کد خبر: 10018 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ شهريور 2:14 صبح نسخه چاپی نسخه چاپی
402 ارسال به دوست ارسال به دوست


محسنی بندپی در نشست با استانداران سراسر کشور خبر داد:
افزایش تسهیلات اشتغال روستایی از ۶ به ۱۰ میلیارد تومان


سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: سقف تسهیلات قابل تصویب در استان‌ها تاکنون برای ۶ میلیارد تومان بوده است و باید طرح‌های بالای ۶میلیارد تومان در کمیته فنی ملی به تصویب می‌رسیدند اما به درخواست و موافقت استانداران بنا شد که کمیته فنی استان‌ها دارای این اختیار باشند که طرح‌های تا ۱۰میلیارد تومان را بررسی و تصویب کنند.

 

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی، در نشست با استانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: سقف تصمیم‌گیری برای تسهیلات اشتغال روستایی در استان‌ها ابتدا دو و نیم میلیارد تومان بود که به ۶ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و اکنون به درخواست استانداران اختیار تصمیم‌گیری را به سقف ۱۰ میلیارد تومان ارتقاء دادیم. 

راه‌اندازی کمیته مشترک با استانداران

وی ادامه داد: به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر میان استانداران و ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کمیته‌ای منتخب از پنج استاندار و نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می‌شود تا نظرات استانداران را در دستورالعمل‌ها و شیوه‌های فنی در چارچوب قانون مصوب مجلس لحاظ کند. 

سهولت در ضمانت طرح های سرمایه گذاری پیشنهادی روستائیان 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ضمانت طرح‌های سرمایه‌گذاری پیشنهادی روستائیان از این پس با سهولت و سرعت بیشتری انجام می‌شود.

بازنگری در رسته‌های منتخب استان‌ها 

محسنی بندپی اشاره کرد: از این پس رسته‌های منتخب هر استان نیز با انجام مطالعه و بررسی مجدد وتصویب در کارگروه اشتغال استان‌ها قابل بازنگری است.

وی ضمن ابراز خرسندی از گفتگو با استانداران که همزمان مسئولیت کارگروه اشتغال استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان‌ها را برعهده دارند، از فعالیت تک تک این افراد به دلیل نقش فعالشان در برنامه‌های اشتغال کشور قدردانی کرد.

هماهنگ‌سازی برنامه‌های اشتغال کشور

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از برگزاری این نشست را هماهنگ‌سازی برنامه‌های اشتغال کشور و همچنین بهینه‌سازی نحوه اجرای آنها با استفاده از تجربیات استانداران دانست و گفت: علیرغم وجود نوسان در اقتصاد کشور، براساس داده‌های مرکز آمار در سال‌های ۹۴ و پس از آن همواره تعداد قابل توجهی از اشتغال جدید را در کشور تجربه کرده‌ایم که تجربه نادری در جهان بوده است. اما همه می‌دانیم که این اشتغال مبتنی بر شرایط موجود بوده است و کفایت نیاز کشور را نمی‌کرده است. به همین دلیل نیز جامعه آن را لمس نمی‌کند.

محسنی بندپی اظهارکرد: برنامه‌های ما در قالب "برنامه اشتغال فراگیر" ناظر بر "توسعه رسته‌های پر اشتغال" و  "افزایش اشتغال پذیری" در قالب طرح‌هایی مانند کارورزی، مشوق بیمه‌ای، یارانه دستمزد و ... بوده است.

وی ادامه داد: بنابر تجربه جهانی، در شرایط فعلی ضرورتا باید نحوه مواجهه با بازار کار را به سمت حفظ اشتغال موجود به عنوان اولویت اصلی ببریم. بنابراین ما نسخه اختصاصی برنامه اشتغال در دوره تحریم را تدوین و ارائه کردیم. این برنامه علاوه بر طرح‌های در دست اجرا، بر دو محور صیانت از اشتغال موجود و تاکید بر ایجاد اشتغال در رشته فعالیت‌هایی است که در دوره تحریم، رونق می‌گیرند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: برنامه اشتغال روستایی یکی از برنامه‌هایی است که با همکاری استانداران در دست اجرا قرارداریم و امروز فرصت مناسبی است که این برنامه را با هم مرور کنیم و از نظرات شما در این زمینه استفاده کنیم. به نظر می‌رسد با شرایط جدید نیازمند دقت بیشتری در این حوزه هستیم تا منابع ما با کمترین انحراف به گروه‌های هدف تخصیص یابد.

محسنی بندپی تصریح کرد: ما تاکنون حدود ۶ هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی و بانک‌ها را در اختیار داشتیم و تاکنون حدود ۵ هزار و۲۰۰ میلیارد تومان را مصوب و انعقاد قرارداد کرده‌ایم.

در این نشست استانداران سراسر کشور نقطه  نظرات خود را درباره ابعاد مختلف موضوعات اشتغال  روستایی با محسنی بندپی و تیم مدیریتی و کارشناسی  اشتغال این وزارتخانه مطرح کردند.

عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی نیز توضیحات مفصلی از این طرح و اقدمات انجام شده تاکنون مطرح کرد.نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

 

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


    صدا       فیلم     تلویزیون    رادیو
نخستین شناور تفریحی در مسیر جزیره قشم- هنگام ساخته شدممنوعیت صادرت ۱۷ قلم کالای داخلی از هرمزگانخرید توافقی گوجه فرنگی کشاورزان هرمزگانرئیس مجلس شورای اسلامی به هرمزگان می‌آیدنخستین آلاچیق شناور در قشم به آب انداخته شدموفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی900 نفر از اهالی فاریاب رودان رایگان مداوا شدند۲ هزار ۷۶۵فقره تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شودمردم می توانند علیه بازنشستگان شاغل اعلام جرم کننددر سفر به هرمزگان؛جهانگیری با عموی خود دیدار کردمصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان به‌زودی عملیاتی می‌شود فراخوان استخدامی شرکت بادبان دریای ساحل قشمنوبت دهی اینترنتی در بیمارستان خلیج فارس بندرعباساحتمال بازگشت طرح "خرید سربازی"انتخاب عکاس هرمزگانی به‌عنوان یکی از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی روسیهدانشگاه آزاد: ازدواج کنید، از شهریه معاف شویدگمانه‌زنی‌ها پیرامون معرفی استانداران پیشنهادی تکذیب شدامکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌هامعاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به هرمزگان سفر می کنندوام ساخت مسکن در بافت فرسوده ۱۱۰ میلیون تومان شدانتظامی نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت شداعضای سمن‌های جوانان هرمزگان انتخاب شدنداعضا هیات مدیره مجمع خیران هرمزگان مشخص شدندکتاب" توسعه حرفه‌ای نمایندگان مجلس" با یادداشتی از نماینده بندرعباس منتشر شد۱۰ ابهام درباره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان احصا شدطرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شدصف طولانی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی را دور بزنیدشرایط جوی و دریایی هرمزگان تا دوشنبه پنجم آذرماه ناپایدار استنحوه ثبت نام کارت المثنی سوخت اعلام شد وزیر صنعت:واردات لوازم خانگی ممنوع است‍ طرح مرکز پژوهش‌ها برای پرداخت یارانه بنزینواریز سود ۱۷۵ هزار تومانی سهام عدالت از فرداسامانه ناپایدار جوی وارد هرمزگان شداستعفای مدیرکل دفتر استاندار در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان/سرپرست جدید دفتر استاندار هرمزگان منصوب شد تصویب جزییات طرح استانی شدن انتخابات مجلسشرکت نفت ستاره خلیج فارس2 دانش آموز را بورسیه کردمدیرکل جدید محیط زیست هرمزگان منصوب شدمدیران جدید وزارت ارشاد منصوب شدندسرپرستان ١١ استانداری کشور منصوب شدنددو فوتسالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند