کد خبر: 10156 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان 5:23 عصر نسخه چاپی نسخه چاپی
231 ارسال به دوست ارسال به دوستبیشترین میزان بارندگی هرمزگان در قشم ثبت شد


کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: بیشترین میزان بارندگی در این استان ظرف روز های یکشنبه و دوشنبه، مربوط به شهرستان قشم با 62 میلیمتر بوده است.

مجتبی حمزه نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در این مدت براساس ایستگاه های هواشناسی هرمزگان در سردشت بشاگرد 7.4 میلیمتر، پارسیان 3 میلیمتر، بندرعباس 2 و نیم میلیمتر و لاوان و بندرخمیر کمتر از یک دهم میلمتر باران ثبت شده است.

وی بیان داشت: سامانه بارشی در هرمزگان از عصر روز شنبه هفته جاری بر روی مناطق مرکزی و جزیره های خلیج فارس آغاز شده و تا فردا شب (سه شنبه) در ارتفاعات و مناطق مستعد استان ادامه دارد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: دریا نیز در این مدت کمی مواج است و با وجود رگبار، رعد و برق و ناپایداری به صورت موقتی متلاطم می شود.

حمزه نژاد با اشاره به این که دمای هوای بیشتر نقاط استان هرمزگان در 24 ساعت گذشته تغییر محسوسی نداشته است، گفت: در این مدت حاجی آباد با 17 درجه سانتیگراد سردترین و میناب با 34 درجه سانتیگراد گرمترین شهرستان های استان بودند.

وی ابرازداشت: نوسان دمایی شهرستان بندرعباس نیز در شبانه روز گذشته بین 25 تا 32 درجه سانتیگراد بوده است.

*ورود سامانه سرد شمالی به هرمزگان از روز پنجشنبه

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان یادآورشد: از روز چهارشنبه هفته جاری به طور موقتی شرایط آرامی در استان حاکم است و از روز پنجشنبه سامانه سرد شمالی وارد هرمزگان می شود.

حمزه نژاد گفت: با ورود این سامانه ناپایدار به هرمزگان، علاوه بر کاهش رطوبت نسبی و کاهش پنج درجه ای دمای کمینه، افزایش سرعت باد و متلاطم شدن دریا تا روز یکشنبه هفته آینده را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بیشینه سرعت باد نیز طی این مدت در مناطق شرقی، شمالی و مرکزی استان هرمزگان (تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس) به بیش از 45 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

این کارشناس هواشناسی در هرمزگان گفت: طی این مدت به شناورهای سبک و صیادی توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تردد ایمن دریایی داشته باشند.

 نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
ارزش سهام عدالت به ۱۴میلیون تومان رسیدمعادن غیر فعال هرمزگان واگذار می شونداستقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجیپرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی منازل روستاییان در هرمزگانخبر مهم برای بازنشستگانوزیر کشور: استانداران جدید روز یکشنبه به دولت معرفی می شوندنظر سخنگوی شورای نگهبان درباره استانی شدن انتخابات مجلسآخرین آمار کاربران پیام‌رسان‌های داخلیفعالیت های اقتصادی نهادها و بنیادها از مالیات معاف نیستندمونسان: هر گردشگر، 30 بشکه نفت / هیچ نسبتی با رئیس جمهور ندارم 70 نیروگاه خورشیدی خانگی در هرمزگان به شبکه برق متصل شدبسته حمایتی دولت از آبان نقدی پرداخت می‌شودایجاد بخش "حرا" به مرکزیت روستای طبل قشممعرفی عضو جدید هیئت مدیره مناطق آزاد قشم و کیششهرداری بندرعباس به رده دوم جدول رده بندی آمدتاریخ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان مشخص شدجزئیات ماجرای خودکشی دانش آموز در بندرعباسجزییات وام 110 میلیون تومانی ساخت مسکن‍ «سامانه ضد فساد» مجلس برای مفسدینخبر مهم رییس كل بانك مركزی در آستانه ١٣ آبانتوزیع چهارهزار تن مرغ و گوشت برای تنظیم بازار در هرمزگاننام نویسی ۲۲ هزار و ۸۸۶ زائر هرمزگانی در مراسم پیاده روی اربعینسامانه بارشی وارد هرمزگان شداهدای ۸۰۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم توان شهرستان قشمافزایش حقوق کارکنان در سال ۹۸ چقدر است؟توزیع سبد کالای حمایتی دولت آغاز شدخلیج فارس ایران به ثبت جهانی رسیدروحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کردمعاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباسنامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییهخورشهناز، کانال انتقال فاضلاب یا شاهراه ورود مشکلات بهداشتی