!

در پایان؛ به راستی ما اهالی رسانه، اگر امروز نتوانیم از حداقل حقوق قانونی و خواسته های معقول و منطقی خود مطالبه کنیم، پس چطور می توانیم از حقوق مردم مظلوم هرمزگان دفاع کنیم؟!نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
موفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندخرمای پیارم، نارنگی و مروارید هرمزگان ثبت جهانی شدارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شونداستقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیپرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی منازل روستاییان در هرمزگان