کد خبر: 10222 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۹ آذر 4:28 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
189 ارسال به دوست ارسال به دوست


استاندار:
200 مدرسه جدید تا مهرماه 98 در هرمزگان ساخته می شود


استاندار هرمزگان گفت: با توجه به آمار بالای مدارس تخریبی در استان، طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا مهرماه سال آینده (سال تحصیلی 98-99) 200 مدرسه جدید با همکاری نوسازی مدارس و بنگاه های اقتصادی در این استان ساخته می شود.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی عصر پنجشنبه در مراسم تکریم و معرفی مدیران کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: 100 مدرسه سهم واحدهای صنفی و بنگاه های اقتصادی استان و100 مدرسه نیز با کمک اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تا مهر سال آینده ساخته و تحویل آموزش و پرورش می شود.

وی با اشاره به این که هر سال با همکاری مدیران، آموزش و پرورش دستخوش تغییرات مثبتی می شود، بیان داشت: در سه سال قبل جایگاه آموزش و پرورش هرمزگان در پایین جدول بود اما از سال 96 تاکنون به لحاظ کسب رتبه های علمی رشد قابل توجهی یافته است و 2 رتبه تک رقمی کنکور در سالجاری را از آن خود کرده است.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: بنابراین جهش خوبی در آموزش و پرورش صورت گرفته که مایه امیدواری است اما کافی نیست و نمی توان با شاخص قبولی دانشگاه ها همه ابعاد را سنجید.

همتی ادامه داد: سرمایه هر جامعه نیروی انسانی آن است که برای کشور مهم بوده و اگر جامعه بخواهد رشد و توسعه متوازن پیدا کند، باید به آموزش و پرورش بها دهد.

وی گفت: در جمهوری اسلامی ایران بدنبال یک نظام آموزشی و پرورشی هستیم که انسان های باورمند، فکور، اندیشمند و نخبه را تحویل جامعه دهد و می طلبد فرهنگیان که ارزشمندترین سرمایه جامعه را در اختیار دارند، برای این قشر (دانش آموز) بیشتر وقت بگذارند.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: در همه بخش ها و عرصه ها کمبودها، نارسایی ها و مشکلات هست اما شاید در آموزش و پرورش که آینده کشور به آن بستگی دارد، بیشتر از سایر دستگاه ها باشد که نیاز به توجه ویژه است.

 

**شایسته سالاری سرلوحه مدیرکل جدید آموزش وپرورش باشد

استاندار هرمزگان گفت: اساس کار مدیر کل جدید آموزش و پرورش باید بر پایه شایسته سالاری باشد و برای موفقیت در این عرصه از مشورت و خرد جمعی مدیران ارشد، نمایندگان مجلس و امامان جمعه در استان بهره بگیرند.

همتی همچنین خطاب به مدیریت جدید تاکید کرد: در عرصه آموزش و پرورش نباید از نگاه جناحی و حزبی استفاده شود و باید با متانت و تعامل از این سرمایه عظیم مراقبت و محافظت کنید.

وی بیان داشت: بنده به عنوان رییس شورای آموزش و پرورش هرمزگان همیشه پشتیبان و در کنار این نهاد هستم و سایر مدیران دستگاه های اجرایی، امامان جمعه و نمایندگان مجلس نیز برای توفیق این نهاد آموزشی کمک می کنند که بتوانید دانش آموزان این استان را خوب تعلیم و تربیت کرده و منشا تحول و پیشرفت باشید.

رییس شورای آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: در نظام اداری برای هر شغلی در دستگاه های اداری و غیر اداری از نیروی های آموزش و پرورش استفاده می شود اما این نهاد به دلیل قداست و جایگاهی که دارد، غیر آموزش و پرورش را نمی پذیرد.

همتی گفت: جایگاه معلم رفیع و تاثیرگذار است و آموزش و پرورش کارخانه بزرگ انسان سازی است.

در پایان این مراسم از خدمات 30 ماهه دانش هاشمی پور مدیرکل سابق آموزش و پرورش هرمزگان قدردانی و موسی دادی زاده به عنوان مدیر جدید این اداره کل معرفی شد.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نخستین شناور تفریحی در مسیر جزیره قشم- هنگام ساخته شدممنوعیت صادرت ۱۷ قلم کالای داخلی از هرمزگانخرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگانرئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند