کد خبر: 4436 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ پنج شنبه ۱۹ مرداد 5:46 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
1155 ارسال به دوست ارسال به دوستچطور از حقوق مردم هرمزگان دفاع کنیم؟!


به راستی ما اهالی رسانه، اگر امروز نتوانیم از حداقل حقوق قانونی و خواسته های معقول و منطقی خود مطالبه کنیم، پس چطور می توانیم از حقوق مردم مظلوم هرمزگان دفاع کنیم؟!

جعفر مرادی شهدادی – مدیرمسوول نشریه آوای خلیج فارس- با ارسال یادداشتی به پایگاه خبری تحلیل هرمزگان نیوز نوشت: یادش به خیر. فضای رقابتی میان نشریات محلی هرمزگان در دهه ی گذشته. دوران طلایی نشریات محلی! نمی خواهم مدینه فاضله ای دیگر را ترسیم کنم. اما شاید آن روزها، کمتر مدیرمسئولی دغدغه مشکلات مالی و یا تعطیلی نشریه را داشت. هر چند که در آن دوران، هم نقدهایی بر کار نشریات و هم بر کار دولت اصلاحات نیز وارد بود، اما انصافا حرف و حدیث ها پیرامون مطبوعات و مسایل حاشیه ای آن به مراتب کمتر از امروز بود. فضای حاکم در این روزها را نیز ببیند از نحوه ناعادلانه توزیع آگهی ها، عدم پرداخت به موقع مطالبات نشریات، عدم پاسخگو بودن اکثر روابط عمومی ها گرفته و تا اجرایی نشدن برخی از مصوبات فرهنگی دولت مهرورز، به خصوص در بخش رسانه! البته قدری بی انصافی ست که تلاش ها و اقدامات ارزنده این دولت در بخش های دیگر  را منکر شوم، اما یقیقنا در حوزه فرهنگ و به ویژه رسانه، هنوز سوالات متعدد و بی پاسخی در اذهان باقیست.

فرصت محدود و مجال پرداختن به تمامی مشکلات و معضلات نیز فعلاً ناممکن، اما امید است که در این مقطع  مسئولین فرهنگی استان به چند پرسش مختصر و شائبه های موجود در این روزهایی که به خبرنگاران این مرز و بوم تعلق دارد، پاسخی قانع کننده هدیه دهند، نه کارت های هدیه ... تومانی! قطعا پاسخ و عمل به هر کدام از این پرسش ها  می تواند نشریه ای را از درماندگی و ورشکستگی حتمی نجات دهد!

1- آیا اعتبار 175 میلیارد تومانی که قرار بود در راستای توسعه بخش فرهنگ استان، طی مدت 5 سال اختصاص یابد (هر سال 35 میلیارد تومان) اجرایی شد؟ به راستی سهم رسانه های استان از این مصوبه چقدر است؟ اگر این مصوبه اجرایی شده پس چرا اطلاع رسانی نمی شود؟ اگر اجرایی و عملی نشده، علت آن چیست؟

2 - چرا ادارات استان، حاضر به پرداخت مطالبات مربوط به سال های 89  و 90 نشریات محلی نیستند؟! چرا برخی از مسؤولین عالیرتبه استان علیرغم قول های شفاهی که هر ساله در آستانه روز خبرنگار، به اصطلاح با هدف دلگرمی اهالی رسانه صورت می گیرد، هرگز حاضر به صدور دستور صریح و قاطعانه ای در جهت حل مشکلات آنان نیستند؟

3- چرا برخی از روابط عمومی های ادارات استان، فاکتورهای صادره نشریات که اخیرا بر اساس تعرفه اعلام شده از سوی وزارت ارشاد محاسبه و صادر می شود را با کمال وقاحت حتی تا یک دهم (توجه کنید یک دهم!) کاهش می دهند؟ براستی چه کسی پاسخگوست؟! (مدارک مستند در این خصوص موجود است).

4-  مسکوت ماندن طرح احداث چاپخانه مطبوعات بعد از گذشت5 سال از کلنگ زنی آن، وعده احداث مسکن خبرنگاران هرمزگانی و قرار کلید تحویل 2 ساله این پروژه که متاسفانه اکنون 5 سال از آن روزها نیز سپری شده و..... از دیگر سوالاتی ست که همچنان بی پاسخ مانده است!

در پایان؛ به راستی ما اهالی رسانه، اگر امروز نتوانیم از حداقل حقوق قانونی و خواسته های معقول و منطقی خود مطالبه کنیم، پس چطور می توانیم از حقوق مردم مظلوم هرمزگان دفاع کنیم؟!نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
بررسی چگونگی اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان توسط فراکسیون جوانان مجلسصندوق توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی هرمزگان تشکیل شدلاریجانی : نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دهان آمریکا را در منطقه خرد می‌کندسپاه پاسداران: در آینده نزدیک تروریست ها با انتقام مهلک و فراموش ناشدنی مواجه خواهند شدپیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو از سه‌شنبه آغاز می‌شودبرنامه های هفته گردشگری هرمزگان اعلام شدسامانه جامع اطلاعات مردمی قوه قضائیه آماده دریافت گزارشهای مردم حسن نیک طبع رئیس جدید دادگستری شهرستان میناب شدلاریجانی : مردم هرمزگان در دفاع از منافع ملی پیشگام بوده‌اندگزارش تصویری مراسم عاشورا در بندرعباس ممنوعیت جابجایی دانش آموزان با وانت‌بار در مدارس روستاها و توابع هرمزگاندشت های آبی رودان در خطر فروچاله هاطرح "نذر فرهنگی" در بندرعباس به اجرا درآمدذوالقدر خبر داد : پیشنهاد نمایندگان برای تعطیلی روز زن به جای تعطیلی هشتم ربیع‌الاولواحد‌های صنایع تبدیلی بخش کشاورزی هرمزگان تسهیلات دریافت می‌کنندایران خودرو : فقط آنها که خودرو ندارند می توانند در طرح پیش فروش ثبت نام کنندسرمایه گذاران پرورش ماهی در قفس حمایت می شوندحرکت جالب موسسه نور در هرمزگانپرداخت وام ۲۰ میلیونی به کارآفرینان زن سرپرست خانوارگیشه ی جنوب / قسمت پنجممحدودیت به کارگیری بازنشستگان بیشتر شدافزایش تسهیلات اشتغال روستایی از ۶ به ۱۰ میلیارد تومانطرحهای پژوهشی در هرمزگان کمک مالی دریافت می کنندتوان پرداخت سه میلیون تومان هزینه بازنشستگی پیش از موعد را نداریماحمد راستی معاون نیروی دریایی سپاه شدمشارکت ایران در سه نمایشگاه بین المللی تخصصی عمان در مهرماهدستگیری ۱۸ لیدر و عضو دسیسه هرمی جدید که ارز زیادی از کشور خارج کردندشورای نگهبان طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را تایید کردجزئیات درگذشت بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان مشخص شدآماده‌سازی ۲۲۲ کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگانگیشه ی جنوب / قسمت چهارممحسنی اژه‌ای:مردم افراد آلوده به فساد را به قوه قضاییه معرفی کنندحکم حذف آبونمان تلفن ثابت به مخابرات ابلاغ شد‍ دوشاب پزی در هرمزگان + عکسسرپرست جدید فرهنگستان هنر کیست؟مکانی شگفت‌انگیز در هرمزگان +عکسغرفه حصیربافی هرمزگان رتبه برتر نهمین نمایشگاه صنایع دستی مشهدتوزیع گوشت قرمز یارانه ای در هرمزگان آغاز شد وجود 23 بدهکار دانه درشت بانکی در هرمزگانجوکار به عنوان امام جمعه جدید شهر قدس معرفی شد