کد خبر: 10245 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر 3:29 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
600 ارسال به دوست ارسال به دوست


رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس:
هرمزگان با درآمدزایی بالا نباید آویزان دولت باشد


رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: هرمزگان با درآمدزایی بالایی که دارد نباید آویزان دولت باشد و می تواند چند استان را هم مدیریت کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد آشوری دوشنبه شب در جلسه شورای اداری استان با فعالان اقتصادی استان بیان داشت:  در ابتدا خدمت دکتر جهانگیری به خاطر حضور مجدد در زادگاهش استان هرمزگان تبریک عرض می کنم. در سفر گذشته ۵۰ درصد قبول کردند که هرمزگانی هستند ولی امروز در شهر «کوشا احمدی» ۱۰۰ درصد قبول کردند که هرمزگانی هستند و خود را جهانگیری کوشا عنوان کردند.

وی با بیان اینکه هرمزگانی ها به وجود شما در کابینه دولت افتخار می کنند، تصریح کرد: وجود شما در دولت نقطه عظیمی است که می تواند نقطه عظیمی برای پیشبرد اهداف هرمزگان باشد.

آشوری اظهارداشت: به نظر می رسد کلونی های محرومیت در هرمزگان مانند کوشا احمدی، جزیره هرمز، شهر رویدر، فین و بشاگرد نیازمند به نگاه ویژه و میان بر دارد تا بتوانی فاصله شاخص های توسعه را کوتاه کنیم.

وی عنوان کرد: پیشنهاد می دهم سازمان های توسعه گر به سمت هرمزگان سوق داده شوند و یک کارگروه ویژه و معین برای استانهای همجوار در حوزه محرومیت زدایی ایجاد شود.

به گفته آشوری، تعارضاتی در انجام قانون ایجاد می شود که القا تبعیض در مناطق مختلف ایجاد می کند به طور مثال دولت حضور میدانی در مناطق دارد و مصوبه دارد که ۵۰ درصد جذب نیرو به همان مناطق اختصاص یابد اما در این زمینه شاهد آن هستیم که برخی از دستگاهها اجرا نمی کنند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس ادامه داد: دولت زحمت می کشد و مصوبه ای را تصویب می کند اما مدیران در عمل یک دستگاه اجرایی و دستگاهی دیگر غفلت می کند.

وی با بیان اینکه مصوبه ای در خصوص تردد خودرو در مناطق آزاد در ماکو و اروند اجرا می شود اما مدت هاست که این خواسته در کیش و قشم همچنان مغفول ماندن است، اضافه کرد:  دولت در این تعارض گرفتار شده و مردم خواستار یکپارچگی خدمت هستند.

آشوری با اشاره به اینکه چرا باید مصوبه ته لنجی در بوشهر به یک شکل اما در هرمزگان مصوبه بار ملوانی به شکلی دیگر اجرا شود، بیان کرد: نیازمند هم نوایی در مصوبه های دولت هستیم تا مردم از تبعیض رنج نبرند.

وی با بیان اینکه هرمزگان با این ظرفیت نباید آویزان دولت باشد، اظهار کرد: وقتی مالیات نفت و گاز شرکت های فلات قاره از هرمزگان است چرا باید ارزش افزوده آن به بوشهر تعلق بگیرد اما سهم هرمزگان کجاست؟

وی تاکید کرد: به نظر می رسد رفع این تعارضات موجب پویایی در جامعه خواهد شد. یکی دیگر از تعارضات قانونی بحث ورود خودروهای مناطق آزاد به سرزمین اصلی بود که این قانون در اروند اجرایی شد ولی در هرمزگان خودروهای قشم و کیش اجازه ورود به سرزمین اصلی و شهرستانهای استان اجرایی نشد.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
کارگروه فضای مجازی در هرمزگان تشکیل می شودتخلف گمرک در صدور مجوز دوماهه تردد خودروهای مناطق آزاد در کشورنخستین شناور تفریحی در مسیر جزیره قشم- هنگام ساخته شدممنوعیت صادرت ۱۷ قلم کالای داخلی از هرمزگانخرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگانرئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدند