به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «رضا مدرس» در نشست شورای هماهنگی ترافیک استان هرمزگان، عنوان کرد: با توجه به اینکه درفصل بازگشایی مدارس در معابر درون‌شهری و برون‌شهری حجم ترافیک زیاد می‌شود، کلیه دستگاه‌های مرتبط عضو این شورا تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های مسئول به‌منظور نظم هر چه بیشتر و خدمات‌رسانی به مردم و ارتقا سطح ایمنی عبور و مرور با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و برنامه‌ریزی صحیح، موجب برقراری ترافیک سالمی در استان شوند.

مدرس جابجایی دانش آموزان، دانشجویان و مدرسین حوزه‌ها و دانشگاه‌ها را یکی از مسائل مهم برشمرد و اظهار کرد: در فصل بازگشایی مدارس با تعامل و همکاری جهت حمل‌ونقل دانش آموزان و دیگر اقشار مرتبط با آموزش اقدام شود.

وی بر عدم جابجایی دانش آموزان توسط وانت‌بار در مدارس روستاها و توابع تأکید کرد و گفت: دستگاه‌های مسئول، حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری دانش آموزان را با دقت و به‌طور مستمر تحت نظارت قرار دهند .

مدرس اضافه کرد: برخورد قاطع با وانت‌بارها که نسبت به جابجایی دانش آموزان اقدام می‌کنند توسط پلیس‌راه و راهور استان صورت گیرد و کلیه خودروهایی که در طرح ساماندهی سرویس مدارس شرکت دارند باید دارای گواهی معاینه فنی باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: شهرداری بندرعباس نسبت به خدمات‌رسانی در بحث حمل‌ونقل عمومی در شهرک پیامبر اعظم (ص) جهت تسهیل در تردد دانش آموزان اقدام کنند.

وی گفت: عملیات اجرایی طرح‌های عمرانی در سطح تمامی شهرهای استان  تا 15 مهرماه سال جاری متوقف و نسبت به جمع‌آوری ضایعات، مصالح، آماده‌سازی و پاک‌سازی معابر اقدام شود.

مدرس اضافه کرد: شهرداری بندرعباس نسبت به اعلام لیست خودروهای ساماندهی شده جهت سرویس مدارس در  شهر بندرعباس به پلیس‌راه استان اقدام کند، در سایر شهرستان‌ها نیز اداره کل آموزش‌وپرورش لیست خودروهای مذکور را در اختیار پلیس‌راه قرار دهد.