کد خبر: 10018 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ شهريور 2:14 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
304 ارسال به دوست ارسال به دوست


محسنی بندپی در نشست با استانداران سراسر کشور خبر داد:
افزایش تسهیلات اشتغال روستایی از ۶ به ۱۰ میلیارد تومان


سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: سقف تسهیلات قابل تصویب در استان‌ها تاکنون برای ۶ میلیارد تومان بوده است و باید طرح‌های بالای ۶میلیارد تومان در کمیته فنی ملی به تصویب می‌رسیدند اما به درخواست و موافقت استانداران بنا شد که کمیته فنی استان‌ها دارای این اختیار باشند که طرح‌های تا ۱۰میلیارد تومان را بررسی و تصویب کنند.

 

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی، در نشست با استانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: سقف تصمیم‌گیری برای تسهیلات اشتغال روستایی در استان‌ها ابتدا دو و نیم میلیارد تومان بود که به ۶ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و اکنون به درخواست استانداران اختیار تصمیم‌گیری را به سقف ۱۰ میلیارد تومان ارتقاء دادیم. 

راه‌اندازی کمیته مشترک با استانداران

وی ادامه داد: به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر میان استانداران و ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کمیته‌ای منتخب از پنج استاندار و نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می‌شود تا نظرات استانداران را در دستورالعمل‌ها و شیوه‌های فنی در چارچوب قانون مصوب مجلس لحاظ کند. 

سهولت در ضمانت طرح های سرمایه گذاری پیشنهادی روستائیان 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ضمانت طرح‌های سرمایه‌گذاری پیشنهادی روستائیان از این پس با سهولت و سرعت بیشتری انجام می‌شود.

بازنگری در رسته‌های منتخب استان‌ها 

محسنی بندپی اشاره کرد: از این پس رسته‌های منتخب هر استان نیز با انجام مطالعه و بررسی مجدد وتصویب در کارگروه اشتغال استان‌ها قابل بازنگری است.

وی ضمن ابراز خرسندی از گفتگو با استانداران که همزمان مسئولیت کارگروه اشتغال استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان‌ها را برعهده دارند، از فعالیت تک تک این افراد به دلیل نقش فعالشان در برنامه‌های اشتغال کشور قدردانی کرد.

هماهنگ‌سازی برنامه‌های اشتغال کشور

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از برگزاری این نشست را هماهنگ‌سازی برنامه‌های اشتغال کشور و همچنین بهینه‌سازی نحوه اجرای آنها با استفاده از تجربیات استانداران دانست و گفت: علیرغم وجود نوسان در اقتصاد کشور، براساس داده‌های مرکز آمار در سال‌های ۹۴ و پس از آن همواره تعداد قابل توجهی از اشتغال جدید را در کشور تجربه کرده‌ایم که تجربه نادری در جهان بوده است. اما همه می‌دانیم که این اشتغال مبتنی بر شرایط موجود بوده است و کفایت نیاز کشور را نمی‌کرده است. به همین دلیل نیز جامعه آن را لمس نمی‌کند.

محسنی بندپی اظهارکرد: برنامه‌های ما در قالب "برنامه اشتغال فراگیر" ناظر بر "توسعه رسته‌های پر اشتغال" و  "افزایش اشتغال پذیری" در قالب طرح‌هایی مانند کارورزی، مشوق بیمه‌ای، یارانه دستمزد و ... بوده است.

وی ادامه داد: بنابر تجربه جهانی، در شرایط فعلی ضرورتا باید نحوه مواجهه با بازار کار را به سمت حفظ اشتغال موجود به عنوان اولویت اصلی ببریم. بنابراین ما نسخه اختصاصی برنامه اشتغال در دوره تحریم را تدوین و ارائه کردیم. این برنامه علاوه بر طرح‌های در دست اجرا، بر دو محور صیانت از اشتغال موجود و تاکید بر ایجاد اشتغال در رشته فعالیت‌هایی است که در دوره تحریم، رونق می‌گیرند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: برنامه اشتغال روستایی یکی از برنامه‌هایی است که با همکاری استانداران در دست اجرا قرارداریم و امروز فرصت مناسبی است که این برنامه را با هم مرور کنیم و از نظرات شما در این زمینه استفاده کنیم. به نظر می‌رسد با شرایط جدید نیازمند دقت بیشتری در این حوزه هستیم تا منابع ما با کمترین انحراف به گروه‌های هدف تخصیص یابد.

محسنی بندپی تصریح کرد: ما تاکنون حدود ۶ هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی و بانک‌ها را در اختیار داشتیم و تاکنون حدود ۵ هزار و۲۰۰ میلیارد تومان را مصوب و انعقاد قرارداد کرده‌ایم.

در این نشست استانداران سراسر کشور نقطه  نظرات خود را درباره ابعاد مختلف موضوعات اشتغال  روستایی با محسنی بندپی و تیم مدیریتی و کارشناسی  اشتغال این وزارتخانه مطرح کردند.

عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی نیز توضیحات مفصلی از این طرح و اقدمات انجام شده تاکنون مطرح کرد.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی: سازمانی موفق است که در آن همدلی و وفاق وجود داشته باشدعلت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟در شهریورماه تورم نقطه به نقطه در هرمزگان ۲۰ درصد بوده استامام جمعه قشم: وجود رسانه‌ها یک فرصت بزرگ برای توسعه قشم استجزئیات طرح رتبه بندی معلمانهرمزگان اواسط هفته بارانی می‌شودبرومند : برای گردشگری هرمزگان هویت سازی می کنیمآیفون راز قتل خاشقچی را فاش می کند؟آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور هرمزگاناولین عمل «لقاح خارج رحمی» در مرکز درمان ناباروری بندرعباسنامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییهخورشهناز، کانال انتقال فاضلاب یا شاهراه ورود مشکلات بهداشتیاختصاص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه تالاب آذینی سیریکقیمت انواع محصولات ایران خودرو در نمایندگی و بازارنماینده غرب هرمزگان نائب رئیس فراکسیون مناطق آزاد و تجاری در مجلس شدمسابقه استندآپ کمدی "شرجی" در بندرعباس برگزار می‌شودلغو صدور روادید برای شهروندان عمانی مسافر ایراناستقبال هرمزگان از سرمایه گذاری شیلاتی در جمهوری اسلامی موریتانیمتن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسمدانشکده علوم قرآنی هرمزگان در حال تعطیلی استمجمع تشخیص لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد جدید را مغایر سیاست ها می داندنیروگاه سیکل ترکیبی هرمز وارد مدار شدآغاز بیمه صنعتگران صنایع دستی در هرمزگانسخنگوی وزارت کشور: 15 شهردار بازنشسته می شوندایجاد چهارصد فرصت شغلی طی 5 ماه آینده در جزیره هرمزنتایج رسمی انتخابات نظام مهندسی ساختمان اعلام شد40 مدرسه با مشارکت بنگاه های اقتصادی در هرمزگان احداث شودمراسم ترحیم زنده یاد ایوب دبیری نژاد/ گزارش تصویری بهره مندی شناورهای دریایی سنتی از سوخت یارانه ایترانزیت خودرو؛ فرصت طلایی برای تجارت در بندر لنگهنرخ جدید کرایه اتوبوس دانشجویان دانشگاه هرمزگان اعلام شدپیکرایوب دبیری نژاد پیشکسوت مطبوعات هرمزگان به خاک سپرده شدثبت نام آزمون وکالت ۹۷ آغاز شدجزئیاتی ازحمله موشکی سپاه/موشک‌های قیام و ذوالفقار برسرتروریست‌هاارزش روز هر سهم مشمولان سهام عدالت، ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شدآغاز توزیع برنج خارجی احتکار شده در هرمزگان‍درخواست رحمانی‌فضلی از رئیس‌جمهور برای کناره گیری از دبیر کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر برداشت خرمای پیارم از نخلستان های حاجی آباد آغاز شدفصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهر آغاز می شودهرمزگان با کمبود بیش از 350 نفر محیط بان مواجه است